כל כמה זמן אתם מנקים את מברשת האסלה? קסי סטיבנס, מנקה ובעלת עסק לשירותי ניקיון בעיר מורנינגטון באוסטרליה, ממליצה לנקות את המברשת ואת המתקן שבו היא מונחת לפחות פעם בשבוע. בסרטון שפרסמה סטיבנס בטיקטוק – שם יש לה כמעט 250 אלף עוקבים – היא גם מספרת שבמסגרת עבודתה היא ראתה מברשות מלוכלכות מאוד. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> אורנית: בני הזוג רצו לשפץ את חדר הרחצה - ככה זה נגמר

>> נעים להכיר: הרווק שחיבר 2 דירות בת"א

סטיבנס מתיזה חומר ניקוי על מברשת האסלה ועל כלי המברשת ושוטפת אותם, ומוסיפה: "צריך לנקות את המברשות בתדירות שבה מנקים את השירותים – ואני מקווה שאתם מנקים את השירותים לעתים קרובות".

@thebigcleanco

Here’s your reminder to clean this ##cleaning

♬ original sound - The Big Clean Co

למרות התזכורת החשובה לנקות גם את כלי הניקוי, חלק מהצופים הוטרדו דווקא מכך שנראה שסטיבנס שוטפת את מברשת האסלה בכיור בחדר הרחצה. חלק מהגיבים הציעו לנקות את המברשת בברז מחוץ לבית, או בדלי ולשפוך את המים המלוכלכים לאסלה.

אחרי ניקוי המברשת חשוב לתת לה להתייבש היטב. אפשר להניח אותה מתחת למושב האסלה, כך שראש המברשת תלוי מעל מי האסלה ויכול להתייבש.

טיפים לניקוי השירותים

קרוליין פורטה, מנהלת המעבדה של האתר Good Housekeeping, אומרת שאנשים רבים לא מבינים שחומר החיטוי צריך זמן כדי לפעול. "אם אתם משאירים את החומר רק כמה שניות, הוא לא יהיה יעיל", היא אומרת. בנוסף היא ממליצה להקצות כלי ניקוי – כמו מברשת וספוג לקרצוף (סקוטש ברייט) – שישמשו לניקוי השירותים בלבד.

התחילו מניקוי פנים האסלה: השתמשו בחומר חיטוי מתאים, רצוי כזה המכיל אקונומיקה. הקפידו לכסות את כל השטח בחומר. "קרצפו היטב בתוך האסלה ומתחת לשוליים שלה", מסבירה פורטה. השאירו את החומר לפרק הזמן המצוין בהוראות או לחמש דקות, ושטפו היטב.

בזמן שאתם ממתינים שחומר החיטוי באסלה יפעל, אתם יכולים להמשיך בניקוי השירותים. שימו לב: כדי שחומר החיטוי יפעל היטב, פני השטח צריכים להיות נקיים, לכן התחילו בניקוי המשטח ואז שימו עליו שכבה נוספת של חומר חיטוי.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של  living

נקו את השירותים גם מבחוץ: התחילו מהבסיס, המשיכו למושב האסלה ועד למכל האסלה. הקפידו לנקות את שני הצדדים של המושב ושל מכסה האסלה, וכן את הידית. השאירו את החומר לפרק הזמן המצוין בהוראות או לעשר דקות, ושטפו היטב.

כל כמה זמן צריך לנקות את השירותים: פורטה ממליצה כמה שיותר. אם אחד מבני הבית חולה, מומלץ לערוך חיטוי יסודי כל יומיים-שלושה. בשגרה רצוי לערוך חיטוי יסודי פעם-פעמיים בשבוע.