אתם קונים אותן ככלי קיבול לריבה, זיתים או מיני רטבים וכשהתכולה מתחסלת הן נותרות ריקות ומיותמות. לזרוק? בשום פנים ואופן לא. הצנצנות התמימות והשקופות הן אוצר שמחכה להתגלות. בכמה פעולות פשוטות תוכלו להפוך אותן לאגרטלים צבעוניים, מתקן מקסים לנר ואפילו לגינת תבלינים ביתית. קבלו שישה רעיונות קלים שיגרמו לכם להתפעל מהתוצרת.

1. להפוך את הצנצנת לעציץ ולתלות במטבח

איך הופכים את הצנצנות הריקות לגינת תבלינים תלויה? קחו דוגמה מהבלוגרית שמכנה את עצמה "לא רק עקרת בית NOT JUST A HOUSEWIFE. בבלוג שלה היא מסבירה איך מסבים את הצנצנות לעציצים מלבלבים, ורק כדי שתבואו מוכנים כדי לדעת שכל מה שדרוש למשימה הן צנצנות ריקות בגודל בינוני, קרש או פלטת עץ ומהדקי בורג (בנד) מנירוסטה להידוק (חביקה) של צינור. בשלב ראשון יש לחבר את מהדקי הברגים אל הפלטה ורק אז לחבר את הפלטה אל הקיר. לאחר שהכל מותקן כראוי אפשר למלא את הצנצנות באדמה, למקם אותן בתוך הטבעות ולהדק את הטבעת עד לאחיזה בטוחה של הצנצנת. המתקן החביב יוכל לשמש אותכם כגינת תבלינים משתנה בתוך הבית.

צנצנות, עציצים (תמונת AVI: www.notjustahousewife.com)
פשוט ויפה. גינת תבלינים למטבח | תמונת AVI: www.notjustahousewife.com

צנצנות, עציץ (תמונת AVI: www.notjustahousewife.com)
בכל צנצנת שותלים תבלין אחר | תמונת AVI: www.notjustahousewife.com

צובעים ויוצרים אגרטלים

במקום לקנות אגרטלים חדשים לכבוד האירוח הבא שלכם או סתם כי מתחשק לכם להכניס קצת צבע הביתה, בבלוג  LITTE MISS MOMMA מציעים לצבוע את הצנצנות בגוונים שונים ולהפוך אותן ממיכלי אחסון חיוורים ופשוטים לאגרטלים קטנים, צבעוניים ומקסימים. מלאו בקפידה אחר ההוראות המפורטות בבלוג, אך באופן עקרוני, בין אם אתם בוחרים בצבע אקרילי או ספריי צבע, הטכניקה היא לצבוע את הצנצנת מבפנים ולהניח אותה הפוך על משטח ישר עד לייבוש מלא.

צנצנות, פרחים (תמונת AVI: www.littlemissmomma.com)
להכניס קצת צבעים הביתה | תמונת AVI: www.littlemissmomma.com
צנצנות, פרחים צביעה (תמונת AVI: www.littlemissmomma.com)
צובעים והופכים עד לייבוש | תמונת AVI: www.littlemissmomma.com
צנצנות, כסופות (תמונת AVI: www.itallstartedwithpaint.com)
כסוף הולך טוב עם ורוד | תמונת AVI: www.itallstartedwithpaint.com

צנצנות, ברונזה (תמונת AVI: www.itallstartedwithpaint.com)
ברונזה למראה חגיגי | תמונת AVI: www.itallstartedwithpaint.com

 סידור מאיר לשולחן חגיגי

באתר החתונות EMMALINE D מדגימים איך להפוך את הצנצנות לתוספות מאירות על השולחנות החגיגיים – רעיון לזוגות שמעוניינים ליצור בעצמם דקורציה אינטימית למרכז השולחן. בעזרת קשירת סרט רפייה (או כל סרט אחר), מילוי הצנצנת במים ונר צף (אפשר גם להוסיף אבני זכוכית שקופות), נוצר מרכז שולחן מאיר ומשגע.

צנצנות, נרות (תמונת AVI: www.emmalinebride.com)
מוסיף אור לסידור השולחן | תמונת AVI: www.emmalinebride.com

הכתובת על הצנצנת

קבלו את הצנצנת הבאה, שבעזרת צבע ומדבקות אותיות הפכה לכלי מקסים שיכול לשמש כאגרטל או כמיכל אחסון לעוגיות. בבלוג Theletteredcottage יסבירו לכם כיצד להעניק לצנצנת מראה חדש וייחודי עם ציטוט אישי משלכם. לפני שתתחילו לצבוע, הדביקו את מדבקות האותיות עם המילה או המשפט הרצוי וצבעו את הצנצנת. לאחר שהיא תתייבש קלפו בזהירות את המדבקות והרי לכם צנצנת בעיצוב אישי.

צנצנות, כיתוב שחור (תמונת AVI: www.theletteredcottage.com)
מדביקים אותיות, צובעים ואז מקלפים את המדבקה | תמונת AVI: www.theletteredcottage.com

 זוהרות בחושך

זה יכול להיות די מדהים - ללכת לישון לצד צנצנת זוהרת בצבעים שאהובים עלינו במיוחד. באתר הבא יסבירו לכם, שלב אחר שלב, כיצד ליצור בקלות רבה צנצנות שזוהרות בחשכה. כל מה שצריך, למעט צנצנות ריקות, הם צבעים זוהרים בחושך, אותם ניתן לרכוש בחנויות לציוד אמנות, מכחול וקצת מים. באמצעות ציור נקודות זעירות בצבעים הזוהרים תהפכו את הצנצנת הריקה לכזו שנמלאת אור עם רדת החשכה.

צנצנות, חושך (תמונת AVI: www.frompankawithlove.com)
צבע מיוחד שינצנץ לבד עם רדת החשכה | תמונת AVI: www.frompankawithlove.com

קפה הפוך

אין כמו קפה קר בימי הקיץ החמים, אבל איך משדרגים את חוויית השתייה? בבלוג Joyisathome מדגימים כיצד ניתן להפוך את הצנצנת לכוס הקפה המושלם. לא רק שיהיה מהנה לשתות מתוכו (לאחר ניקוב מכסה הצנצנת), אפשר יהיה לשקשק היטב את כל המרכיבים ולשתות בהנאה מרובה שלוקים צוננים של קפה משובח.

צנצנות, קפה (תמונת AVI: joyisathome)
שקשקו את הקפה בתוך הצנצנת | תמונת AVI: joyisathome

צנצנות, קפה הוראות (תמונת AVI: joyisathome)
נקבו את המכסה ולגמו בהנאה | תמונת AVI: joyisathome

איך מכינים עששיות רומנטיות מצנצנות?
אגרטל אחד, חמישה עיצובים