לפעמים, הטעויות הכי גדולות קורות מהכוונות הכי טובות. דוגמה מעולה לזה קיבלה לאחרונה הטיקטוקרית  takingcareofcleaning@, לאחר שבעלה בסך הכול ניסה לעזור במטלות הניקיון בבית ועשה משהו ששניהם הצטערו עליו.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> למכירה: הבית האייקוני של האדריכל המפורסם בעולם

>> הפכה מקרר מיושן למקרר וינטג' בשיא הסטייל

לפי חשבון הטיקטוק של היוזרית, שקוראת לעצמה T, תחזוקת הבית והמשפחה נמצאת באחריותה בדרך כלל, אבל בחופשת החגים האחרונה בעלה היה בבית, היה לו זמן פנוי והוא חשב שיהיה נחמד אם הוא יעזור קצת וינקה את המקרר בבית. מחשבה בהחלט יפה, הביצוע - פחות. משום מה הבעל בחר לנקות את המקרר עם צמר פלדה (סקוץ'); אולי הוא חשב שכדי לנקות משטח מתכתי צריך להשתמש בחומר מתכתי? לא ברור על מה הוא חשב, אבל הסימנים שזה הותיר על מקרר הנירוסטה דווקא ברורים למדי.

מקרר עם שריטות  (צילום: חשבון הטיקטוק takingcareofcleaning@)
הסימנים שהשאיר צמר הפלדה על דלת המקרר | צילום: חשבון הטיקטוק takingcareofcleaning@
מקרר עם שריטות (צילום: חשבון הטיקטוק takingcareofcleaning@)
התוצאה: אמנות אבסטרקטית במטבח | צילום: חשבון הטיקטוק takingcareofcleaning@
 

כמובן ש-T העלתה את התוצאה לחשבון הטיקטוק שלה, כסרטון רביעי בסדרת סרטונים משועשעים שכותרתה "למה גברים הם כאלה" (בסרטון קודם היא שיתפה את הגולשים בנקניק בשר מפלצתי בגודלו שבעלה הביא הביתה). בסרטון היא מסבירה את כוונותיו הטובות של בעלה, מראה את השריטות על המקרר ומסיימת באנחה: "אין לי מלים, אנשים. פשוט אין לי מלים".

@takingcareofcleaning Steel wood does not mean clean stainless steel #marriage#funny#cleaning#homehacks#organization#momlife ♬ original sound - T • ✌

הסרטון, שהפך לוויראלי, כבר הגיע ליותר מ-104,000 צפיות ו-9,000 לייקים ולצופים בו היו לא מעט מלים כתגובה. "הוא ידע שזה לא מתאים, פשוט לא רצה לנקות את המקרר יותר לעולם", ניחש גולש ציני במיוחד; אחר כתב: "אל תאשימו את הגבר, תאשימו את אמא שלו ואת אשתו על כך שהפכו אותו לכזה חסר תועלת". כמה גולשות הציעו ל-T להתנדב לנקות את הרכב של בעלה ואז לעשות את זה עם צמר פלדה או ניר זכוכית, וחלק מהמגיבים היו אמיצים מספיק להודות שגם בני משפחה שלהם עשו את אותה הטעות עם המקרר, וגם עם הכיריים במטבח.

איך לנקות מקרר נירוסטה - מדריך

לא רק סקוץ' או ספוג גס אחר ישרטו את משטח הנירוסטה, גם מגבות נייר (נייר סופג) וחומרי ניקוי המכילים אקונומיקה או חול ניקוי עלולים לעשות זאת. כדי שלא יהיה ספק, זו הדרך הנכונה לנקות מקרר מנירוסטה:

ניקוי מקרר נירוסטה (צילום: FotoDuets, SHUTTERSTOCK)
צילום: FotoDuets, SHUTTERSTOCK

החומרים:

תמיסה מכמויות שוות של חומץ לבן ומים בבקבוק עם פקק התזה (אפשר להוסיף כמה טיפות מיץ לימון לריח טוב), שמן זית, נוזל כלים, מטליות מיקרופייבר.

הפעולה:

  1. ניגוב המשטח - מתחילים בניגוב המשטח במטלית נקייה ויבשה כדי להסיר כתמי מים וטביעות אצבעות. כתמים עקשניים יש לרסס בתמיסת החומץ ולנגב.
  2. ניקוי עם מטלית רטובה וסבון כלים - מרטיבים מטלית במים ושופכים עליה כמה טיפות סבון כלים. מנגבים עם המטלית הרטובה את המשטח, שוטפים אותה, מנגבים שוב ומייבשים.
  3. ניקוי עם שמן זית - כדי להגן על הנירוסטה ואף להסתיר שריטות, טובלים מטלית אחרת במעט שמן זית ועוברים על המשטח בכיוון הסיבים שלו.
  4. הברקה - כדי להבריק את הנירוסטה מומלץ לעבור על המשטח פעם נוספת עם מטלית מיקרופייבר טבולה בשמן זית, הפעם בתנועות מעגליות.