במסגרת המאבק בנגיף הקורונה, המסכה הפכה לאביזר שכנראה עוד ילווה אותנו תקופה לא קצרה. אם הצטיידתם במסכות רב פעמיות מבד, חשוב לדעת מה צריך לעשות כדי שהן ישמשו אותנו ביעילות ויגנו עלינו ועל הסביבה מהנגיף. בין אם אתם משתמשים במסכה חד פעמית או רב פעמית, הקפידו לרחוץ ידיים לפני שאתם חובשים אותה ונסו לא לגעת בה אחרי החבישה.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> הצצה לבית החדש של אביבית בר זוהר ברחובות

>> חלום שלנו: מצאנו את המרפסות הכי שוות בארץ

לאחר הסרת המסכה, הכניסו אותה מיד למכונת הכביסה או כבסו ידנית. אם אתם לא מתכננים לכבס אותה מיד, הכניסו אותה לשקית וסגרו עד לכביסה. הקפידו לרחוץ ידיים גם אחרי הסרת המסכה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

כל כמה זמן צריך לכבס מסכת בד? בין אם אתם משתמשים במסכה או במטפחת – מומלץ לכבס אחרי כל שימוש או לפחות פעם ביום. מומלץ לכבס את המסכה במכונת כביסה, בחום הגבוה ביותר האפשרי ורצוי ב-60 מעלות לפחות. השתמשו בחומר כביסה עם מרכיבים פעילים, ואפשר גם להשתמש בחומר כביסה המיועד לחיטוי. יבשו את המסכה במייבש בחום גבוה.

אם אתם מכבסים את המסכה ביד, באתר good housekeeping ממליצים להשתמש במים חמים וסבון ולשפשף אותה במשך 20 שניות לפחות. ד"ר ארפה קסובוי המליצה באתר popsugar להשרות את המסכה במשך 5 דקות במים רותחים, אחרי שמשפשפים אותה היטב בסבון הכביסה. יבשו במייבש בחום גבוה, ואם אתם נותנים למסכה להתייבש באוויר כדאי לגהץ אותה אחרי הייבוש, כדי להשמיד את החיידקים שנשארו. את המסכה הנקייה מומלץ לאחסן בקופסה סגורה או בשקית אטומה.