הבגדים והמצעים יצאו נקיים מהכביסה וכעת אתם ניצבים בפני שתי אופציות מטרידות: קיפול הסדינים או ציפוי הפוך. כפי שאומרת הכוהנת מרתה סטוארט, המטלה הפשוטה ביותר יכולה להיות זו שגורמת להכי הרבה בעיות. רגע לפני שאתם יוצרים עיסת סדינים וזורקים אותה עמוק לתוך הארון בתקווה שאף אחד לא יראה, החלטנו להציע לכם את הטריקים הבאים שיסייעו לכם להתמודד עם המטלה. וכן, הם גם מגיעים עם סרטוני הדרכה, כך שלא יהיה לכם תירוץ מעכשיו שלא לקפל את הסדינים וציפיות הכרית כמו שצריך.

סידור מיטה, מסדרים (צילום: Patrick Lane, Thinkstock)
לפרוס ולהתחיל לקפל | צילום: Patrick Lane, Thinkstock

מפינה לפינה: איך לקפל סדינים

הגורו לנושאי הבית ועשה זאת בעצמך, מרתה סטוארט, מופיעה בסרטון מתוך תכנית הטלוויזיה שלה, שם היא מספרת שהדבר הראשון שאנשים מנו בתור המטלה הקשה ביותר בבית היא קיפול הסדינים. כפי שמייעצת המומחית סוזאנה, הטריק הוא קיפול הפינות אחת מעל השנייה. אז מה עושים: תפסו בכל יד פינה אחת של הסדין כשהחלק החיצוני שלו פונה החוצה, לוקחים את יד ימין והופכים אותה מעל יד שמאל, מושכים את הצד הימני ומנערים אותו כדי להסדיר את החלק התחתון של הסדין. מעבירים את היד על הצד האלסטי של הסדין ומרימים מלמטה את הפינה השלישית ושוב הופכים את הפינה מעל שתי הפינות שאתם מחזיקים ביד שמאל.

סידור מיטה, מקפלים (צילום: PhotoAlto/Eric Audras, Thinkstock)
הכי טוב בשניים | צילום: PhotoAlto/Eric Audras, Thinkstock

בשלב הבא, מודה המדגימה, זה נהיה קצת מסובך עבור אנשים רבים וסטוארט מצידה מוסיפה, "זה נורא. זאת הסיבה שאני לא משתמשת בסדינים צמודים יותר. זה פשוט נהיה יותר מידי. לכן התגרשתי". אז רגע לפני שגם אתם מתייאשים, הנה פיתרון לתסבוכת: יש כעת שלוש פינות ועליכם להרים את הפינה הרביעית ולהניח את הסדין שקיבל צורה מרובעת על משטח שטוח. מקפלים, והסדין מוכן. וכמובן, אם אתם מאותגרים בקיפול סדינים, אתם תמיד יכולים לעשות את מה שסטוארט מציעה: לשים את המצעים בכביסה ולהחזיר אותם כשהם יבשים מיד למיטה.

כמו שק שינה: איך לצפות את שמיכת פוך

בחורים ברשת פרסמו מדריך להחלפת ציפה לשמיכת הפוך, משימה לא נעימה שכולנו צריכים לסבול אותה בעונה הקרה. הכירו אם כן, את שיטת הטורטייה. ראשית פרסו את הציפה על המיטה ואת השמיכה מעליה. כעת גלגלו אותן יחד כמו שק שינה. כאשר השמיכה במצב מגולגל, הושיטו את ידכם פנימה ומשכו את פינת השמיכה מבפנים כלפי חוץ ולאחר מכן, בצעו את הפעולה גם בצד השני. כעת פרסו את השמיכה, נערו אותה ותופתעו לגלות שציפיתם, די במהרה גם, את שמיכת הפוך שלכם.

איך לקפל את ציפית הכרית

תופתעו לגלות, אבל יש דרך נכונה לקפל ציפית של כרית, ואם כבר טרחתם כל כך על הסדינים הנקיים שקיפלתם היטב ועל ציפוי הפוך, לא תשקיעו בעוד דבר אחד קטן? הניחו את הציפית לאורך מולכם עם החלק הסגור למעלה והחלק הפתוח למטה, הכי קרוב אליכם. בשלב הבא קפלו את החלק השמאלי של הציפית קצת מעבר לחלק האמצעי של הציפית. כעת, קפלו את החלק הימני לעבר החלק השמאלי וקפלו את המלבן שיצרתם לחצי, כך שהחלק הפתוח של הציפית נמצא למעלה. קפלו לחצי פעם נוספת והציפית שלכם מוכנה להיכנס לארון המסודר החדש שלכם.

סידור מיטה, קיפול (צילום: Hill Street Studios, Thinkstock)
יש דרך טובה לקפל ביעילות גם את הציפית של הכרית | צילום: Hill Street Studios, Thinkstock
 

איך לסדר מיטה כמו בבית מלון?
על הסט: המצעים הכי אופנתיים