החיים האמיתיים שלנו כבר מזמן מתנהלים באינטרנט, וחוץ מלהתעדכן בו בכל מה שחדש, לעשות שופינג, ולשתף את המחשבות שלנו, מדובר במקום המושלם לנצל את חכמת ההמונים הקולקטיבית להתייעצות. "מוח כוורת" קוראים לזה; המרחב שבו ניתן למצוא תשובה לכל שאלה. גולש אחד ניצל את המרחב הזה בשביל לשאול: כמה זה לגיטימי לשלם עבור עזרה מקצועית במטלות הבית שלי במקום לעשות אותן בעצמי?

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> פורטוגל: הפנסיון הישן הפך למלון בוטיק מודרני

>> טיפ הטיקטוק שיוסיף לכביסה שלכם ריח היסטרי

 

באתר Reddit מתכנסים גולשים כדי לחלוק מחשבות, דעות וחוויות בכל נושא ועניין – מהרציני לקל. אחד המשתמשים באתר, שכינויו Expensive_Bug_4325, שיתף השבוע את שאר הגולשים בפורום "האם אני אידיוט לעשות את זה?" (r/AmItheAsshole) בהתלבטות הבאה:

"אני גבר בן 42. עובד מחוץ לעיר במשך 14 ימים ברצף, כל יום 12 שעות. בעצם ביום האחרון אני עובד רק 6 שעות, אבל משלמים לנו יום מלא כי אנחנו טסים הביתה. אני מרוויח כסף די טוב ואוהב ליהנות מימי החופש שלי. לעומתי, אשתי בת ה-32 היא מורה ומשום מה היא מרגישה צורך להישאר עסוקה תמיד. לפני שהתחתנו הייתה לי מנקה בתשלום וגם שירותי מזון לימים שבהם לא אכלתי בחוץ. נהגתי גם לצאת לחופשה קצרה אחת לשבועיים - למשל הייתי טס הביתה ביום חמישי, פוגש את ההורים שלי בשישי ואז נוסע לווגאס עד יום שלישי וטס חזרה לעבודה בחמישי".

גבר מתייעץ באתר reddit (צילום: אתר reddit)
ההודעה שהתחילה את הדיון | צילום: אתר reddit

בשלב הזה המשתמש מפרט את הבעיה שלגביה הוא רוצה להתייעץ: "כשהתחתנו רציתי לשמור על שירות הניקיון בתשלום, אבל אשתי שכנעה אותי שזה בזבוז כיוון שהיא תהיה בבית בשבועיים האלה ותשמור עליו מסודר. בפועל זה לא יצא כך והיא הייתה משאירה לי כמה מטלות, וזה ממש בסדר (לפני שגרתי לבד היו לי מטלות ניקיון, בישול וכביסה בבית הוריי). עם הזמן זה התחיל להיות יותר ויותר, בעיקר מאז שיש לנו ילדים. אשתי בחרה להישאר בבית עם שני הילדים, וגם זה ממש בסדר מבחינתי. אנחנו יכולים להרשות לעצמנו את זה, וברגע שהם ילמדו בבית הספר בסתיו הבא, היא תחזור לעבודה. הבעיה היא שהילדים שלי יכולים להיכנס לסלון נקי ולצאת אחרי חמש דקות מזירת פשע. הייתי חוזר הביתה לבלגן נוראי, אז שכרתי שוב שירות ניקיון. כל הזמן, לא רק כשאני בבית. בנוסף, אני מזמין שוב משלוחים לשלוש ארוחות בשבוע בזמן שאני לא בעיר, וארבע כשאני נמצא. את שתי הארוחות האחרות אני מבשל, וגם אחראי על מדיח הכלים.

אשתי טוענת שאני צריך לעשות בעצמי את כל העבודה הזאת, ושאני סוג של אדיוט שזורק כסף על המטלות שלו במקום לעשות אותן. אבל היא גם נראית פחות מותשת ושמחה יותר. גם אני שמח יותר שאני לא צריך לנקות אחריי ואחרי שלושתם. אני עדיין עושה את כל עבודות החצר כשאני בבית, אבל זה בקטנה כי שירות הניקיון שלי מתחזק אותה בקביעות ומכסח את הדשא בזמן שאני לא נמצא. אז - האם אני אכן האידיוט שמשלם למישהו שיעשה את המטלות שלי במקום לעשות אותן בעצמי?"

