ווינסטון צ'רציל שתה שם קפה, אוסקר ווילד ישב וכתב מחזות והנסיכה דיאנה ביקרה בו בימיה הטובים. קפה רויאל המיתולוגי ברחוב ריג'נס בלונדון, שנחשב לנכס לאומי והיה מקום מפגש של מפורסמים רבים, ייפתח השבוע מחדש לאחר שעבר מתיחת פנים שהפכה אותו למלון חמישה כוכבים.

מלוןו, פסל (צילום: hotelcaferoyal.com)
מבנה היסטורי לשימור | צילום: hotelcaferoyal.com

מאה שנות אגדה

קפה רויאל נפתח ב-1865 על ידי זוג צרפתי שנמלט מצרפת בעקבות חובות כבדים. בית הקפה נחל הצלחה עם פתיחתו והפך להיות המקום לראות ולהיראות בו, ווירג'ינה וולף, בריז'יט ברדו, אליזבת טיילור ובני מלוכה היו פוקדים אותו באופן קבוע. הפופולריות המתמשכת שהתפרסה על פני למעלה ממאה שנים, הפכה אותו לנכס לאומי עבור אנגליה. המבנה עצמו, כולל הקומות שמעל בית הקפה, שהיה בבעלות חברת הנדל"ן של המלוכה, קראון אסטייט, נמכר לאלרוב, חברת הנדל"ן והמלונאות של אלפרד אקירוב ב-2008 תמורת כ-80 מיליון פאונד.

חדר שינה (צילום: hotelcaferoyal.com)
שילוב של אבן ונחושת | צילום: hotelcaferoyal.com
חדר רחצה במלון (צילום: hotelcaferoyal.com)
שיש קררה יוקרתי בחדר הרחצה | צילום: hotelcaferoyal.com

המבנה ההיסטורי לשימור נסגר ב-2008 ועבר עבודות שיפוץ נרחבות בהתאם לחוקי שימור נוקשים על מנת לשמור על צביונו ההיסטורי. האדריכל האנגלי דיוויד צ'יפרפילד הופקד על שחזורו והסבתו לבית מלון יוקרתי שמכיל את בית הקפה ההיסטורי, שתי מסעדות, בר, מועדון חברים, ספא, חמישה אולמות כנסים ו-159 חדרי אירוח מפוארים.

מצעים מכותנה מצרית משובחת

האדריכל הקפיד לאזן בין עיצוב עכשווי לעיצובו המקורי של המבנה, החדרים שמעוצבים בסגנון עכשווי עם קווים נקיים משלבים נגיעות קלאסיות תוך שימוש בחומרים כמו: אבן ונחושת. חדרי הרחצה עשויים משיש קררה ומכילים אמבט רחצה רחב ומפנק לצד מקלחון נפרד.

חדר רחצה במלון (צילום: hotelcaferoyal.com)
עיצוב מודרני עם נגיעות קלאסיות | צילום: hotelcaferoyal.com
סמל בית המלוכה (צילום: hotelcaferoyal.com)
תזכורת לבני המלוכה שפקדו את המקום | צילום: hotelcaferoyal.com

כחלק מהעיצוב המוקפד הושקעה מחשבה גם בפרטים הקטנים כמו מצעים מכותנה מצרית משובחת ומגבות רחצה  גדולות מהרגיל. השהייה המפנקת כוללת איש צוות צמוד שאחראי על כל צורכי המתארח, כולל כביסה וניקוי יבש.

במלון קיימים 104 חדרים בגודל 36-37 מ"ר, 42 מיני סוויטות בגודל 51-65 מ"ר, שבע סוויטות בגודל 91 מ"ר וגולת הכותרת: שש סוויטות היסטוריות בגודל 81-212 מ"ר, שמתעדות את עברו המפואר של המבנה. מחירי החדרים ללילה מתחילים מ-450 פאונד, אך לתקופת ההרצה שנמשכת עד למרץ 2013 תוכלו להתארח במלון האגדי תמורת 350 פאונד ללילה.

מבט מהחלון (צילום: hotelcaferoyal.com)
נוף לרחוב ריג'נס | צילום: hotelcaferoyal.com

 ואם אתם נוסעים ללונדון, כנסו לראות עוד כמה מלונות בוטיק משגעים