הסברה הרווחת היא שהמקום שבו אנחנו מאחסנים את החפצים - או מסתירים את הבלגן – הוא עניין של נוחות בלבד. האמת היא שזה לגמרי עניין של אישיות, ואם לדייק – הפרעות אישיות. אתם מוזמנים לבדוק איפה אתם נופלים – והנה חסכנו לכם כמה מאות שקלים על טיפול פסיכולוגי. רק אבחנו את עצמכם וגשו לסדר את הבלגן.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

 בלגן בארון: עודף נוסטלגיה

כשאתם מחזיקים בארון פרטי לבוש ישנים שאתם יודעים שלא תלבשו אתם בעצם מחזיקים את העבר בכוח. כן – השמלה שלבשתן בחתונה של החברה הראשונה שנפרדה מעולם הרווקות, החולצה של סיום קורס צלפים, הג'ינס עם הגזרה הנמוכה מדי ועוד אסונות אופנתיים – כל אלו מעידים על חוסר יכולת לשחרר שמביאה לעיכוב בהתקדמות בחיים.

איך לסדר את הבית בשיטת מארי קונדו?

בלגן בשולחן העבודה: דחיינות

אתם כנראה פוחדים מלהתקדם. או מהתמודדות עם רשויות וביורוקרטיה. כשאתם עורמים עוד חשבונות ועוד ניירות שעליהם כתובות מטלות שאתם פשוט לא מסיימים – זה לא שולחן מבולגן, אלו חיים מבולגנים. אם מגירת השולחן שלכם נראית כמו זו בתמונה זה אומר שאתם דוחים מטלות מסובכות וגם הקטנות לא מטופלות. בדוק. ואז מגיעים עוד דברים שצריך לטפל בהם ואתם לא יודעים איפה להתחיל - או בקיצור: אתם דחיינים כרוניים. נא התאפסו.

בלגן, מגירה מבולגנת (צילום: Laborant, Shutterstock)
מגירת שולחן כזאת מעידה על חיים מבורדקים | צילום: Laborant, Shutterstock

בלגן בגרז' או במחסן: התחמקות מהחלטות

זה נראה הגיוני, כי זה מחסן. קרטונים שלא פרקתם עוד במעבר הדירה, קופסאות עם כלי אוכל שאולי תיקחו לפיקניק – הפעולה הזאת, של לארוז דברים בקופסאות אחסון או קרטונים, לסגור ולהניח במחסן מעידה על ההתחמקות שלכם ועל חוסר היכולת להחליט. במהרה גם לא תזכרו מה מונח איפה ומרחב המחיה שלכם יצטמצם רק כי אתם לא מסוגלים להחליט ולהיפטר מחפצים.

בלגן, מחסן מבולגנן (צילום: trekandshoot, Shutterstock)
כל ההחלטות שלא התקבלו ארוזות היטב | צילום: trekandshoot, Shutterstock
 

בלגן בעליית הגג: אשמה

מזכרות מטיולים לא שלכם, פריטים שעברו בירושה ואין לכם צורך בהם אבל גם לא ייזרקו לעולם - את המטען הרגשי אתם מחביאים בתוך קופסאות ועורמים בעליית הגג. נכון שיש תמיד איזו פנטזיה רומנטית למצוא שם אוצר של מישהו אחר – אבל האמת היא שחוץ מהעכבישים שחיים בוואזה הסדוקה אף אחד לא זוכר מה יש לכם בקרטון השלישי מלמטה.

בלגן, עליית גג מבולגנת (צילום: ChiccoDodiFC, Shutterstock)
אלי הטוב, כמה אשמה יש כאן | צילום: ChiccoDodiFC, Shutterstock
  

בלגן באוטו: חוסר גבולות

כשהאוטו מתחיל להיות עמוס בדברים שלא הכנסתם הביתה, זה סימן שהגבולות בחיים שלכם מתחילים לקרוס ושאין לכם מקום אחר משלכם. שקיות עם בגדים שקיבלתם מחברה שעשתה סדר בארון, ספרים, צעצועים של הילדים שנהרסו בשמש – כל אלו גורמים לכם טשטוש בין מרחבים אישיים ומפריעים לכם לחשוב בלי הסחות דעת.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק