אומרים שדברים טובים מגיעים באריזות קטנות, ובמקרה שלפנינו לא מדובר רק במשהו קטן וטוב, אלא גם במשהו יקר מאוד. הבקתה המקסימה, שממוקמת על שפת הים בבריטניה, הפכה לשיאנית הממלכה במחיר לעומת גודל, כשנמכרה השבוע ב-170 אלף ליש"ט (1,026,000 שקלים), יומיים בלבד לאחר שיצאה אל השוק. יש בה מספיק מיטות לשישה אנשים, נופים עוצרי נשימה של הים, אבל אין בה אפילו מים חמים או מקלחת, וכדי להגיע למקלחת הקרובה צריך לעשות הליכה של חצי שעה. והקונים? הם בסך הכל רצו מקום לנפוש בו בעונה המתאימה.

בקתה, מבט מבחוץ (צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK)
הגודל בכלל לא קובע. הבקתה מבחוץ | צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK

העלות: כמו בית פרטי בן 3 חדרים

לשם השוואה, הבקתה, 36 מ"ר בסך הכל, עולה בדיוק כמו בית פרטי בן שלושה חדרים באותו האזור. ברגע שיצאה הבקתה לשוק החלה מלחמת הצעות מחיר שהסתיימה כאמור יומיים אחר כך עם הסכום הגבוה שמעולם לא נשמע כמותו. הבקתה מעוצבת לעילא ולעילא ונמצאת באזור בשם מאדפורד סנדבנק בדורסט, ממש ליד חוף הים, כשהיא צופה גם על אחד מהנמלים היפים בבריטניה. המתווכים מתקשים להסביר את התופעה, בעיקר כששוק הדירות הכללי נמצא במשבר, אך מדובר בעלייה גורפת במחירי כל בקתות החוף בבריטניה.

עליית גג בבקתה (צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK)
קצת בלחץ, אבל יש מקום לישון גם במיני עליית הגג | צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK

חסכונית בהוצאות: החשמל חינם

הבקתה, ששמה 'בקתה 97', אמנם יקרה אך גם חוסכת בהוצאות, ומותקנים בגג שלה פאנלים סולריים המספקים חשמל חינם למשתמשים. יש בה גם מקרר קטן, ותנור. יש חדר שינה אחד פרטי עם מיטה זוגית, שתי מיטות בעליית הגג וספה נפתחת בחלל המגורים הכללי. טכנית, שישה אנשים יכולים לישון בבקתה, אך חוק מקומי קובע שמי שלא גר בבית דרך קבע יכול לבלות את הלילה רק בין מרץ לאוקטובר. קשה לדמיין מה יעשו שם הדיירים בחורף הבריטי גם ככה.

נוף מהבקתה הבריטית (צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK)
וככה זה נראה מהחלון. הקונים רצו נוף נדיר ושילמו עליו | צילום: מתוך האתר: BNPS.CO.UK

הקונים: רצו לנפוש בכיף

הקונים הם בני משפחה עשירה מהאזור, להם ילדים בוגרים, איתם הם מתכוונים לבלות בקיץ בבקתה. "לבקתה הזו יש נוף נדיר", מסביר מתווך מקומי, "היא משקיפה על הים והנמל הציוריים ועל אייל אוף ווייט, אזור שציירים רבים כבר הנציחו. ברגע שהעלינו את הנכס לאתר האינטרנט שלנו אנשים התחילו להתקשר. זה היה טירוף. קבענו פגישה אחר פגישה והראינו את המקום בלי הפסקה. הבקתה היקרה ביותר שמכרנו עד כה בחוף עלתה לקונה 126 אלף ליש"ט. זה היה רק לפני חודש, ויש תחושה שמדובר בתופעה".

איך לשפץ דירה ולעשות עליה קופה?

מי משכיר את הבית שלו לנופש במחיר מטורף?

התרשמתם מהבית למרות המחיר? ספרו לחברים