לוח וגיר, זוכרים? בטח זוכרים. את הרעש המצמרר כשהגיר היה צורח, את הענן הלבן שהספוג היה מפזר, את המורים המסורים שהיו מלבינים אותו תוך שעה. את הרגע המלחיץ שבו אתה נקרא אל הלוח ואת ההפסקות הגדולות בהן שירבטנו את שמנו עם בדלי הגירים שנשארו מאחור. 

לוח וגיר - מטבח  (צילום: דידי רפאלי, living)
מי בא איקס עיגול על הקיר? | צילום: דידי רפאלי, living

כשהחלטתי להפוך את הקיר במטבח שלי ללוח, הופתעתי לגלות שהאחיינים שלי מעולם לא נתקלו בתופעה הזו שנקראת לוח וגיר. בבית ספרם יש מקרן ולוח חכם, שהוא גם סוג של מקרן - לוח. אז נכון שאומרים ששימוש מוגזם בלוח וגיר מסוכן, אבל היי, אנחנו לא מתכוונים לעשות בו שימוש מוגזם, אלא רק להוסיף קצת שיק לקיר ולעשות כבוד ללוח ולגיר. 

המשימה: לצבוע את הקיר במטבח בצבע שיהפוך אותו לקיר לוח מחיק. בחנות הצבעים הסמוכה לביתי, גיליתי שקיים רק צבע לוח ירוק כהה, ושפחית קטנה של 750 מ"ל עולה בין 100-150 שקלים. מכיוון שרציתי לצבוע את הקיר דווקא בצבע שחור, החלטתי לנסות ולהכין אותו לבד. אחרי מספר ניסיונות, מצאתי את המתכון המנצח להכנת צבע לוח. מתכון שמאפשר לכם לבחור באיזה צבע שתרצו לצבוע את הקיר ובעלות זולה מאוד. אתם רושמים? אנחנו מתחילים.

אין תמונה
הלוח מתאים גם על קיר נושא בסלון
חומרי עבודה:
צבע לקיר או צבע אקרילי שנמכר בחנויות אומנות. הכמות תלויה בגודל הקיר - אני רכשתי שתי צנצנות של צבע שחור אקרילי - 20 שקלים לצנצנת של 200 מ"ל
רובה אקרילית לבנה (שק של קילו) -  8 שקלים
ספוג - 5 שקלים
חפיסת גירים - 5 שקלים
כלי עבודה: כלי קיבול (עדיף חד פעמי), כף לערבוב, מברשת לצבע
זמן הכנה: פחות משעה
דרגת קושי: קל 

עשו זאת בעצמכם: לוח וגיר (צילום: דידי רפאלי)
מי צריך צבע לוח? ערבבו רובה וצבע שחור וקבלו את אותה תוצאה | צילום: דידי רפאלי
שלב 1: שופכים לתוך כלי (פלסטיק עם עומק יהיה מעולה) כוס צבע ושתי כפות רובה. זה היחס, אבל מובן שניתן להכפיל אותו לפי הצורך. בחרתי לצבוע את קיר המטבח בשחור, אבל ניתן לבחור כל צבע, רצוי בגוון כהה, כדי שיראו את הגיר.

שלב 2: מערבבים היטב את הצבע והרובה עד שנוצרת אחידות והצבע מקבל טקסטורה מחוספסת.

עשו זאת בעצמכם: לוח וגיר (צילום: דידי רפאלי)
בניגוד לימי בית הספר, הלוח הזה לא חייב להיות ירוק כהה, וגם הגיר לא חייב להיות לבן | צילום: דידי רפאלי
שלב 3: מתחילים לצבוע את הקיר הרצוי בעזרת ספוג. כדאי להיות נדיבים עם הצבע. לא להיבהל מהשכבה הראשונה שעשויה להיראות דהויה - השכבה השנייה תעשה את כל ההבדל.
שלב 4:
השלב הסופי והכי כייפי - ציירו כל מה שעולה בדעתכם. אני ציירת צנצנות מסודרות על מדפים וחתול מנומנם, אבל יש עוד הרבה רעיונות יצירתיים, וחברה הפכה את הלוח בביתה ללוח מודעות ולפרסום תפריטים לארוחות חגיגיות. אגב, קיר לוח יכול להיות שדרוג לכל מקטע קיר גם בחדרי ילדים.
עשו זאת בעצמכם: לוח וגיר (צילום: דידי רפאלי)
טובלים ספוג ומתחילים לצבוע | צילום: דידי רפאלי
עשו זאת בעצמכם: לוח וגיר (צילום: דידי רפאלי)
איזו תפאורה נצייר היום? | צילום: דידי רפאלי
לוח וגיר - סופי (צילום: דידי רפאלי)
זהו. בכלל לא דומה לשיעורי היסטוריה | צילום: דידי רפאלי
טיפ
: אם אתם מתכוונים לצייר משהו מוגדר מראש, כדאי לתכנן ולסמן את המיקום של כל דבר. לא אהבתם את האיורים? נקו את הלוח באמצעות מטלית לחה, ותתחילו מהתחלה.

מתגעגעים ללוח ולגיר? שתפו את החברים בפייסבוק