אנחנו מתים על איקאה האקס – שדרוגים יצירתיים לפריטים שונים של החברה הפופולרית – וזה אחד השדרוגים המוצלחים שראינו: טוני טרוויליון, בלוגרית בריטית המתמחה ב-DIY בתקציבים נמוכים, הפכה שני ארגזי לחם מאיקאה לשידת לילה מודרנית. טרוויליון השתמשה בארגזי לחם עם תריס עשויים מעץ מדגם MAGASIN שאינו נמכר כרגע בארץ, אבל אפשר למצוא פריטים דומים בעלי אקספרס בכ-70 שקל, וכן במרקטפלייס של פייסבוק ובאתרי יד שנייה.

שידת איקאה (צילום: טיקטוק laurenolphert2)
צילום: טיקטוק laurenolphert2

בסרטון שצבר יותר מ-9 מיליון צפיות ב-6 ימים בטיקטוק, טרוויליון מדגימה איך היא מדביקה את שני הארגזים כך שייפתחו קדימה וצובעת את החזית בכחול (היא מדביקה נייר דבק כדי שהצבע לא יעבור לחלקים נוספים). לאחר שהצבע התייבש טרוויליון הוסיפה לארגזים המחוברים רגלי סיכה מוזהבות – אפשר למצוא באמזון בכ-100 שקל לחבילה של 4 רגליים.

@diyonabudgetofficial From bread bin to bedside table #ikeahack #ikea #ikeahacks #ikeatok #diy #diyproject #breadbins #bedside #bedsidetable #diyonabudget ♬ Afraid To Feel - LF SYSTEM

שדרוג שידת איקאה עם מקלות ארטיק

לורן אולפרט, מאיירת מצפון אירלנד ואם לתינוק, עשתה שדרוג מרשים במיוחד לשידת איקאה באמצעות 800 מקלות ארטיק. לאתר Deadlinenews סיפרה אולפרט שהיא רצתה להוסיף עץ לפריט כדי שישתלב עם פריטי עץ אחרים בחדר של בנה.

איקאה (צילום: IKEA )
איקאה | צילום: IKEA

אולפרט השתמשה בשידה מדגם KOPPANG עם שלוש מגירות (מחיר בארץ: 395 שקל) שרכשה לפני כמה שנים והסירה ממנה את הידיות. את מקלות הארטיק הדביקה אולפרט בדוגמת פישבון (אדרת דג) – דוגמה של משולשים המשתלבים זה בזה המוכרת בעיקר מחיפויי רצפה.

אולפרט הדביקה את המקלות על חזית המגירות, והסבירה שהיא השתמשה במקלות כמו שהם, וחתכה רק את הקצוות של המקלות שהדביקה במסגרות. לאחר מכן מרחה חומר מילוי לעץ (wood filler) כדי למלא את הרווחים, ולאחר הייבוש היא שייפה קלות ומרחה לכה. בסיום היא קדחה חורים במגירות והוסיפה ידיות חדשות – ארוכות ושחורות.

@laurenolphert2 lollipop stick upcycled drawers inspired by @thisgirldiys and houseproject_36 #foryoupage #fyp #diy #homedecor ♬ Send Me on My Way - Vibe Street
איקאה (צילום: IKEA )
ארגז לחם של איקאה | צילום: IKEA

"ראיתי את המנורות הקטנות האלה בסביבה ורציתי להכין אחת בעצמי כבר זמן מה. כמה הן חמודות?! אני באמת לא מאמינה כמה קל זה היה", כתבה ואנדרזיל באינסטגרם. 

אז מה עושים? מערבים סודה לשתייה וצבע על בסיס מים כדי ליצור אפקט קרמי, ואז צובעים את הצנצנת והקערה בכמה שכבות. ואם כבר אתם כאן עם כפפות על הידיים, תכינו לכם שתיים בשני גדלים ובשני צבעים. אחרי שהצבע מתייבש מדביקים בזהירות שרשרת נורות (היא השתמשה באחת פשוטה על סוללות) בתוך הקערה. "למרות שהן עלולות להיראות כמו איזה מכשיר דוחה חייזרים מוזר מלמטה, זה עובד כל כך טוב!", היא כותבת.

@genevavanderzeil The easiest project I’ve done in a while . Ty for the cute idea @tidy #ikeahack #diy #upcycling #lamp #ikea #upcycled #blanda #lampdiy #homedecor #vlog #fashiontiktok #trashtoterracotta ♬ Summer day - TimTaj