יש אנשים שאוהבים לרחוץ כלים, יש אנשים שנהנים לשטוף את הבית, יש אנשים שמנצלים כל הזדמנות להפעיל את שואב האבק, אבל מעט מאוד אנשים אוהבים לגהץ. מכיוון שלפעמים אין ברירה ופגישות חשובות, חתונות או אירועים רשמיים דורשים מאיתנו מראה מוקפד, אנחנו תמיד שמחים לקבל טיפים שיחסכו לנו את המלאכה המעיקה או אפילו רק יקלו עליה. באתר "הדיילי מייל" דיברו עם קגן קימבל, שעובד בחברה לשירותי כביסה, וקיבלו ממנו כמה עצות ששווה לאמץ.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> שלמות: אלה הרהיטים הכי יפים שראינו באיקאה לאחרונה 

>> ת"א: 3 שותפים ריהטו דירה בלי להוציא שקל

בלי מגהץ

מייבש שיער (פן): תלו את הבגד המקומט והרטיבו קלות את הקמטים. הפעילו את מייבש השיער על חום ועברו עם האוויר החם על הקמטים.

מחליק שיער: "הטעות שרבים עושים היא לנסות לגהץ את כל הבגד עם מחליק השיער, שהוא מכשיר זמין אבל קטן", אומר קמבל. "במקום זאת, השתמשו בו להחלקת הקמטים הכי בולטים". לטענתו, לפעמים מספיק ליישר את הצווארון והחפתים. שימו לב לא להצמיד את המכשיר לבגד יותר מדי זמן כדי לא לשרוף אותו.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by A gusto en casa | Isa Zúñiga (@agustoencasa) on

קומקום רותח: שיטה אחרת להיעזר באדים כדי להחליק את הקמטים היא להחזיק את הבגד מעל קומקום רותח (אבל בזהירות. כדאי להשתמש בכפפות לתנור).

בזמן הרחצה: השיטה הכי מוכרת לשימוש באדים היא לתלות את הבגד בחדר הרחצה בזמן שאתם מתרחצים במים חמים. הקפידו לסגור את החלונות כדי שהאדים יצטברו בחדר.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

חומץ ומים: שפכו רבע כוס חומץ לבן ושלושת רבעי כוס מים לבקבוק התזה, והתיזו על הקמטים בבגדים יבשים. "במהלך הייבוש הקמטים ייעלמו", אומר קימבל. "חומץ הוא גם חומר חיטוי ולכן אפשר להשתמש בו כדי לרענן בגדים בין כביסות".

קוביות קרח: הכניסו למייבש בגדים מקומטים (ויבשים) והפעילו 10 דקות. "החום ימס את הקרח וישחרר אדים. האדים יישרו את הקמטים", הוא מסביר.  

תלו את הבגדים בארון: תוכלו להפחית את הקמטים בבגדים אם תוציאו אותם מהמייבש כשהם עדיין חמים ותתלו אותם על קולבים. 

בכל זאת מגהצים? כך תעשו זאת בקלות

אל תדחו: הוציאו את הבגדים מהמייבש לפני שהם מתייבשים לגמרי וגהצו מיד. הלחות תקל על פעולת הגיהוץ.

רדיד אלומיניום (נייר כסף): כדי לחסוך זמן בגיהוץ, הניחו על קרש הגיהוץ רדיד אלומיניום. כך, כשאתם מגהצים צד אחד – החום יחליק גם את הצד השני.   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Geraldine Tan (@littlebigbell) on