אם אתם חולמים לגדל צמחי תבלין וירקות אבל אין לכם גינה, או אם אתם סתם אוהבים את הסלט שלכם טרי טרי, הנה משהו שיכול לעזור לכם: חווה לגידול ירקות ודגים שמיועדת למטבח, ונראית כמו סוג של רהיט-אקווריום מעוצב. תוכלו לגדל שם ירקות, צמחים ואפילו דגים.
על הפטנט הזה אחראית חברת "פיליפס" ששוקדת על פיתוחו בימים אלה.

אין תמונה
רוצים גם? דגם של החווה המדוברת

מקרר יקר, מה יש לאכול היום?

החווה הביוספרית מעוצבת כמגדל בן חמש קומות, כשכל קומה מיועדת למטרה מסוימת אך תורמת, בו זמנית, לתפעול השוטף של שאר הקומות. המטרה שעומדת מאחורי פיתוח החווה היא שמירה על איכות הסביבה, צריכה מופחתת של חשמל, ניצול נכון של אנרגיה וצריכה מודעת של מזון על פי מידותיו והעדפותיו של המשתמש.

הקומות הראשונה והשניה במתקן מיועדות לגידול צמחים וירקות. בקומה השלישית גדלות אצות המייצרות חמצן עבור הדגים שמשתכשכים להם בהנאה בקומה הרביעית. לצד הדגים אפשר לגדל גם שרימפסים - שיכולים לחסוך לכם את הזמנת הטייק אוויי, אם אתם בעניין, אבל גם דואגים לנקיונו של האקווריום.
בקומה החמישית יש מנגנון משוכלל שאחראי לסילוקה של הפסולת האורגנית שהמגדל מייצר. סיבים אופטיים מיוחדים מעבירים את קרני האור אל הצמחים במהלך היום, וגז המופק מהפסולת האורגנית מספק חשמל לתאורה של המגדל.

חוץ מזה, הנה עוד שני שכלולים טכנולוגיים מרשימים במיוחד: מקררים חסכוניים שיציעו לכם מה להכין לארוחת הערב על פי המרכיבים שנמצאים בהם; המקרר יוכל לדאוג לסילוק פסולת, בנוסף לדחוס אותה ולמחזרה.
ומקלחות הבית העתידיות יוכלו לטהר את המים המשומשים דרך מערכת אורגנית המורכבת מקני סוף. המים המטוהרים ישמשו לשטיפת אסלת השירותים אבל לא רק. אם עצם המחשבה לא מעוררת בכם בחילה, תוכלו להשתמש במים גם להכנת כוס התה הבאה שלכם. מי אמר שקל להיות ירוק?