אסלה סתומה היא מסוג הדברים המבאסים בחיים שאי אפשר למצוא להם פתרון בעצמכם אונליין, רק להזמין בעל מקצוע, ובמקרה הכי טוב לשאול בפייסבוק מי מכיר. רגע לפני שאתם מדרדרים לצעד הנואש הזה, הנה משהו שבטח לא ניסיתם: תזרקו לתוכה מאפין. לא סתם מאפין, כמובן, אלא כזו שעמלתם עליה שעה במטבח בעזרת חומרים שלא ממש כדאי לצרוך עם הקפה.

קאפקייקס לשירותים (צילום: popsugar)
להטיל פצצה ולשכוח | צילום: popsugar

עוד באתר לעיצוב הבית:

מדריך הניקיון המקיף למנקה בדקה ה-90
כך יראו שעוני העתיד ועוד ארבעה עיצובים מרגשים
10 המכות בעיצוב הבית הישראלי

קאפקייקס טבעיים לשירותים

לפי אתר popsugar.com זה עובד ככה: תצטרכו 2 כפות של אבקת סודה לשתייה, רבע כוס של מלח אנגלי (מגנזיום סולפט, ניתן להשיג בבתי מרקחת), 8-9 כפות של נוזל למדיח כלים, תבנית למאפינס ומנג'טים. מערבבים את האבקה והמלח בתוך קערה אחת עד שכל הגושים נעלמים והם הופכים לתערובת אחידה. לאחר מכן מתחילים להוסיף את הנוזל, כפית אחת בכל פעם, בזמן שממשיכים לבחוש עד שכל הבלאגן הזה הופך לעיסה אחת, כמו חול רטוב.

ממלאים את התבנית במנג'טים, עדיף שיהיו עשויים מסיליקון כדי שתוכלו להוציא את ה"פצצות" בקלות. שופכים את התערובת לתוכם, ונותנים לה להתייבש במשך לילה שלם. לאחר מכן מוציאים את המאפינס מהתבנית ומאחסנים אותם בכלי סגור.

בפעם הבאה שהאסלה שלכם עושה סימנים של סתומה, או אם סתם בא לכם לנקות אותה ולוודא שהכל זורם כמו שצריך, קחו מאפין אחד, הסירו מהנייר, השליכו לאסלה והוסיפו 4 כוסות של מים רותחים. לאחר כמה שעות, או אפילו לילה שלם למהדרין, הורידו את המים. הסודה אמורה להמיס את הלכלוך, המלח מסייע לשטוף אותו החוצה, ואתם חסכתם לעצמכם כמה מאות שקלים.

קאפקייקס לשירותים (צילום: popsugar)
להשיג מגנזיום סולפט בבתי המרקחת | צילום: popsugar