המיקרוגל הוא אחד המכשירים השימושיים במטבח, ורובנו מפעילים אותו יותר מפעם ביום. למרות זאת, סקר חדש מגלה שהוא גם אחד המכשירים המלוכלכים ביותר. 8 מתוך עשרה משיבים לסקר שנערך בבריטניה השיבו שמעולם לא ניקו את המיקרוגל באופן יסודי. בסקר, שנערך מטעם מותג כלי המטבח Oliver’s Kitchen, השתתפו 1,613 משיבים.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> לא משתמשים בתוכנית הכביסה הזאת? אתם עושים טעות\

>> מרגש: עשרות התנדבו לשיפוץ הבית שנשרף בבת ים

בנוסף, 68 אחוז מהמשיבים לא ניקו את התנור בשנה החולפת, 73 אחוז הודו שהם לא משתמשים בקרש חיתוך נפרד לחיתוך בשר נא, ו-21 אחוז הודו שהם לא רוחצים את הידיים לפני הכנת אוכל. כן, גם בלי קשר לקורונה חשוב לנקות את הידיים בסבון במשך 20 שניות לפחות.

איך לנקות את המיקרוגל

ניקוי המיקרוגל פשוט במיוחד, וכדאי לעשות זאת פעם בשבוע. הנה כמה שיטות:

חומץ: שפכו לקערה מתאימה לשימוש במיקרו שתי כוסות מים ושתי כפות חומץ לבן. הכניסו למיקרוגל והפעילו על חום גבוה כשלוש דקות. כשהמכשיר מסיים, השאירו אותו סגור חמש דקות נוספות. עכשיו פתחו את הדלת, הוציאו את הקערה (בזהירות! הנוזל חם) ונגבו את פנים המיקרוגל בסמרטוט או בנייר מגבת.

ניקוי מיקרוגל (צילום: Werayuth Tes / Shutterstock.com)
צילום: Werayuth Tes / Shutterstock.com

לימון: חתכו לימון, סחטו אותו ושפכו לקערה מתאימה למיקרו עם חצי כוס מים. הפעילו לשלוש דקות, המתינו חמש דקות כשהדלת סגורה, ונקו בסמרטוט או בנייר מגבת. אם אתם מקפידים לנקות את המכשיר לעתים קרובות, קליפת לימון סחוט (או אפילו קליפה של חצי לימון בלבד) תספיק למשימה. שימו את הלימון הסחוט בקערה מתאימה למיקרו, הוסיפו חצי כוס מים, הפעילו לשלוש דקות, המתינו חמש דקות כשהדלת סגורה, ונקו בסמרטוט או בנייר מגבת.

נוזל כלים: שפכו כוס מים וכף נוזל כלים לכלי שמתאים לשימוש במיקרוגל, ערבבו, הכניסו למכשיר והפעילו למשך 4 דקות. המתינו 4 דקות נוספות, הוציאו את הכלי החם בזהירות, ונגבו את המכשיר באמצעות סמרטוט נקי.

איך לנקות את תנור האפייה

ערבבו בכמויות שוות של אבקת סודה לשתייה, חומץ לבן ונוזל לשטיפת כלים ומרחו את העיסה בפנים התנור (על הדלת, הקירות והתחתית). אחרי המתנה של 3-2 שעות נקו עם ספוג. את התנור מומלץ לנקות לפחות פעם בשנה.

ניקוי תנור (צילום:  Ekaterina Govorina, Shutterstock)
צילום: Ekaterina Govorina, Shutterstock

התנור כבר הספיק לצבור כתמים עקשניים? הרטיבו אותו בחומץ או מים ושפשפו את הכתמים באבן פדיקור רטובה או גרדו עם סכין גילוח.

השיטה המנצחת שלנו לניקוי תבנית אפייה היא לרסס אותה במסיר שומנים, ולהכניס לשקית אשפה אטומה למשך הלילה. בבוקר מוציאים את התבנית ושוטפים.

לניקוי רשתות התנור, השרו אותן למשך הלילה באמבטיה מלאה במים חמים וכמה דפי מרכך כביסה. בבוקר השתמשו בדפי המרכך להוריד את שאריות הלכלוך שנשארו דבוקות לרשת. 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

שיטה נוספת לניקוי רשתות וחלקים נוספים בתנור (למעשה כל חלק שאפשר לפרק, כמו דלתות וידיות וגם תבניות) היא לעטוף כל חלק בנייר כסף ולהשרות בגיגית או אמבטיה מלאה במים חמים (אם החלק צף במים, מומלץ להניח עליו משקולת כלשהי). על החלק העטוף מניחים טבלייה של סבון כלים למדיח ומשאירים לפחות שעתיים. מסירים את הנייר, מנגבים וזהו.