למרות שלא בחרנו בבידוד הקולקטיבי הנוכחי, הוא לפחות מאפשר פריבילגיה אחת שאין לנו בשגרה - לעצור לרגע את החיים, להאט את הקצב ולנסות להשלים מטלות ביתיות שלרוב ממש אין לנו זמן להגיע אליהן. האביב הוא גם ככה זמן להתחדשות, ניקיון וסדר, ואחד הדברים הכי כיפיים שאפשר לעשות עם כל הזמן הפנוי הזה בבית הוא לגייס את המשפחה לצביעת הקירות. 

כמו בתחום האופנה, גם בתחום עיצוב הבית ישנם טרנדים מתחלפים לצד הקלאסיקות המוכרות, ואם אתם מתקשים לבחור את הצבע הנכון לבית שלכם, כדאי שתכירו את הטרנדים החמים של אביב 2020 וביניהם בוודאי מסתתר הגוון המושלם בשבילכם. הכי חשוב - אל תחששו להעז. תמיד תוכלו לצבוע קירות מחדש, ולמרות האהבה לצבע הלבן וגווניו, נגיעות של צבע בבית הן תמיד מבורכות, אפילו אם מדובר רק בקיר אחד.

צבעים טרנדים 2020, שחור (צילום: Photographee.eu, Shutterstock)
צילום: Photographee.eu, Shutterstock
צבעים טרנדים 2020, ירוק (צילום: Photographee.eu, Shutterstock)
צילום: Photographee.eu, Shutterstock

״גווני אביב קיץ 2020 מאופיינים בפלטות מאוד טבעיות, אבל מצד שני אנחנו נראה גם גוונים דומיננטיים ונועזים״, אומרת לנו הדס כהן, מנהלת תחום העיצוב וההשראה של נירלט. ״הגוונים הפסטליים ממשיכים להיות רלוונטיים, והם מהווים אבן דרך בעיצוב הבית, אבל מתווסף להם העונה מימד נוסף של חמימות וגוני אדמה. למשל - פלטות של גוונים הלקוחים מהטבע, חזרה לשורשיות, גוונים חמים כהים או בהירים כמו חום שוקולד, גוני יין למיניהם, ירוק זית, פודרות כהות, גווני טרקוטה עמוקים, ניוד כהים, גוונים ניטרליים כמו מוקה או אפורים בנגיעה ירוקה וחומה. בקיצור - גוונים חמים ועוטפים״.

עוד בטרנדים של האביב הנוכחי תמצאו את הגוונים הירוקים, על כל הגרסאות שלהם - ירוק מנטה רך, ירוק רווי ועז או ירוק עמוק ומעושן. כהן מרחיבה שהעובדה שאנחנו מאבדים את הירוק שבטבע, גורמת לנו לרצות ולהחזיר אותו לחיינו בבית.

צבעים כהים ונועזים כמו כחול בגוון Teal, אדום כתום עז או ירוק זית כהה, גם הם טרנדיים כרגע, אבל בשילוב תתי גוון של אותו הצבע, שירככו את הגוונים העזים ויעניק לחלל עומק ואלגנטיות. הרעיון הוא לעשות שימוש בצבע אחד מוביל, ולשלב בו תתי גוון בהירים וכהים שמחזקים את הצבעוניות ותורמים להרמוניה ואחידות בחלל. 

צבעים טרנדים 2020, כחול (צילום: Photographee.eu, Shutterstock)
צילום: Photographee.eu, Shutterstock
צבעים טרנדים 2020, טבעי (צילום: alexandre zveiger, Shutterstock)
צילום: alexandre zveiger, Shutterstock

בנוסף, נראה בזמן הקרוב יותר ויותר שימוש של שחור ולבן ביחד כקונספט עיצובי, והמגמה הזאת תמשיך גם במהלך 2020 וגם ב-2021. בנירלט בדיוק השיקו צבע נירוקריל Extra White שהוא יותר לבן מלבן, ויש להם גם את נירוקריל  Extra Black. השילוב בין השניים יצור בדיוק את המראה המודרני והמתוחכם. מבחינת גימורים, חשוב להבין כי כל גוון יכול להתקבל בגימור שונה בין אם מט, משי או מבריק, שילוב של שני גימורים שונים ייצר עומק נוסף אפילו אם יהיו באותו גוון.  מותג "אקווניר" המדובר, מגיע בגימור משי, והושק לאחרונה גם בגימור מט. לטובת מי שלא מכיר את הסדרה, מדובר במוצר איכותי ביותר על בסיס מים, קל לשימוש רחיץ ועמיד בקרצוף, מה שמקנה לו יתרונות רבים על צבעים אחרים בשוק, שווה לנסות. באתר של נירלט תמצאו מניפת גוונים וייעוץ בבחירת גוונים ויעוץ צביעה, כך שתוכלו