הדשא בפארק של השכן מעולם לא נראה ירוק יותר: תכירו את פארק "בלקסלנד ריברסייד" בסידני, אוסטרליה - ספייס עצום ומפנק לילדים ולמבוגרים שנפתח בקיץ האחרון, ותוכנן על ידי חברת העיצוב JMD.

קולאז-פארק (צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au)
מה למעלה מה למטה, רק אני, אני ואתה | צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au
הפארק רחב הידיים משתרע על 20,500 מ"ר, לצד נהר פרמטה. שטחו הוא חלק מהפארק האולימפי שנבנה עבור אולימפיאדת סידני. למרות שהוא ממוקם בעיר, המעצבים ביקשו להעניק תחושה טבעית ופתוחה, ולהימנע מהמראה המגודר, המעוצב והמובנה, שמאפיין פארקים רבים, בעיקר כאלו הפונים לקהל של ילדים ומציעים פעילויות ומשחקים.
כמו כן, במקום לנסות ולשנות את תוואי השטח, להשטיח את הגבעות ולסתת אותו, הוחלט ללכת עם הגלים, וליצור אזורי משחק משתפלים ומדורגים, כשהעליות והמורדות מאפשרים למעשה פינות טבעיות שונות של משחק, מתקנים כמו מגלשות ונדנדות, ואלמנטים מפתיעים ומסקרנים של גילוי ונסתר.

פתוח בכל עונות השנה והכניסה חינם

החומרים העיקריים בהם בחרו המעצבים להשתמש לצורך הקמת הפארק הם פלדת אל-חלד, עצים מלאים והמון חבלים. חברת עיצוב נוספת בשם טונקין זולייקה גריר היתה אחראית על עיצוב הקיוסק, פעילות המים ותכנון מספר מתקנים - והשילוב בין שני שתי חברות העיצוב יצר גיוון מיוחד.

פארק חלומי- ילד על נדנדה (צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au)
מאושרים עד השמים | צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au
פארק חלומי- רשת (צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com)
לטפס ולקרוא לאמא שתצטרף | צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com


בפארק יש קירות טיפוס, מגלשות גדולות, נדנדות וטרמפולינות, כשכל המתקנים נהנים בעצם מהגיאוגרפיה המיוחדת ומהשיפועים הטבעיים בשטח. המעצבים התעקשו ליצור פארק לילדים המתחשב גם בהורים, שלא יראה מתיילד מדי ויאפשר בילוי מהנה לכל המבקרים במידה שווה. כמו כן, מרבית המתקנים עוצבו כך שגם ההורים יכולים לעלות עליהם, עם ילדיהם או לחוד.

במקום, שהכניסה אליו היא בחינם והוא פתוח לקהל בכל עונות השנה מזריחה עד שקיעה, יש גם מסעדה, בית קפה, ניתן לשכור אופניים וסירות, ישנו איזור מיוחד לברביקיו, ומסלול רכיבה על סוסים. המתקנים מחולקים לפי רמות קושי שונות, וישנם גם מתקני כושר לבני הנוער. למרות המינימליזם העיצובי והשימוש בחומרים טבעיים, הפארק צבעוני למדי, ולדברי המעצבים נבנה כך על מנת להיראות מזמין ושמח גם בימים אפרוריים בהם השמש מסרבת לצאת. אנחנו לגמרי התרגשנו מהתמונות, וכל שנשאר לנו הוא להסב את תשומת ליבם של אדריכלי עירנו ולבקש: גם אנחנו רוצים כזה.

2 דגלים על הדשא (צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au)
מי רוצה לעשות קוקו מהצד השני | צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au

פארק חלומי- 2 מגשלות (צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au)
מזמין ושמח גם בימים אפרוריים | צילום: מתוך האתר -.jmddesign.com.au

 למקרה שחשבתם שכבר ראיתם הכל: גני השעשועים המשוגעים בעולם