עכשיו, בפתחה של עונת החורף העשירה בסריגים, ובאופן כללי בהרבה יותר בדים מסוגים שונים שמכסים ומחממים אותנו, תפסנו את קרן ברזילי - מנהלת מותג "וניש" לשיחה רצינית, כזאת שבוודאות תעזור לכם לשדרג את המלתחה החורפית מבלי לבזבז שקל, לשמור על הבגדים שלכם לאורך זמן, ולתקן טעויות נפוצות שאתם עושים עם הכביסה שלכם. אז איך מכבסים נכון? התרווחו לכם על הספה עם הכירבולית האהובה עליכם וקבלו את "המדריך המלא לכביסה נוצצת ולשמירה על הבגדים".

כדי שהכביסה תצא נקייה, חייבים לכבס בהרתחה

לא בהכרח: "יש היום חומרי כביסה כל-כך יעילים שבאמת שאין צורך לכבס בטמפרטורה גבוהה מ-30 מעלות. כביסה בטמפרטורה נמוכה, שומרת על הבגדים זמן רב יותר. יחד עם זאת, כשמדובר על מגבות או מצעים, יש לעיתים צורך לכבס בטמפרטורה גבוהה כדי להרגיש שזה הכי נקי שאפשר וזה בסדר כי במקרים האלה, מדובר בבדים כבדים ומחוספסים יותר שבדרך כלל עשויים 100 אחוז כותנה. את הבגדים היומיומיים שלנו באמת שאין צורך לכבס בטמפ' גבוהה שעלולה לשחוק אותם. במידה וחיידקים מטרידים אתכם אז יש תכשירים שפועלים להשמדת חיידקים אפילו בטמפ' נמוכה וניתן להוסיף אותם לתא המתאים במכונה".

ניתן להסיר כתמים קשים מכביסה לבנה בעזרת אקונומיקה

לא נכון: "לא מומלץ להשתמש באקונומיקה להסרת כתמים בבגדים לבנים, מכמה סיבות: האקונומיקה גורמת לשחיקה של סיבי הבגד, בנוסף, האזור ששמנו עליו אקונומיקה יצהיב עם הזמן, כך שלא יהיה ניתן ללבוש את הבגד יותר. בבגדים צבעוניים כמובן שממש לא מומלץ להשתמש באקונומיקה שתגרום להלבנה של הבגד והוא יאבד מצבעו לגמרי".

צכונת כביסה (צילום: shutterstock​)
צילום: shutterstock​

קבלו 14 עובדות מפתיעות על הבגדים שלכם>

 אם הכביסה בטמפרטורה נמוכה, אפשר לערבב צבעים שונים יחד

לא נכון: אכן מומלץ למיין את הבגדים שנכנסים למכונה לכביסה לבנה וכביסה צבעונית, וכמו כן להשתמש בדפים לוכדי צבע שניתן להניח במכונת הכביסה, שיכולים לעזור ולמנוע מעבר צבע בין הבגדים. אופציה נוספת שאני ממליצה עליה, זה להשתמש בחומרים מתקדמים כמו 'וניש MULTI POWER', שהוכח מחקרית בבדיקות מעבדה כשומר על צבעי הבגד, מונע דהייה של צבעים ומעברי צבע בין הבגדים".

 על מנת לשמור על הצבע הלבן של הכביסה לאורך זמן, מספיק להשתמש בדטרגנטים רגילים לכביסה (אבקה, ג'ל או קפסולות ג'ל)

לא נכון: "שימוש בדטרגנטים הרגילים אינו שומר על לבן בוהק, להיפך - בשימוש בדטרגנטים בלבד הלבן יאפיר עם הזמן. כדי לשמור על לבן בוהק ולהסיר כתמים באופן יעיל כדאי להוסיף תוסף כביסה המיועד לשמירה על לובן הבגדים וגם יסיר כתמים על הדרך".  

אישה מריחה כביסה (צילום:  VGstockstudio, Shutterstock)
צילום: VGstockstudio, Shutterstock

סריגי חורף וכביסה עדינה מומלץ לכבס רק ביד ולהשתמש באבקה או ג'ל לכביסת יד

לא נכון: "בדיוק כמו שמוצרי הכביסה השתכללו פלאים עם השנים, כך גם מכונות הכביסה. היום לא חייבים לכבס כביסה עדינה בהשרייה/ ביד, מכיוון שלרוב מכונות הכביסה יש תוכנית שמתאימה לכביסת יד או כביסה עדינה של צמר וכדומה וניתן לשחק עם עוצמת הסחיטה בהתאם. גם בגזרת חומרי הכביסה, ישנם חומרים יעילים אך בטוחים לשימוש לכביסה של אריגים עדינים יותר. וככלל, תמיד צריך לקרוא את הוראות הכביסה באופן ספציפי לכל בגד ואז לכבס בהתאם".

עדיף לקנות חומרים בנפרד לכל סוג כביסה או מטרה

אפשר אבל זה ממש מסרבל: "באופן כללי ובמיוחד בתקופת הקורונה והמיתון שקורה לאחרונה, צרכנים מנסים לצמצם הוצאות ומחפשים מוצר אחד יעיל ואמין שייתן מענה לכל צורכי הכביסה המשתנים. אנחנו ב"וניש" מודעים לזה ופועלים תמיד לשפר את הפורמולות שלנו, על מנת לספק לצרכנים את המוצר הכי יעיל שיש. עם "וניש MULTI POWER'" הצרכן מקבל 4 תועלות במוצר אחד – גם הסרת כתמים יעילה, גם שמירה על צבעוניות ועל בגדים לבנים, גם נטרול ריחות וגם השמדת חיידקים, כך שניתן לכבס בקלות עם הוספת כפית מדידה אחת לכל הפעלה של מכונת הכביסה ולהיות בראש שקט".