איך נדע לזהות כביסה נקייה? לפי הריח כמובן. הרי גם אם הבגדים והמצעים שלנו ייצאו מהמייבש או יאספו מהחבל ללא כתם ורבב, אם אין להם ניחוח הרים צלול או יער מכושף כלשהו זה כאילו הם לא כובסו מעולם, וככל שהריח חזק ומורגש יותר, יותר טוב. לא פלא שהרשת מלאה בטיפים לשדרוג ניחוח הכביסה לרמת הסנפת חובה מהסביבה, והפעם נתקלנו בשיטה שעדיין לא הכרנו.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> עממית בסטייל: בבית היפה של שירי מימון בתל מונד

>> איך לשדרג דירה ישנה? 9 הצעות מעולות וזולות

 

הסרטון הנצפה ביותר עד כה בחשבון טיקטוק חדש יחסית - המוגדר לענייני אופנה ולייף סטייל, הוא טיפ שמבטיח ריח היסטרי לכביסה באמצעות פדים לניקוי איפור וכמה טיפות של מרכך כביסה. בסרטון מדגימה ענבל שליט, בעלת החשבון, כמה זה פשוט: קחו פד קוסמטי, הספיגו אותו משני צדדיו בנוזל מרכך הכביסה החביב עליכם, הכניסו אותו לתוך המסנן (פילטר) של מייבש הכביסה, החזירו את המסנן למקום והפעילו.

@inbal_shalit1 ככה יהיה לכם ריח מושלם על הבגדים #כביסהזההחיים #נקיון #ריחנעיים #ריחנעים #טיפמושלם #גאוניייי ♬ צליל מקורי - Inbal Shalit

הסרטון צבר בינתיים יותר מ-180 אלף צפיות, והתגובות נעות בין התלהבות מפרגנת לרעיון לדיווחים על ניסיונות דומים שנעשו וכשלו. חלק מהתגובות הביעו דאגה לשלומה של הכביסה, למשל שצמר הגפן יתפרק לסיבים שיידבקו אליה; אחרים חששו שצמר הגפן יגרום לפגיעה בבטיחות של המייבש עצמו, באמצעות קצר חשמלי.

 

טיפ טיקטוק  (צילום: חשבון הטיקטוק inbal_shalit1@)
צילום: חשבון הטיקטוק inbal_shalit1@

וכמה שיטות טבעיות להשגת כביסה ריחנית

יש כמה טיפים שיחליפו לגמרי את המרכך התעשייתי, והמשותף לרובם הוא השימוש בשמן אתרי כלשהו לקבלת ניחוח שיעשה חשק להסניף את הכביסה:

  • השחקנית מרינה שויף, שעוסקת בטיפוח טבעי לעור ולבית, ממליצה לוותר על מרכך ובמקומו להוסיף לכביסה כחמש טיפות שמן לבנדר, שידוע בתכונות החיטוי והניקוי שלו, או שמן אתרי לימון, תפוז בר או אקליפטוס לימוני. התמציות מעניקות ריח נעים ומרענן וגם מחטאות.
  • הבלוג zerowastememoirs  ממליץ על הכנסת חצי כוס של אבקת סודה לשתייה למכונה במקום מרכך להשגת כביסה רכה, ולהוסיף גם כן כמה טיפות של שמן אתרי בריח אהוב.
  • באתר באופן טבעי ממליצים לקחת שפריצר לעציצים ולערבב בתוכו מים ושמן ארומטי מועדף, אפשר כמובן כמה שמנים (הרבה מים וכמה טיפות שמן), ואז פשוט להשפריץ על הכביסה הרטובה. כך, כאשר היא תתייבש היא תריח כמו השמן הארומטי.
  • באתר Clean Mama ממליצים על הכנת מרכך שכולל 1-2 כוסות מלח אנגלי, להוסיף 20-30 טיפות שמן אתרי לבנדר או לימון ולערבב ביחד.
    כביסה ריחנית, לבנדר (צילום: Tina Rencelj, SHUTTERSTOCK)
    צילום: Tina Rencelj, SHUTTERSTOCK