הימים האלה בבית לא קלים לאף אחד, אבל אפשר לנצל אותם לצביעת ארון המטבח, למיון חפצים וסידור חדרי הבית או לניקוי יסודי של דברים שמזמן לא ניקינו (כלומר, אף פעם), למשל המזרן. אנחנו מעדיפים לא לחשוב על זה, אבל לא מעט אבק, תאי עור מתים, זיעה ועובש מצטברים על המזרן, והופכים אותו למצע אידיאלי לחיידקים וקרדית אבק הבית. כך תנקו אותו:

טיפ: כשאתם מחליפים מצעים, אל תמהרו לשים מצעים נקיים אלא תנו למזרן להתאוורר כמה שעות.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> כל כמה זמן צריך להחליף מצעים?

>> 9 טיפים לכיבוס מצעים

אבק: השתמשו בשואב אבק, והעבירו אותו באיטיות על המזרן, כדי שיצליח לשאוב את כל הלכלוך. מומלץ לעשות זאת לפחות פעם בחודש. מומחית הניקיון מרי פינדלי מציעה לתת לילדים לקפוץ על המיטה לפני שאתם שואבים את האבק. "זה מעלה את האבק ואת הקרדית לפני השטח וקל יותר לשאוב אותם", היא אומרת. אם יש לכם חצר או מרפסת, פינדלי מציעה להוציא פעם בשנה את המזרן, להשעין אותו על הקיר ולחבוט בו היטב עם מטאטא משני הצדדים – גם זו פעילות שאפשר לשתף בה את הילדים. 

ריח: מדי פעם פזרו על המזרן אבקת סודה לשתייה והשאירו 4-3 שעות. אספו את האבקה ואת האבק עם שואב אבק, הפכו את המזרן וחזרו על הפעולה.

כתמים: כדאי לנקות כתמים כמה שיותר מהר. פינדלי ממליצה להשתמש בקצף גילוח. "נוזלים מחלחלים מהר מדי במזרן ולא מספיקים לפרק את הכתם", היא מסבירה. "קצף גילוח מכיל אלכוהול, שמסיר כתמים, והוא סמיך לכן הוא נשאר על המשטח ופועל על הכתם". התיזו את הקצף על הכתם, המתינו 15-10 דקות, נגבו עם מטלית לחה ואחר כך עם מטלית טבולה בנוזל המורכב מכמות שווה חומץ ומים. חזרו על התהליך עם יש צורך. המתינו לייבוש מלא.