בזמן שרובנו משלמים על הדירה הממוצעת שלנו במשך עשרות שנים, כולל משכנתא והלוואות וכל הבלגן, האיש הכי עשיר בהודו, MUKESH AMBANI לקח לו אישה (עשה לה שלושה ילדים) ובנה לה בית שעלותו מוערכת במיליארד דולר. ולא סתם בית – את בית המגורים היקר ביותר בעולם, גורד שחקים במרכז העיר מומביי.

בניין מיליארד דולר. בפנים (צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com)
כמות הקומות הוקטנה על חשבון התקרות הגבוהות | צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com

הבנייה, שהחלה לפני שבע שנים על ידי חברת אדריכלות משיקגו בשם  PERKIN&WILL, הסתיימה לפני חודשיים בלבד. 27 קומות יש בבית המגורים הפרטי הזה, שמתנשא לגובה של 173 מטר ויכול היה להכיל גם 60 קומות. ההחלטה האדריכלית במקרה זה היתה לצמצמן ל-27 קומות שלהם תקרות גבוהות במיוחד. שטחו של המגדל הוא 37,161  מ"ר וכדי לנווט בתוך הדבר הזה הותקנו בו תשע מעליות מהירות במיוחד שממוקמות בחלקים שונים בבניין: שתי מעליות מיועדות לקומות החניה, שלוש לגישת אורחים, שתיים לשימוש המשפחה בלבד והשתיים הנותרות לצוות התחזוקה.

בניין מיליארד דולר. משפחה
וכל זה בשביל אבא, אמא ושלושה ילדים. כן, ו-600 אנשי צוות

בגג הבניין נבנה מנחת לשלושה מסוקים, שתי קומות משמשות ספא מפנק, ובו בריכה מקורה, בריכה רגילה וג'קוזי חיצוני ומרווח עם נוף פנורמי של כל העיר. יש גם אולם קולנוע ביתי ומשוכלל שמכיל 50 איש, חדר קרח - כדי שהילדים יוכלו להחליק ולבנות איש שלג, וחניה שמתפרשת על שש קומות ומיועדת להכיל את 188 הרכבים שבבעלות המשפחה. את הבניין עתידים לאכלס 600 אנשי צוות קבועים שתפקידם לדאוג לנוחיותם של חמשת הדיירים ואורחיהם. 

בניין מיליארד דולר. עמודים ודשא (צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com)
ההודים קוראים לו "הטאג' מאהל של המאה ה-21" | צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com

בניין מיליארד דולר. פסל שחור (צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com)
קצת אלים הודיים בחצר | צילום: מתוך האתר MARIECLAIRE.com
הבניין, שקרוי בשם  ANTILIA, על שם אי דמיוני באוקיינוס האטלנטי, קיבל מההודים את הכינוי "הטאג' מאהל של המאה ה-21" . למרות שהוא מוכן למעבר, המשפחה טרם עברה להתגורר בבית בקביעות, מה שעורר לא מעט דיווחים מהעיתונות המקומית והעולמית. חלקם טוענים שבשל הביקורת והסיקור הנרחב לו זוכה הבניין נמנעים בני המשפחה מלעבור אליו באופן תמידי בשלב זה, ואילו דיווחים אחרים טוענים שהבניין לא עומד בקריטריונים של VASTA SHASTRA, קוד בנייה הודי עתיק (דומה לפנג שואי) שמשמש את ההודים בבניית מקדשים ובתים פרטיים. לפי העיתונות ההודית, בחלק המזרחי של הבניין אין מספיק חלונות, מה שמזמין לפי הקוד העתיק מזל רע וצרות.

בניין מיליארד דולר. , תרשים (צילום: מתוך האתר allthatinteresting.com)
מתחת לאדמה: שש קומות של חניה | צילום: מתוך האתר allthatinteresting.com

ואיך נראה הפנטהאוז הכי יקר במנהטן?

התלהבתם מהבניין? תפיצו בפייסבוק