לבני האדם יש משיכה טבעית לסלבס, ובמיוחד למפורסמים שבהם. אך מה קורה כשהידוענים הם גם שכנים שחולקים עם מעריציהם גדר משותפת? בפעם השביעית השנה ערך אתר הנדל"ן האמריקאי, Zillow סקר שבדק מי הסלבריטאים שהציבור האמריקני היה הכי רוצה או לא רוצה לגור לצדם. את המקום הראשון ברשימת השכנים המבוקשים לקח ג'ימי פאלון, מגיש תוכנית הלייט נייט הקרויה על שמו, כשאת המקום הראשון של הרשימה המקבילה של השכנים הגרועים, גרפו כוכבת הריאליטי קים קרדשיאן ובן זוגה ואבי ילדה, הראפר קניה ווסט.

קים וקניה מתכוננים (צילום: Eugene Gologursky, GettyImages IL)
לא רוצים לגור לידם. קניה ווסט וקים קרדשיאן | צילום: Eugene Gologursky, GettyImages IL

השכן הפופולרי ביותר: ג'ימי פאלון

עם 11 אחוז מהקולות נבחר פאלון בתור השכן האידיאלי של שנת 2013. את ביתו בסגנון חווה מתחילת המאה ה-19 רכש פאלון בשנת 2011. הבית נמצא באזור סגפונק (Sagaponack) שבניו יורק. שטח האחוזה בגודל 8,093 מ"ר שעלתה לפאלון 5.7 מיליון דולר (19.8 מיליון שקלים) עקפה את הבית הכפרי של הזוכים מהשנה הקודמת, זמרי הקאנטרי הידועים, מירנדה למברט ובלייק. לטענת מנהלת השיווק של האתר Zillow, איימי בוהוטינסקי (Bohutinsky), ישנן לא מעט סיבות שפאלון זכה במקום הראשון: "זו הייתה שנה משמעותית בחייו של ג'ימי פאלון. נולד לו תינוק ראשון, הוא פצח במופעי סטנדאפ מצליחים וכונה היורש של ג'יי לנו. יש לו וייב חיובי, מצחיק וכזה שאפשר להזדהות איתו, משהו שאנשים אוהבים בשכן".

בתי סלבס, ג'ימי פאלון חצר (צילום: www.zillow.com)
שימש בעבר בתור אורוות סוסים. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com
בתי סלבס, ג'ימי פאלון עץ (צילום: www.zillow.com)
עלה לו 5.7 מיליון דולר. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com
בתי סלבס, ג'ימי פאלון סלון נוסף (צילום: www.zillow.com)
פינת ישיבה מול האח. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com
בתי סלבס, ג'ימי פאלון (צילום: www.zillow.com)
כולל 2 קוטג'ים לאירוח. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com
בתי סלבס, ג'ימי פאלון מטבח (צילום: www.zillow.com)
רצפת פרקט, גם במטבח. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com
בתי סלבס, ג'ימי פאלון מיטה (צילום: www.zillow.com)
אחד משישה חדרי שינה. הבית של ג'ימי פאלון | צילום: www.zillow.com

הבית המרכזי בגודל 325 מ"ר שנמצא מרחק קילומטר וחצי מהים, שימש בעבר בתור אורוות סוסים ונבנה ב-1850 כולל שלוש קומות, שישה חדרי שינה, 5.5 חדרי שירותים, שני קוטג'ים לאירוח, חווה, בריכה מחוממת, מוסך לארבעה רכבים ושפע של עצים. הפופולריות של פאלון הייתה הגבוהה בין הצעירים שנשאלו (14 אחוז) ואפילו פופולרית יותר בקרב נשים (12 אחוז) מאשר גברים (10 אחוז). מה שכן, בניגוד לשחקנים רבים שמתגוררים בלוס אנג'לס, פאלון כאמור בחר להתמקם דווקא במדינת ניו יורק המזרחית, כך שמי שמעוניין בו בשכן יצטרך לעשות שינוי מסוים באורח חייו.

ג'ימי פאלון והאריסון פורד (צילום: צילום מסך מתוך יוטיוב)
רצוי כשכן. ג'ימי פאלון עם האריסון פורד | צילום: צילום מסך מתוך יוטיוב

במקום השני: מירנדה למברט ובלייק שלטון 

במקום השני והשלישי ברשימה בתיקו עם 10 אחוז מהקולות נבחרו מירנדה למברט ובעלה בלייק שלטון כמו גם השחקנית המדוברת ביותר בהוליווד השנה, ג'ניפר לורנס, כשאת המקום הרביעי ברשימת השכנים המבוקשים גרפה כוכבת "משפחה מודרנית", סופיה ורגרה, יחד עם מגישת תוכנית הבוקר, רובין רוברטס. במקום השישי והשביעי מיקמו הנשאלים את שחקן הכדורסל לברון ג'יימס ותופתעו למצוא אותם גם ברשימה החיובית, את בני הזוג קים קרדשיאן וקניה ווסט.

