פינת האוכל שלכם במצב טוב ושמיש אבל הכיסאות מוכתמים ובאופן כללי הם כבר פחות חיננים בעיניכם? הגעתם למקום הנכון בזמן הנכון. השבוע החלטתי להדגים כיצד ניתן לרפד, בקלות ובזול, כיסאות שיקפיצו כל שולחן וישמחו את יושביהם.

ענת סגל -כיסא ירוק (צילום: עודד קרני)
לגזור ולהדק; כיסא מרופד בשעוונית | צילום: עודד קרני

לא פעם, ההתלבטות בין בחירת כיסא נוח ומרופד לבין כיסא עץ ללא ריפוד מוכרעת בשל העובדה שכיסא מרופד מתלכלך במהירות וקשה יותר לנקותו. לכן, הסוד לריפוד כיסאות שיהיו גם יפים וגם פשוטים לניקוי, טמון בבחירת הריפוד. לשם כך בחרתי לרפד את הכיסאות בשעוונית, המוכרת, בין היתר, גם כמפת הפלסטיק הישנה והטובה.
שימו לב, הכיסאות שיתאימו לפרויקט הזה הם בעלי מושבים נשלפים, שלא זקוקים לסיוע של רפד כדי לפרקם.  אקדח סיכות ושעוונית בגודל הרצוי. מוכנים? אנחנו מתחילים.

החומרים:

כיסא בעל מושב נשלף

שעוונית. מטר של שעוונית אמור להספיק לריפוד של שני כיסאות (אפשר לבחור מספר שעווניות בהדפסים וצבעים שונים). את השעוונית ניתן להשיג בחנויות בדים, וברשתות המזון השונות.

אקדח סיכות (להשיג בחנויות היצירה)

מספריים

סרט למדידה

זמן עבודה: כחצי שעה לריפוד כיסא

דרגת קושי: בינוני

ענת סגל -מפת פלסטיק (צילום: ענת סגל)
שעוונית בגליל. אתם צריכים רק כמה מטרים בודדים | צילום: ענת סגל
אקדח סיכות (צילום: realsimple.com)
נעים להכיר, אקדח סיכות | צילום: realsimple.com

הוראות הכנה:

1. שלפו את מושב הכיסא על ידי שחרור הברגים שבתחתית המושב ומדדו את גודל המושב. למידה זו יש להוסיף שוליים של כחמישה ס"מ מכל צד (לצורך קיפול השעוונית והידוקה בתחתית המושב).

2. גזרו חתיכה מהשעוונית בהתאם למידות שלקחתם.

2. עטפו את המושב בחלקו העליון והדקו את השעוונית עם אקדח הסיכות לחלקו התחתון של המושב. לאחר מכן, מתחו קלות את השעוונית לצד השני של המושב, והדקו שוב (אם המתיחה תהיה הדוקה מדי יווצרו גלים לא רצויים). כעת השעוונית מהודקת בשני צדי המושב ונותרו כיווצים בפינותיו - קפלו אותם לתחתית, ושדכו גם אותם.

3. מבריגים חזרה את המושב לכיסא, ומתמוגגים.

ענת סגל כיסא אדום לבן2 (צילום: עודד קרני)
תודו שזה מרשים | צילום: עודד קרני

במדור הקודם: איך לשדרג סט כוסות בעיצוב אישי ומקורי
לכל הכתבות במדור עשה זאת בעצמך


ענת סגל, מומחית בצבע ובהום-סטיילינג, מחברת הספרים "עיצוב בצבע" ו "שדרוג בצבע", ובעלת סטודיו לצביעה שדרוג והלבשת הבית