האם עדיף להשתמש בנוזל כביסה ולא באבקה? גולשת מאוסטרליה כתבה בפייסבוק שטכנאי שהגיע לבדוק את מכונת הכביסה שלה טען שעדיף להשתמש בנוזל. הטכנאי הסביר שהאבקה מצטברת לגושים במכונה ואלו עלולים לגרום לסתימות בצנרת. לדברי הטכנאי, האבקה לא נמסה לגמרי, וכך נוצרים גושים העלולים להצטבר בצנרת.

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> חזרו לארץ: הצצה לווילה השכורה של שונית ותומר חמד 

>> אחרי אהבה נכזבת עשתה מהפך מטורף בדירה שכורה

לפי ארגון הצרכנים האוסטרלי Canstar Blue, אבקת כביסה יעילה ומשתלמת לכביסה יומיומית. עם זאת, החסרונות העיקריים של החומר הם שהוא פחות מתאים לבדים עדינים ועלול להשאיר סימנים על בדים כהים. "למרות שאבקת כביסה היא חומר יעיל בסך הכל, אנשים רבים מעדיפים להשתמש בנוזל בגלל נוחות השימוש והחשש מהצטברות משקעים במכונת הכביסה", מציינים בארגון. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Home|Design|Interior|Decor (@your_interior_inspiration) on

גורם נוסף המשפיע על כך הוא טמפרטורת המים. "כביסה במים קרים מביאה לחיסכון באנרגיה ובכסף, אבל היא עלולה לגרום ליצירת משקע דמוי שעווה במכונת הכביסה, בעיקר אם משתמשים במרכך כביסה", מציינים בארגון הצרכנים האוסטרלי choice.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

גם באתר Reader’s Digest מציינים שחלק מאבקות הכביסה לא מתמוססות היטב במים קרים, ולכן שימוש באבקת הכביסה עלול לדרוש זמן כביסה ארוך יותר והאבקה שלא התמוססה עלולה להצטבר על הבגדים. אם אתם מעדיפים את החיסכון שבאבקת הכביסה, הקפידו לקנות אבקה המתאימה גם לשימוש במים קרים. אם אתם מעדיפים את הנוחות של הנוזל, עדיף לקנות נוזל בנוסחה מרוכזת. בכל מקרה, עדיף להשתמש בכמות המומלצת על ידי היצרן ואפילו פחות