אולם, פרט לכך שאם הייתם שכנים של משפחת למברט-שלטון ודאי הייתם נהנים מקולות שירה נעימים לאוזן, אי אפשר להתעלם מכך שעבור מגורים לצד הזוג המוסיקלי המעוניינים בהם בתור שכנים היו צריכים לעבור לגור באוקלהומה. בשטח עצום של 16,187 מ"ר בני הזוג מחזיקים בשתי חוות נפרדות לכל אחד מהם, אשר ממוקמות במרחק 16 ק"מ אחד מהשני. למברט רכשה את החווה שלה משנות ה-50 לפני שנישאה לשלטון ושם היא נהנית לשחות ולטפל בחמשת סוסיה לפני שהיא חוזרת לחווה לארוחת ערב משותפת עם שלטון. כמו כן, הקירות נמוכים בחווה של למברט ושלטון שנישא לגובה 195 ס"מ, לא בדיוק עובר בדלת. בראיון למגזין Good Housekeeping סיפרה למברט שחייהם הנפרדים בחוות "כנראה יגרמו לנו להיות נשואים לעוד זמן רב".

בתי סלבס, בלייק שלדון ומירנה למברט (צילום: www.zimbio.com)
כולל שתי חוות נפרדות. הבית של בלייק שלדון ומירנה למברט | צילום: www.zimbio.com

השכנים הלא מבוקשים: קניה ווסט וקים קרדשיאן

כאמור, מעניין לציין שקניה ווסט וקים קרדשיאן נמצאים הן ברשימת השכנים המבוקשים וכן ברשימת השכנים הגרועים ביותר השנה. רבע מהאמריקאים שתושאלו הכניסו אותם לרשימת השכנים הגרועים ביותר של שנת 2013. "אף אחד לא רוצה לגור ליד משפחה שיש לה מצלמות שעוקבות אחריה לכל מקום ומבקשת כמה שיותר תשומת לב אפשרית", אומרת בוהוטינסקי. "עם יותר משליש מהאמריקאים שתשאלנו שמעדיפים לגור בשכנות ליד מישהו שאינו מפורסם, מה שברור זה שאנשים רבים לא רוצים לגור בכלל ליד ידוען, לא חשוב מה הסיבה בגללה התפרסם".

מה שבטוח זה שמי שאכן יגור בשכנות לצד ווסט וקרדשיאן ככל הנראה לא בהכרח יראה אותם מבעד לגדרות שמקיפים את אחוזתם העצומה בגודל 836 מ"ר שבבל אייר, לוס אנג'לס. האחוזה שנבנתה בשנת 2010 צמודה לבית בגודל 1858 מ"ר שגם הוא בבעלות השניים. בבית בסגנון המזרח תיכוני ישנם חמישה חדרים, מוסך ענק למכוניות, דשא יוקרתי ונופים להרים הסובבים. הבית שממוקם ברחוב ללא מוצא, לא כולל שכנים צמודים אליו, כך שגם אם תתגוררו באזור לא בהכרח תזכו להיקרא, "השכנים של קים וקנייה".

בני הזוג שיפצו את הבית כולו והוסיפו לו 371 מ"ר נוספים. הבית מכיל שתי קומות עם ריצופי פרקט מעץ אגוז שחור, סלון יוקרתי עם תקרות גבוהות ואח מאבן. בבית מטבח מעוצב שנפתח לחצר האחורית, אמבטיה ענקית בחדר השינה וארון בגודל של חדר, ועוד. הבית הוצע למכירה באפריל 2011 ב-11.4 מיליון דולר (40 מיליון שקלים).

