סינקרס לבנות הן פריט מנצח במלתחה – הן נוחות, מתאימות לחורף ולקיץ, משתלבות כמעט עם כל בגד וחוץ מטקס האוסקר אולי אפשר לנעול אותן לכל אירוע. אבל דווקא בגלל שהן כל כך שימושיות, הן מתלכלכות מהר מאוד והלכלוך בולט במיוחד על הצבע הלבן. מה עושים? הנה כמה שיטות להחזיר להן קצת מהלוק החדש.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

נקו את הסוליות: קבלו את האמצעי המנצח – ספוג הפלא. הרטיבו במים ונקו את הסוליות וחלקי גומי אחרים בנעל בתנועות מעגליות. הספוג מנקה ביעילות יותר מכל מברשת או מטלית.  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Resell & Flip Kansas City (@thebendandflip) on

אל תשכחו את השרוכים: גם אם אי אפשר לכבס את הנעליים עצמן, כדאי להוציא את השרוכים ולכבס אותם. אפשר פשוט לזרוק למכונת הכביסה או לכבס ביד במים חמים ומעט סבון כביסה.

נעלי עור לבנות: כל מה שצריך זה מברשת שיניים ישנה ומשחת שיניים. צחצחו את הנעליים בדיוק כפי שאתם מצחצחים שיניים. כדי לזרז את הניקוי השתמשו במים חמים, ואפשר אפילו להוסיף סוכר למשחת השיניים כדי שהגרגירים יקרצפו את הכתמים העקשניים. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by aidatime (@aidatime) on

 נעלי קנבס לבנות: ערבבו כמות שווה של מים ומי חמצן והוסיפו אבקת סודה לשתייה ליצירת עיסה. הברישו את הנעליים כדי להוריד מהן אבק ולכלוך יבש, ומרחו עליהן את העיסה. המתינו כארבע שעות עד שהעיסה תתקשה. הסירו את הקליפה היבשה ונקו את שאריות בנייר מגבת. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Adi Weintraub (@adiweintraub) on

נעלי זמש לבנות: זמש מוכתם בקלות וקשה לפעמים להוריד את הכתמים בלי לפגוע בחומר. טפחו על הכתם הטרי בנייר מגבת כדי לספוג כמה שיותר אבל אל תשפשפו כדי לא למרוח אותו. טבלו מטלית רכה בחומץ לבן ושפשפו בעדינות את הכתם. אם יש לכם מברשת לניקוי זמש, הברישו את הנעל לאחר הייבוש.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כל כמה זמן צריך לנקות את הנעליים? תלוי כמובן בשימוש, אבל אם אתם רוצים שהנעליים יישארו נקיות, כדאי לנקות כל שבועיים. זכרו שככל שהכתמים ישנים יותר, כך קשה יותר להסיר אותם.

ואל תשכחו – מניעה: רססו על הנעליים תרסיס דוחה כתמים ומים ותנו להן להתייבש במהלך הלילה. מומלץ לחזור על הפעולה כל כמה שבועות.