חברת איקאה נכנסת לתחום השכרת הדירות: החברה מציעה להשכרה דירה קטנטנה בטוקיו, ומבקשת שכר דירה של 99 ין יפני (פחות מ-3 שקלים) לחודש. הדירה, ששטחה 10 מ"ר, נמצאת ברובע שינג'וקו הטרנדי ומרוהטת כמובן רק בפריטים של איקאה. היא תושכר למשך שנה (עד 23 בינואר 2023) לדייר או דיירת מעל גיל 20, חברי מועדון הלקוחות של איקאה. המתעניינים מתבקשים להירשם באתר של איקאה יפן עד 3 בדצמבר. 

המטרה של החברה היא להציג את האופן שבו הפריטים שלה מאפשרים להפוך גם שטח קטן לחלל מגורים נוח ונעים. כך, למשל, החברה ממליצה לנצל את גובהו של החלל, ובדירה הזעירה יש גלריה ובה פינת שינה. בחדר עצמו הותקנו יחידת אחסון צרה וגבוהה מעץ בצבע טבעי עם קולב לתליית בגדים. על הקיר הותקן לוח מחורר (פג בורד) המאפשר לתלות מדפים ושולחן מתקפל. יש גם מיטת יחיד המתקפלת למושב, ארון קטן, יחידת אחסון על גלגלים וכן מנורות ופריטי נוי של החברה.

לחצו על החצים כדי לראות תמונות נוספות:  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by IKEA JAPAN (@ikeajapan)

בתמונות שפרסמה החברה לא נראים המטבח וחדר הרחצה, אבל לפי התוכנית של יחידת הדיור הזעירה, בכניסה יש מטבחון קטן והדירה כוללת גם חדר רחצה עם מקלחון. בשניים מקירות החדר יש חלונות, אם כי קטנים למדי. לפי ה-CNN, בטוקיו מתגוררים יותר מ-14 מיליון איש, ובעקבות מצוקת הדיור עלתה הפופולריות של "דירות-מיקרו" זעירות.

דירה קטנה (צילום: איקאה יפן)
תוכנית הדירה | צילום: איקאה יפן

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של living

את פרויקט הדירה הזעירה מקדמת איקאה בעזרת אחד הלהיטים שלה: בובת כריש קטיפתית באורך מטר. הבובה, הנקראת BLÅHAJ, הפכה לכוכבת רשת, והמעריצים נוהגים לצלם אותה בסצנות שונות ומשעשעות. הבובה האהובה כבר כיכבה בקמפיין של הרשת: ב-2019 פוזרו בבובות כריש במחלקות השונות, לא רק במחלקת הילדים, והקונים הוזמנו לחפש אותן. הקונים שמחו לגלות את הכרישים המוחבאים, הצטלמו בחברתם ואפילו סידרו אותם מחדש בעצמם – וכמובן תיעדו ברשתות החברתיות.