בשנה האחרונה, לצד מובילי אופנה, מקצועני כושר וסלבס, התמלא האינסטגרם גם במובילות דעת קהל בתחום הניקיון. לא עצות סדר וארגון כמו של הגורו מארי קונדו אלא חשבונות אינסטגרם שמושכים מאות אלפי עוקבים בזכות טיפים להברקה והמלצות על חומרי ניקוי.

אחת ממשפעניות הניקיון הפופולריות ביותר היא סופי הינצ׳קליף הבריטית. כמה פופולרית? היא פתחה את חשבון האינסטגרם שלה במרץ 2018. כשכתבנו עליה בנובמבר באותה שנה כבר היו לה 1.3 מיליון עוקבים, היום יש לה 2.6 מיליון עוקבים שיש להם האשטג משלהם: mrshincharmy# (הצבא של גברת הינץ').

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כלי הניקוי הכי יעיל נמצא בכלל באגף התינוקות

>> מצאנו את הסלון המושלם לקיץ

עכשיו היא מוציאה ספר בשם Hinch Yourself Happy ובו היא לא רק נותנת טיפים לניקיון אלא טוענת שעבודות הניקיון יכולות לשפר את הרגשתנו. לה עצמה, היא מספרת, הניקיון מסייע להתמודד עם התקפי חרדה. הינצ'קליף הופכת את פעולות הניקיון למעין טקסים קטנים, וטוענת שאלו גורמים לנו להרגיש תחושת הישג ובכך משפרים את הרגשתנו. מי צריך ספת פסיכולוג כשיש ספריי לניקוי ספות? 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sophie Hinchliffe (@mrshinchhome) on

 קרול אן רייס, קואצ'רית, הסבירה לאתר Woman And Home את ההיגיון מאחורי השיטה של הינצ'ליף: "כולנו צריכים סדר והבית צריך לטפח אותנו ולהיות מקום מקלט. כשהוא מבולגן ומלוכלך, אנחנו לא יכולים לאסוף את עצמנו ולחוש שאנחנו בשליטה. כשאנחנו מנקים ומסדרים אנחנו חשים שהכנסנו היגיון במהומה".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

להינצ׳קליף יש גם מבקרות ומבקרים, שטוענים שתפיסה זו מייחסת יותר מדי חשיבות לעבודות הניקיון ובעיקר מעודדת נשים לייחס להן יותר מדי חשיבות, אבל הטיפים שלה ללא ספק רלוונטיים גם לגברים (50 אחוז מהנשאלים בסקר אמריקאי אמרו שיש יותר סיכוי לסקס אחרי שהפרטנר או הפרטנרית סיימו את עבודות הבית. אז שתדעו). 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sophie Hinchliffe (@mrshinchhome) on

 

כמה טיפים מהספר של הינצ'קליף

שיטת 30 הדקות: הכינו רשימת מטלות, כוונו טיימר לחצי שעה והתחילו. "זה נותן לי מוטיבציה לעבוד מהר ולמחוק דברים מהרשימה. אם נשאר זמן אחרי שסיימתי את כל המשימות, אני מוסיפה עוד כמה מטלות לרשימה, מבצעת אותן, ומרגישה אפילו טוב יותר״.

ניקיון לפי כיוון השעון: לא יודעים מאיפה להתחיל? היכנסו לחדר עם חומרי ניקוי והתחילו לעבוד עליו בצורה מעגלית לפי תנועת השעון. כך לא תפספסו שום דבר.

ריענון סופ"ש: קחו נייר ועט, עברו בין החדרים ובכל חדר רשמו עד שלושה דברים שאתם רוצים לעשות בו לפני הסופ"ש. אחרי שתבצעו את כולם תתעוררו לסופ"ש נקי ונינוח. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Sophie Hinchliffe (@mrshinchhome) on

מגבות: גלגלו את המגבות כדי שיהיה קל יותר לאחסן אותן. הינצ'ליף מכבסת מגבות ידיים כל כמה ימים ומגבות גדולות אחרי שימוש אחד או שניים.

מזרנים: הפכו את המזרן כל חודש. כדי לרענן את המזרן פזרו עליו אבקת סודה לשתייה באמצעות נפת קמח. השאירו לכמה שעות ואספו עם שואב אבק.