גבר עושה כביסה, מכונת כביסה (צילום: Zivica Kerkez, SHUTTERSTOCK)
צילום: Zivica Kerkez, SHUTTERSTOCK

באתר someecards ריכזו את התגובות המובילות של הגולשים לפוסט הנוגע ללב ולשאלה: יצאתי אידיוט או לא?

תגובת המשתמש.ת Pressnspeak: "שירותי ניקיון ביתיים קיימים כי חלק מהאנשים זקוקים להם ויכולים להרשות את זה לעצמם. אז לא אידיוט. צריך גם לנוח".

המשתמשת SassyPieHole371 סיפקה תשובה מפורטת ורצינית כמעט כמו הפוסט עצמו: "אני באמת מתקשה לראות דברים מנקודת המבט של אשתך כאן. אתה יכול להרשות זאת לעצמך, זה הופך את החיים לנעימים יותר עבור שניכם ועבור ילדיכם ונראה כאילו יצאתם מגדרכם כדי לגרום לזה לעבוד. זיהית את הפערים ופעלת למלא אותם. התוצאה צריכה להיות שלכולכם יהיו חיים מאושרים יותר, פחות לחוצים, עם יותר זמן פנוי לבזבז אחד על השני ועל הילדים. ובכל זאת, אשתך חושבת שאתה צריך לעשות יותר. הניחוש שלי הוא שזה בא ממקום שבו אשתך, למרות שזו החלטה שלה, לא תמיד שמחה להיות עקרת בית. אולי היא רואה את הלו"ז הנוח שלך ואת השכר המתגמל ומרגישה טינה מסוימת על כך. אולי היא מרגישה שזה צריך 'לכאוב' לך, כמו שהיא מרגישה שזה כואב לה? לא משנה מה הסיבה, זה מצריך דיון מלא וכן, לשים את הקלפים על השולחן. לדעתי זה לא קשור לכך שאתה משלם עבור שירותים, זה משהו הרבה יותר עמוק מזה. לא אידיוט".

המשתמש International_Set522 פסק: "לא אידיוט. אם אי פעם אתחתן ואוכל להרשות זאת לעצמי, יהיה לי הסדר דומה. אני מעדיף ליהנות מהחופש שלי עם החברים והמשפחה שלי".

מנקה (צילום: LightField Studios, Shutterstock)
כמה שווה לי לשלם כדי להיפטר מזה? | צילום: LightField Studios, Shutterstock

תגובת המשתמשת teresajs: "לא אידיוט. אם הבחירה של אשתך היא להיות הורה שנשאר בבית, זו צריכה להיות האחריות שלה לנקות ולבשל, בנוסף לטיפול בילדים. אם היא לא יכולה או לא תעשה את זה, אז זה לגמרי הגיוני לשכור את השירותים האלה, אם אתה מסוגל לעשות זאת מבחינה כלכלית. זה נשמע שאשתך לא מרגישה שאתה תורם מספיק למשק הבית, אבל אולי זו רק התפיסה שלה כי אתה נעדר כל כך הרבה. מאוד יכול להיות שהבעיות הללו יתגברו ברגע שהיא תחזור לעבודה - לחזור הביתה מיום עבודה ואז לטפל בילדים זה מתיש. אני ממליצה לך אפילו להגביר את שירותי העזרה כשזה יקרה".

גם המשתמשת GoreGoddezz תמכה בשירותי העזרה בתשלום: "לא אידיוט. לא רק שאתה עוזר לך ולאשתך להקל קצת על חיי הנישואים שלך, אני ממליצה לדבר אתה, לציין שהיא נראית קצת יותר מאושרת ולהזכיר שאתה גם עוזר לאנשים אחרים להישאר מועסקים ולעבוד. אולי אז היא פחות תתעצבן מזה". 

ומה אתם חושבים – האם הבעל צריך להרגיש אשם? אם יכולתם להרשות לעצמכם לשלם למישהו שיעשה את הדברים שלא בא לכם לעשות, הייתם עושים את זה?