בדרך כלל כשאורחים מגיעים לבית מלון, הם מצפים שינקו ויסדרו אחריהם. הישראלים במיוחד לא ידועים בתור המתארחים הכי מוצלחים, ונודעים בתור מי שמשאירים את חדר המלון שלהם מינוס כמה פריטים משהיו כשהגיעו אליו, שלא לדבר על חדר מסודר ומדוגם. אך מתברר שלא כך המצב בכל מקום, ופוסט אחד שהועלה לפייסבוק בשבוע שעבר הצית דיון ארוך ברחבי האינטרנט באשר לשאלה אחת ויחידה: איך צריך להשאיר את חדר בית המלון לאחר השהות בו?

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> ענת קנתה שידת החתלה ועשתה משהו משגע לחצר

>> בניין דירות חדש באילת מועמד לפרס עיצוב בינלאומי

הגולש, יוצר תוכן בריטי בשם דארן דאולינג אשר מכנה את עצמו Dazza, העלה לעמוד הפייסבוק שלו תמונה של הצורה בה הוא משאיר את חדר בית המלון אחרי השהות בו: מסודר למשעי, כשהמיטה מופשטת מסדינים, הכריות מונחות בערימה בקצה והסדינים והציפיות מקופלים. הוא כתב: "אני תמיד משתדל להשאיר את חדר המלון ככה. זה הדבר הנכון או השגוי לעשות?".

הרוב המוחלט של התגובות היו חיוביות - וגולשים רבים העידו כי הם עושים זאת בעצמם. למרות זאת, חלק לא הבינו את המחווה. "זה לא רע או טוב, זה פשוט... מוזר", כתב אחד הגולשים. דאולינג גם הגיב: "'משלמים להם כדי לנקות את זה'. לשוטרים משלמים לעצור רוצחים אבל זה לא הולך כל כך טוב הא?".

התמונה שותפה על ידי מנחה תוכנית בוקר אוסטרלית והיא צברה תאוצה. לפוסט הגיבו אנשי משק בית רבים שהתלהבו מהמחווה. "הייתי בתפקיד הזה, וללכת לתוך הדבר הזה היה החדר החלומי שלי", כתבה אחת, ואחרת הוסיפה: "אני מתה על זה שאורחים עושים את זה. בדרך כלל אנחנו מקבלים זמן מוגבל לכל חדר אז זה מאוד עוזר". 

אך גם בעולמות המלונאות לא כולם הסכימו. "היי, עובדת משק בית כאן. אישית זה הרבה יותר קל אם אתם משאירים את זה כמו שזה. אנחנו בדרך כלל אורזים את הכל ביחד לתוך שקית. כשזה ככה, צריך לפרק הכל כדי לבדוק ששום דבר לא נמצא בתוך המצעים המקופלים וכו'", היא הסבירה. גולש נוסף הגיב: "אנחנו עדיין צריכים להשלים את לוח הזמנים שלנו, וחדר שמשאירים אותו ככה אומר שאנחנו צריכים לפרק ולראות אם יש משהו שנשאר בפנים או כתמים שצריכים טיפול שונה".