אילנית לוי היא מולטי טאלנט: גם חכמה, גם יפה, גם מבריקה גאה. בין הנחיית תכנית טלוויזיה, הצטרפות לפאנל המומחים של "רואים את הקול" וגידול פעוטה, היא מתחזקת עמוד אינסטגרם עם אלפי עוקבים ובו היא מעלה, בין היתר, שלל סרטונים לניקוי הבית וארגונו.

לקראת השבת ורגע לפני שהטירוף הגדול יתחיל (שלישי אחרי החדשות, קשת 12) במהלכו אילנית ושאר חברי הפאנל ינסו לזהות אם מי שעומדים על הבמה הם זמרים מבלי לשמוע אותם שרים, חיטטנו בהיילייטס שלה וריכזנו שלל תובנות על הסרת כתמים עיקשים והברקת מקלחונים מאת אילנית לוי. תהנו.

 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

אילנית ואלירז מציגים: שיפוץ משגע לדופלקס שלהם ברחובות 

השמפניה של הטבע

מי שעוקב אחרי אילנית, יודע היטב שחומץ עבורה הוא מאסט לכל דבר ועניין. במגוון הסרטונים שהיא מעלה, אילנית משלבת כמעט בדרך קבע את החומר הביתי אשר רכש לעצמו מוניטין כי הוא יכול לנקות הכל. "זה טוב להכל", אמרה אילנית והסבירה: "למקלחונים, לקרמיקות, לתנור ולמכונת הכביסה. זה מחטא, זה מבריק, זה החיים".

ברמה הפרקטית

כמה שלא ננסה, אי אפשר לבשל ולא להשאיר שאריות של אוכל או שמן על הכיריים. כולנו יודעים שבסוף תמיד צריך לנקות אותן, אבל לא תמיד זה קל להוריד את הכתמים, ואם נאמר את האמת, מדובר במלאכה לא כל כך מהנה. לכן, פנינו להיילייטס של אילנית ומצאנו טיפ מנצח לניקוי אינדוקציה. "לקחתי נוזל לניקוי כללי, אתם יכולים להשתמש בסבון כלים או קרמים מיוחדים", אמרה אילנית בזמן שריססה והחלה לשפשף, "אחרי שסיימתי לוקחת מים נקיים ומוסיפה חומץ". אז אילנית לקחה סקוץ' חדש, טבלה בקערית החומץ והחלה לעבור על הכיריים. 

אחרי החומץ: אחרי שעברה על הכיריים עם החומר, אילנית לקחה סכין חדה, הניחה מעליה מטלית - והחלה לעבור מסביב לכיריים. "לא יוצא לי הרבה לכלוך כי אני עושה את זה כל שבוע, אבל יצאו לכם מפה מטעמים, ממצאים ארכיאולוגים". 

סיימתם לבשל, מה הלאה? 

המיקרו עובד שעות נוספות במהלך השבוע, ולא פעם המוצרים שמוחממים בו מותירים שאריות וכתמים. כמובן שאנחנו תמיד שמחים לגלות שיטה חדשה לניקוי המכשיר, ומצאנו אצל אילנית טיפ שאנחנו הולכים לאמץ השבת הקרובה. "קערה, מים חמים, קצת חומץ, לימון סחוט", אמרה, "תכניסו את הלימון פנימה ואבקת סודה - ארבע דקות במיקרו והוא מבריק".  

לאחר ארבע דקות: על פי דבריה של אילנית, מוציאים את הקערה, מנגבים את האדים שהצטברו - והופכים את המכשיר למבריק וחדש.

להתראות שאריות סבון

בעוד שבדרך כלל קל לנקות חלונות ומשטחי זכוכית, ניקוי הדלתות של המקלחון לרוב דורש יותר מאמץ בשל משקעי סבון ואבנית. אז מה הטיפ של אילנית? "לוקחים מסיר אבנית ומרססים על הכל", אמרה, "נותנים לזה לנוח מינימום חצי שעה, אחרי זה חוזרים לשפשף". אחרי שהכל נשטף, אילנית חוזרת לחומר הביתי והאהוב ביותר עליה: "אחרי ששטפתי והכל מבריק, אני עושה 'ויש' עם חומץ טהור לפיניש".

הבית של אילנית ואלירז, עיצוב שדה אדריכלים, החדר של ליאם, ג (צילום: עינת דקל)
יש מבריק מזה? חדר הרחצה בדירה של אילנית ואלירז | צילום: עינת דקל

הבית של אילנית ואלירז, עיצוב שדה אדריכלים, חדר ההורים, ג, (צילום: עינת דקל)
צילום: עינת דקל

הארון, מה נעשה איתו? 

שוב הבלגן חוגג בארון הבגדים? לא מצליחים לפתוח אותו מבלי שנופלות עליכן חולצות? הגיע הזמן לעשות סדר ולמיין את הפריטים. קבלו את השיטה הבאה, שתעזור לכם לדעת בדיוק מה נמצא בכל ערמה. "כשאתם שמים את זה למעלה. תכינו פתקיות דביקות לפי עונה וחודשים", אמרה, "זה פשוט עושה את העבודה הרבה יותר קלה ומסודרת".

הבית של אילנית ואלירז, עיצוב שדה אדריכלים, החדר של ליאם, ג (צילום: עינת דקל)
צילום: עינת דקל

לגראנד פינאלה, התנור

הוא אחד מהמכשירים שאנחנו לרוב משתמשים בו הכי הרבה בבית, אז לא פלא שהוא מתלכלך בקלות משאריות אוכל, נוזלים וטביעות אצבע בין היתר. בעוד שהוא דורש צחצוח יסודי, רבים מאיתנו נמנעים, או לפחות מנסים, מרגע הניקיון. אבל למרבה המזל, מצאנו אצל אילנית שיטה מרהיבה שמחייבת ניסיון. מסתבר שאילנית מרחה על תחתית התנור משחת סודה אותה רקחה בקלות בעצמה והותירה אותה למשך לילה שלם. בבוקר למחרת היא הורידה את המגבת איתה כיסתה והחלה לשאוב את השאריות. במידה ויש לכם כתם עיקש, אילנית ממליצה לשפשף את הדלתות עם חומר - מה שמוריד את השומן לדבריה. לאחר מכן, כמובן שיש לעבור על התנור במטלית לחה עם חומץ.