אם החיים שלנו היו סרט, מכונת הכביסה שלנו הייתה האביזר שחייב להיות כמעט בכל סצנה. מערכת היחסים שיש לנו עם המכונה הזו היא בלילה של רגשות, ממש כמו העונה הרביעית של "חתונה ממבט ראשון": אהבה, שנאה, תיעוב והומור. חוץ מהומור. מדובר במשימה יומיומית עבור רובנו. אנחנו פוגשים בה פעם ביום (לפחות) והיא תמיד מחכה לנו, עם ערימת בגדים שמחכים להתנקות.

אז כמה אתם מכירים את מכונת הכביסה שלכם והאם אתם מנצלים אותה כמו שאתם באמת צריכים? יצאנו לבחון מה באמת מכונת הכביסה שלנו יכולה לעשות וגילינו כמה תוכניות מפתיעות:

היא שומרת עליכם בכושר

או לפחות בבגד כושר. יש תוכנית במכונות הכביסה השונות שמיועדת לבגדי ספורט מיקרופייבר, ומטרתה להסיר סימני זיעה וריחות על ידי מחזור כביסה ארוך יותר ובטמפ' נמוכה יותר על מנת לא לפגוע בבד. אגב, למכונות מסוימות יש גם תוכנית מיוחדת שתאפשר לכם לכבס את הנעליים שלך. זה יכול להיות שימושי אם אתם צריכים לכבס הרבה בגדי ספורט. עם זאת, כל מכונת כביסה טובה אמורה להיות מסוגלת להסיר מגוון כתמים קשים בכביסה רגילה, לא משנה מה הפריט.

נעליים במכונת כביסה (צילום: shutterstock By New Africa)
צילום: shutterstock By New Africa

קבלו 14 עובדות מפתיעות על הבגדים שלכם>

היא יכולה (עם תוספת קטנה) להאריך את חיי הבגדים שלכם

המכנסיים היפים שרכשתם זה עתה? השמלה החדשה של רן דנקר? כל אלו ישרדו זמן רב יותר בזכות תוסף כביסה רב תכליתי Multi Power מבית וניש. מדובר למעשה בתוסף שמזוהה עד היום כמסיר כתמים, אבל כעת עם הפורמולה החדשנית לכביסה לבנה או לכביסה צבעונית, היא מבצעת 4 פעולות במוצר אחד: הסרת כתמים עוצמתית ויעילה (ניתן לשימוש גם כטיפול מקדים, השרייה), מנטרלת ריחות לא נעימים, משמידה 99.9 אחוז מהחיידקים, שומרת על צבעוניות הבגדים ומונעת דהייתם. ובבגדים לבנים - שומרת על לבן בוהק אפילו עד 50 כביסות. וכשחושבים על זה לעומק, היא לא רק מאריכה את חיי הבגדים שלכם אלא גם עוזרת לסביבה – יותר בגדים שווים בארון ליותר זמן, פחות צריכה מוגזמת של בגדים. גאונית זאת.

היא שומרת על הילדים שלכם

מכירים את הסרטונים של ילדים שבוהים אל מול מכונת כביסה? זה חמוד מאוד, אבל צריך להיזהר! על מנת שהגוזלים לא יצליחו לפתוח את המכונה ולשחק בה לא עלינו – דעו שיש מנעולי ילדים במכונות הכביסה. הסוג הנפוץ ביותר הוא זה שמנתק את כל הפקדים בפאנל, בדומה לאופן שבו אתה נועלים למשל את הנייד או את המחשב. המשמעות היא שהילדים הקטנים לא יוכלו לגעת בדבר שמפעיל את המכונה. סוג נוסף ופחות נפוץ נקרא גם "מנעול בטיחות לדלת" והוא זה שעוצר את סגירת הדלת, כך שילדים לא יוכלו חלילה לנעול בתוף פריטים שלא צריכים להיות שם. ונשאיר את זה כאן. בדקו איזה סוג של נעילה יש אצלכם.

 היא יכולה לגהץ לכם (בערך)

בגדים נקיים זה אחלה. בגדים מקומטים זה הגיהנום. ובכן, דעו שישנה תוכנית שאמורה לסייע במניעת היווצרות קמטים בבגדים, בדרך כלל על ידי הורדת מהירות הסחיטה או קיצור מחזור הסחיטה. למכונות כביסה מסוימות תהיה הגדרה שמשנה תוכניות אחרות, בניגוד להיותן תוכנית עצמאית. אם אתם חיים על חולצות מכופתרות, ודאו אם יש לכם אחת כזאת. ובכל מקרה, כשאתם תולים את הבגדים המקומטים – נערו אותם היטב. זה בכל זאת יחליק מעט את הקמטים הקשים (אם רק יכולנו לעשות זאת גם לעור הפנים שלנו).

אישה מחזיקה כביסה (צילום: shutterstock / Pixel-Shot)
צילום: shutterstock / Pixel-Shot

היא ידידותית לתינוקות

יש כביסה ויש כביסה לגיל הרך. ממש כמו נטפליקס. כשמדובר בבגדי תינוקות, אנחנו רוצים שחומרי הניקוי יוסרו מהבגדים כליל ולכן למכונות הכביסה יש תוכניות אינטנסיביות בטמפ' גבוהה ולאחריה מספר שטיפות כדי לוודא שזה קורה. אם אין לכם תוכנית כזו, פשוט הגדירו את הטמפרטורה בעצמכם וניתן להוסיף גם וניש לעזרה בהסרה קלה ופשוטה של הכתמים. שימו לב למדריך שמציעה המכונה שלכם ולכו לפי ההוראות שלה.

ותוכנית אחת שטרם הומצאה אבל ממש נשמח

התוכנית שגם מקפלת את הבגדים אחר כך. מחזירה את הבגדים לארון ומשדכת גרביים. 3 ב-1. מה דעתכם?