בתי סלבס, קים קרדשיאן , צילום (צילום: mls )
ברחוב ללא מוצא. הבית של קים קרדשיאן וקניה וסט | צילום: mls
בתי סלבס, קים קרדשיאן חוץ (צילום: mls )
כולל מוסך ענק למכוניות. הבית של קים קרדשיאן וקניה וסט | צילום: mls
בתי סלבס, קים קרדשיאן סלון (צילום: mls )
בית בסגנון המזרח תיכוני. הבית של קים קרדשיאן וקניה וסט | צילום: mls
בתי סלבס, קים קרדשיאן מטבח (צילום: mls )
ריצוף מעץ אגוז שחור. הבית של קים קרדשיאן וקניה וסט | צילום: mls

במקום השלישי מלמטה: מיילי סיירוס

במקום השני עם 18 אחוז נמצאים כוכבי סדרת הריאליטי האמריקנית, "האני בו בו". ג'סטין ביבר לקח את המקום השלישי בתיקו עם מיילי סיירוס עם 16 אחוז, ליידי גאגא נבחרה בתור השכנה הגרועה ביותר על ידי ארבעה אחוז מהנשאלים, אלכס רודריגז עם אחוז אחד ולברון ג'יימס שגם הופיע ברשימת השכנים הטובים, נמצא ברשימה השלילית עם אחוז אחד.

מיילי סיירוס פותחת שנה (צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL)
גם לה יש מה להגיד על השכנים שלה. מיילי סיירוס | צילום: Neilson Barnard, GettyImages IL

למרות שלסיירוס יש בית משלה שעלה לה 3.9 מיליון דולר בסטודיו סיטי הילס (Studio City Hills) אליו עברה בגיל 18, אחרי שמעריץ משוגע קפץ מעבר לגדר וניסה לחדור לביתה, היא החליטה לחזור לבית הוריה שבינתיים הספיקו להתגרש, אולם היא עדיין מסרבת לישון בחדרם. "זה החדר של ההורים שלי", אמרה בעבר. הבית בטולוקה לייק (Toluca Lake) מעוצב בסגנון ים תיכוני ומכיל הגנה מלאה ופרטיות. בבית חמישה חדרים, שישה שירותים, מטבח גורמה וסלון עם אח עשוי שיש מעשה יד. בבית יש גם ספרייה גדולה, חדר הקרנת סרטים, חדר יין, גינה עם בריכה, אח ומטבח חיצוני כמו גם חדר כושר.

ולמרות שלא כולם היו רוצים להתגורר ליד הזמרת המפורסמת, נראה שגם לסיירוס יש מה להגיד על השכנים שלה ובייחוד על בוב הופ שמתגורר לצידה. בראיון למגזין הרולינג סטון אמרה סיירוס על השכן (הופ) אותו מעולם לא פגשה, אבל כן פגשה את אלמנתו אחרי שהוא נפטר בשנת 2011. "מיס דולורס, היא הייתה רוקיסטית עד הסוף. לפעמים הייתי עוברת ליד הבית ורואה את כל האנשים האלה לבושים בבגדים הזויים של פעם והייתי אומרת לעצמי, 'זה אמיתי או שהאנשים האלה הם רוחות רפאים?'". שכנים נוספים כוללים את אם ילדיו של הראפר פי דידי כמו גם השחקן סטיב קרל ש"תמיד עושה לי פרצוף מסריח כי אני נוהגת מהר מידי".

בתי סלבס, מיילי סיירוס (צילום: panoramio.com)
חזרה לבית הוריה שהתגרשו. הבית של מיילי סיירוס | צילום: panoramio.com

במקום החמישי והלא מכובד: ליידי גאגא

עם בית שיאה לכוכבת, האחוזה של ליידי גאגא בלוס אנג'לס שעלתה 4.75 מיליון דולר (16.5 מיליון שקלים), כוללת שישה חדרי שינה ושמונה חדרי שירותים. מבחוץ בחרה גאגא בקירות גבוהים שיגנו על הבית שמכיל שתי קומות כמו גם כניסה ענקית, אח כפול, משרד וספרייה. הבית כולל גם בריכה עם מרפסת, מטבח ענק עם יציאה למרפסת וספא עם בריכה כמו גם נוף מכל חדר לאזור העמק. מה שבטוח, בתור מישהי שנוטים לצלם אותה מידי יום, אין פלא שאנשים רבים לא רוצים להתגורר לצידה.

בתי סלבס, ליידי גאגא בריכה (צילום: Mls.com)
קירות גבוהים להגנה. הבית של ליידי גאגא | צילום: Mls.com
בתי סלבס, ליידי גאגא סלון (צילום: Mls.com)
נוף מכל חדר לאזור העמק. הבית של ליידי גאגא | צילום: Mls.com
בתי סלבס, ליידי גאגא מיטה (צילום: Mls.com)
6 חדרי שינה. הבית של ליידי גאגא | צילום: Mls.com

הצצה לעוד כמה אחוזות של סלבס בארה"ב
כאן גרים האנשים העשירים ביותר בעולם