לא בוכים על חלב שנשפך, אבל מה עושים כשהוא נשפך על השטיח? ואם הילד שוב דרך בשלוליות בוץ בדרכו חזרה מבית הספר והחליט להטביע את חותמו על המרבד החדש שפרשנו בסלון, מה אז? ואיך פותרים את בעיית הנשירה של הכלב או החתול? ליקטנו עבורכם מרחבי הרשת מקבץ טיפים שימושי במיוחד לניקוי שטיחים ביתי.

כיסא והדום בסלון (צילום: צילום ביתי)
לנקות עם מה שיש בבית | צילום: צילום ביתי

1. לשעווה: קוביית קרח ומגהץ 

תרחיש הבא מוכר לכולנו בשעת הדלקת נרות: אם זה בעת הפסקת חשמל, קבלת שבת או ימי החג: טיף טיף טף, השעווה מטפטפת לה לתוך השטיח. גרדו את השעווה היבשה, שימו קוביית קרח שתקשיח את שאר השעווה ותעזור לה להישבר ביתר קלות. לבסוף, גהצו בטמפרטורה נמוכה את האזור מעל לשקית נייר, כך שהשעווה תימס לתוך השקית.

נרות (צילום: Thinkstock)
לגרד את השעווה, להקפיא ולגהץ | צילום: Thinkstock

2. לשערות: מגב או מטאטא גומי לשערות

עונת הנשירה הגיעה ולא משנה כמה אתם שואבים, תמיד נדמה יש יותר שיער של הכלב על השטיח מאשר עליו. מה עושים? כדאי להשתמש במגב או במטאטא בעל שערות גומי, כך שיהיה קל לאספן.

כלב (צילום: Thinkstock)
לעשות טובה ולהעביר מגב | צילום: Thinkstock

3. למיונז ורטבים: סודה לשתייה ומים טריים

הצ'יפס עם המיונז החליק על השטיח ואופס - תאונה. אל חשש, כל שצריך הוא כף אבקת סודה וקצת תושייה. בעזרת הכף, גרדו מהשטיח את כל הרוטב שטרם נספג. אחרי כן, פזרו אבקת סודה לשתייה, ותנו לה לשהות על הכתם כ10-15 דקות. התיזו על הכתם חומר להמסת לכלוך שאינו מצריך מים, ושטפו במים טריים. נגבו במטלית יבשה וקיברו אותה תחת ערימת ספרים כבדים עד שלא יישאר זכר לכתם.

חרדל ומיונז (צילום: Thinkstock)
סודה לשתייה, מים ומטלית יבשה | צילום: Thinkstock

4. למשקאות: חומץ או קצף גילוח

אם המיץ, היין, החלב, הקפה ושאר המשקאות מצאו מקומם על המרבד: כשמדובר בשטיחים העשויים צמר טבעי נסו את המתכון הבא: רססו את הכתם בחומר ניקוי כלשהו ונגבו במטלית יבשה. שיפכו קצת חומץ, נגבו ושוב חומר ניקוי לסירוגין. לבסוף, שטפו את הכתם במים פושרים, נגבו במטלית יבשה והנה, נפתרה הבעיה. בשטיחים מצמר סינתטי - מומלץ להמתין כ-15 דקות בין פעולה לפעולה ולאחר הניגוב במים פושרים, לתת לשטיח להתייבש כשעה. פתרון נוסף, זמין וזול: הוא להשתמש בקצף גילוח על הכתם ולשפשף היטב. לבסוף שטפו במים והעניקו לשטיח מראה חדש ונטול זיפים.

חומר ניקוי (צילום: Thinkstock)
חומץ וחומר ניקוי | צילום: Thinkstock

5. לשוקולד: נוזל למדיח כלים

לפני שהספקתם לנגב את אצבעותיו הנוטפות שוקולד של הזאטוט, כבר הן מצאו את דרכן אל השטיח. מהלו כפית קטנה של נוזל למדיח כלים בכוס מים ושפשפו היטב.

ילד (צילום: Thinkstock)
נוזל למדיח נגד שוקולד | צילום: Thinkstock

5. לדבק: אצטון עם כיוון הסיבים 

היצירה היפה שהכינו הילדים מחכה על השטיח וסביבה איי דבק. שפכו אצטון על הכתם, שפשפו היטב בכיוון הסיבים ולכו להקים פינת יצירה חדשה על הרצפה.

6. חומץ ואלכוהול לבוץ

לבוץ: מפלצת הבוץ נכנסה הביתה, והעקבות ניכרים בכל עבר. אחרי שהלכה, שפשפו היטב את הבוץ היבש, שפכו מעט חומץ ולכתמים עיקשים במיוחד הוסיפו ניקוי במטלית טבולה באלכוהול.

מגפיים עם בוץ (צילום: Thinkstock)
קצת אלכוהול והבוץ יורד | צילום: Thinkstock

סיימתם עם השטיח? קבלו עוד כמה טיפים ירוקים לניקוי הבית
נתקעתם עם סיר החמין השרוף? כך תנקו אותו בקלות