מודים: מדובר בפריט שעד היום לא חשבנו שצריך לנקות אותו, אבל אחרי שראינו את סרטון הטיקטוק הזה, אנחנו מבינים שכדאי – וזה גם לא כל כך מסובך. מדובר בכבל USB של הטלפון הנייד (או המחשב, או הטאבלט), ואחרי קצת מחשבה הבנו שבאמת מדובר בפריט די מלוכלך. נכון שבדרך כלל אנחנו לא לוקחים אותו לשירותים, כמו את הטלפון, אבל הוא מסתובב בתיק בין שאריות הסנדוויץ', מונח על הרצפה, ועובר מיד ליד.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> עמק יזרעאל: עובדת סוציאלית ואמן בנו את בית חלומותיהם במושב

>> לא רק לבגדים: 8 שימושים מפתיעים לסבון כביסה

3.6 מיליון צפיות וכמעט 50 אלף לייקים לסרטון טיקטוק שמדגים איך לנקות את הכבל מבהירים שאנחנו לא היחידים שחשים שזו תגלית. אז מה עושים? שמים מעט משחת שיניים על ספוג נקי ויבש, ומעבירים את הכבל. כל כך פשוט שאנחנו מתכוונים לנקות את כל הכבלים בבית (רק לא לשכוח לנתק אותם מהחשמל לפני).

ומה עם הטלפון הנייד?

לפי המומחים של חברת CityMD האמריקאית, המספקת שירותים רפואיים, אחד מכל שישה מכשירים מזוהם בצואה, ובמחקר אחד נמצא שעל טלפון נייד של תלמיד תיכון יש בממוצע 17 אלף חיידקים – פי 10 מאשר על מושב האסלה. כדי לנקות את המכשיר נגבו אותו במגבון חיטוי או ערבבו אלכוהול ומים, התיזו על המכשיר ונגבו עם מטלית רכה.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

עוד טיפים לניקיון שמצאנו בטיקטוק

לניקוי פינות מאתגרות במיוחד במטבח רססו על משטח העבודה במטבח תרסיס ניקוי רב תכליתי, עטפו סכין במגבון, והעבירו את חוד הסכין לאורך פס החיבור בין משטחי העבודה במטבח.

הגולשת ג'ני ממליצה לשים בחדר הרחצה מברשת ניקוי עם מכל סבון מובנה מלא בכמויות שוות של חומץ וסבון כלים נוזלי. אחרי כל מקלחת היא משתמשת בו לניקוי הקירות והאמבטיה.

כדי שכיור הנירוסטה יבריק, נגבו אותו לאחר הניקוי בשמן תינוקות.

לניקוי מגהץ שרוף הניחו על המגהץ החם טבליית פרצטמול – אחת התרופות המוכרות בעולם – והעבירו אותה על החלק השרוף באמצעות פינצטה (חשוב להקפיד לנתק את המכשיר מהחשמל ולהיזהר מכוויות).