בבתי מלון אמנם מחליפים סדינים מדי יום (או לפחות אמורים), אבל בבית? תודו שבמקרה הטוב אתם פורשים סדין נקי ותוחבים כריות לתוך ציפיות רעננות פעם בשבועיים, ויש גם כאלה שעושים את זה פעם בחודש, ואפילו פעם בעונה. על פי סקר שנערך לאחרונה על ידי חברת הטקסטיל האמריקאית Coyuchi, רק 44 אחוז מהאנשים מחליפים מצעים פעם או פעמיים בחודש, ואילו על פי סקר של חברת Mattress Advisor, אנשים בדרך כלל ממתינים כ-25 ימים לפני שהם מחליפים מצעים. האם זה בריא? כולנו יודעים שלא ממש. האם זה עד כדי כך נורא? באתר Reader’s Digest שאלו מומחים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> מהרצפה ועד הקירות: שובו של הלינוליאום 

>> אחרי הפרידה: החיים היפים של שני גולדשטיין

ד"ר ג'ושוע זייכנר, מנהל מחלקת המחקר בתחום רפואת העור בבית החולים מאונט סיני בניו יורק אומר כי כולנו משילים כ-500 מיליון תאי עור ביום וחלק מהם – בתוספת לחות, קשקשים, אבק, פטריות ועובש - נשארים במיטה שלנו. בנוסף, על המצעים מצטברים גם שומנים, זיעה ואיפור. "כשלא מכבסים את המצעים נמצאים במגע מתמיד עם כל זה במשך לא מעט שעות מדי לילה", אומר ד"ר זייכנר. "זה עלול להוביל למגוון של בעיות, מגירויי עור, דרך אקנה ועד לזיהומים". 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Dip & Doze® (@dipanddoze) on

 

ד"ר זייכנר ממליץ להחליף מצעים מדי שבוע, אבל ד"ר רמאן מדאן, מנהל מחלקת הדרמטולוגיה הקוסמטית בארגון הבריאות Northwell Health, טוען כי התדירות צריכה להיות גבוהה יותר אם אתם חולים, ישנים בעירום, הולכים לישון לאחר שהתאמנתם ולא התקלחתם, ואפילו אם הייתם בחוץ למשך זמן רב. "במקרים כאלה אתם יכולים להעביר לסדינים הרבה חיידקים ואלרגנים, ואלה ייעלמו רק אם תעשו כביסה", הוא אומר. לאלה נוספים קרציות וקרדיות אבק הניזונות מתאי העור המתים.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by FB page : Blush Home Decor (@karpet_murah2) on

איך לכבס? המומחים משיבים

כבסו את המצעים בטמפרטורה הגבוהה ביותר המצוינת על התווית כדי לחטא מכל החיידקים, האלרגנים, הלכלוך והקרדיות שעלולים להיצמד לבד, זה חשוב במיוחד אם אתם סובלים מאלרגיות. ד"ר מדאן ממליץ להשתמש בחומר ניקוי (נוזל, אבקה או טבליות) אלרגני לכביסה, וד"ר זייכנר מדגיש שכדאי להשתמש בכמות המומלצת של חומר הניקוי ולא יותר. "שימוש ביותר מדי חומר ניקוי או מרכך עלול לגרום לכך שהמולקולות של חומרי הניקוי יישארו בתוך סיבי הבד, ויגרמו גירודים וגירויים לעור", הוא אומר. הוא גם ממליץ להשתמש בחומרי ניקוי ללא ריח.