אתם מבלים זמן רב במיטה שלכם, בערך שליש מהיממה, ולכן רצוי להשקיע במצעים איכותיים ונוחים, וכן, הם דורשים טיפול מיוחד. ההמלצה היא להחזיק 2-3 סטים של מצעים לכל מיטה, כך שבזמן שתכבסו את המצעים - אף פעם לא תיתקעו.

אלו כל הדברים שאתם צריכים לדעת על כביסה נכונה של המצעים שלכם:

כבסו והחליפו מצעים פעם בשבוע לפחות אפשר להחליף את המצעים גם בתדירות גבוהה יותר. כשמסירים את הסדין, זה הזמן שלכם להעיף מבט ולנסות לטפל בכתמים שעל המזרן, שלרוב סמויים מהעין.

חדר במלון (צילום: Dragon Images, Shutterstock)
חדר במלון | צילום: Dragon Images, Shutterstock

טיפול בכתמים על הסדינים – יש לטפל בכתמים על הסדינים לפני שמכניסים אותם למכונת הכביסה. אם מדובר בכתמי דם, יש לשטוף את הבד היטב במים קרים, ואם זה לא עובד - למרוח כמות קטנה של חומר לניקוי כביסה על הכתם, ולשטוף היטב לפני שמכניסים למכונה.

אל תעמיסו על מכונת הכביסה – לשטיפה יסודית אסור לכם לדחוס יותר מדי מצעים במכונה. המצעים צריכים מקום כדי לנוע במכונה, ולהתכבס בצורה הטובה ביותר. מעבר לכך, מכונת כביסה שהופעלה עם יותר מדי משקל, פשוט תפסיק לעבוד.

כבסו מצעים בנפרד הימנעו מכביסה של מצעים ביחד עם פריטים אחרים, במיוחד מגבות. כיבוס המצעים בנפרד מסייע בהגנה על הבד, כך שיחזיק לאורך זמן רב יותר. אם בכל זאת מוסיפים פריטים נוספים, אז בחרו בצבעים דומים ובבדים דקים.

השתמשו בחומר ניקוי ללא ריח – העור שלכם בא במגע עם המצעים מדי לילה, ולכן חשוב להשתמש בחומר ניקוי עדין לכביסה. הימנעו ממרכיבים שעלולים לגרום לכם לגירוי, ובכל מקרה אל תשתמשו ביותר מדי חומר ניקוי. הוספת עוד חומר לא תעזור, היא רק תגרום לכך שהמצעים שלכם לא יישטפו כראוי.

תשתמשו במים חמים – בדקו את תוויות הכביסה שעל המצעים שלכם ותכבסו בטמפרטורה הגבוהה ביותר האפשרית. מים חמים עוזרים להרוג חיידקים ולהיפטר מקרדית האבק ואלרגנים נוספים שעלולים להישאר על הבד.

מכונת כביסה (צילום: Shutterstock)
צילום: Shutterstock

השתמשו במרככי כביסה טבעיים – הוסיפו למכונת הכביסה חצי כוס או כוס של חומץ לבן כדי להסיר שאריות חומרי ניקוי. השתמשו בכדורי צמר למייבש כדי למנוע מהסדינים להפוך לקשים.

תנערו את המצעים לפני שאתם מייבשים אותם במקום להעביר מצעים ישירות מהמכונה למייבש הכביסה, כדאי לנער את הסדינים ולהפריד אותם אחד מהשני, כדי למנוע מהם לצאת מקומטים מהייבוש.