אחת החוויות הטובות של חדר במלון היא המיטה, ואם לדייק – הסדינים. הם תמיד רכים ונעימים ומתוחים ולבנים ומזמינים התכרבלות ממושכת. מה עושים כדי שגם בבית נוכל ליהנות מחוויית שינה נעימה כל כך, ומסדינים מפנקים לאורך זמן? יש כמה כללים - שמתחילים בבחירה, עוברים בכביסה ומסתיימים באחסון נכון – שיעזרו לכם להגיע למיטה מושלמת ומפנקת כמו בחדר מלון. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

1. הצעד הראשון: לבחור נכון

כותנה או פשתן הם החומרים שהכי קל לטפל בהם, והם בעלי החיים הארוכים ביותר. הם שורדים היטב את הכביסות בחום גבוה, הייבוש במייבש הכביסה והגיהוץ. וזה לפני שאמרנו מילה על הרכות והיכולת לנשום שלהם, שתי תכונות שהופכות אותם לחומרים הכי נעימים שתרצו לישון בהם.

חדר שינה
חדר שינה בעיצוב אמנואל מאמו | צילום: אלעד גונן

2. שישים מעלות לפחות

הסדינים באים במגע עם התאים המתים שנושרים מהגוף, עם זיעה ונוזלי גוף אחרים ועם הקרמים שאנחנו מורחים על עצמנו ומביאים איתנו אל המיטה בסוף היום. כביסה במים קרים או במים חמים לא מספיקה כדי לטפל בכל אלו ולהסיר אותם במלואם. כבסו בשישים מעלות, כדי לנקות את הסדינים לגמרי, וכך תמנעו התפתחות של כתמים צהובים במקומות לא נקיים.

3. ותרו על הכלור

למלבינים על בסיס כלור יש נטייה להצהיב את הסדינים הלבנים, והם גם מחלישים את הסיבים וברבות הזמן מביאים לחורים של ממש. במקומם כדאי לבחור במלבינים על בסיס חמצן שמעניקים תוצאה לבנה ולא מצהיבים או מחוררים.

4. גהצו עם עמילן

נכון, זה נשמע כמו טרחה גדולה שאף אחד לא רוצה לקבל על עצמו, אבל אם אתם רוצים מיטה שנראית בדיוק כמו מיטה של חדר במלון זו הדרך: מגהצים את הסדינים כשהם עדיין לחים מעט, בתוספת תרסיס עמילן, ומקבלים סדינים עמידים הרבה יותר בפני קמטים.

שלום אדריכלות, ג, שינה
חדר שינה בעיצוב שלום אדריכלות | צילום: אביב קורט

5. אחסנו את הסדינים נכון

ארון מצעים נפרד הוא המקום הנכון ביותר. כך ייחשפו המצעים לכמה שפחות אבק ואור שנובע מפתיחה תכופה של דלתות ארון הבגדים, למשל. גם ארגז המוצב לפני המיטה יכול להיות מושלם, וגם להוסיף שיק לחדר השינה. בתוך הארון או הארגז - עטפו כל סט בבד כותנה נושם ונקי. בשום אופן אל תשאירו סדינים בתוך פלסטיק או שקיות ואקום למיניהן.

6. דאגו לניחוח

פזרו בארון או בארגז המצעים שקיקי ריח קטנים בניחוח שאתם אוהבים. שימו לב: בחרו שקיקי ריח לבנים בלבד, ומנעו את הסיכוי שהמצעים שהשקעתם בהם כל כך יוכתמו בצבע._OBJ_OBJ

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?