המלון המקסיקני בTuboHotel הוא דוגמה מעולה לשילוב בין עיצוב מקורי לעיצוב סביבתי: הוא מציע למטיילים חוויית לינה יוצאת דופן בחיק הטבע בחדרים הבנויים מתעלות בטון תעשייתי ממוחזר. תעלות שימשו לניקוז מי גשמים וביוב. כ-20 צינורות הוסבו לחדרים, כל אחד מהם באורך של 2.7 מטרים. בכל חדר מיטה זוגית קווין-סייז, ונוף הררי המשתקף מבעד לדלתות הזכוכית.

חדרים
"אם יוצאים מגיעים למקומות.." | צילום: מתוך האתר TuboHotel
חדרי מלון
ויש גם שכשוכית בלב הכפר | צילום: מתוך האתר TuboHotel
מלון הטיובות 6 הגינה של המלון
וגינה מרווחת ומטופחת | צילום: מתוך הפייסבוק של המלון

המלון נפתח בשנת 2010 והוא ממוקם מחוץ לכפר Tepozltan, הנמצא כשעה נסיעה ממקסיקו סיטי. בעלי המלון, רוב אנדרסון, סיפר שהוא נתקל בצינורות במקרה: "הם פשוט היו מונחים בצד הדרך ולא נעשה בהם כל שימוש, עד שיום אחד אזרתי אומץ ושאלתי את אנשי הרשויות אם אוכל להשתמש בהם. נענתי בחיוב, והחלטתי להפוך אותם לחדרי המלון".

אכסניה עם טוויסט

חדרים
מיטה, מאוורר ונוף פנורמי | צילום: מתוך האתר TuboHotel

מלון הטיובות 7
נראה אינטימי. השירותים בחוץ | צילום: מתוך הפייסבוק של המלון
מלון הטיובות 3 הנוף הנשקף מהחדרים
שווה 20 יורו ללילה? מבט לטבע | צילום: מתוך הפייסבוק של המלון
תהליך הבנייה, השיפוץ וההסבה של הצינורות לחדרים, ארכו כשלושה חודשים ומר אנדרסון מאוד גאה בתוצאה. הוא מספר כי באופן אישי אף פעם לא היה טיפוס של מלונות יוקרה וכי החוויה שהוא מציע היא ייחודית, זולה וידידותית לסביבה. "הקהל שלנו מורכב יותר מנוסעים ומטיילים שמחפשים לינה בסגנון של אכסניה, אבל יש לנו כל מיני אנשים שמגיעים מכיוון שהמקום כל כך יוצא דופן בנוף המלונאות בעולם, ומעניין אותם להתנסות בדבר ולהיות חלק מפרויקט מחזור ענקי".

האורחים מוזמנים להישאר לישון בחדרי הבטון במחיר של 20 יורו ללילה באמצע שבוע ותמורת 35 יורו ללילה בסופ"ש. החדרים מאוד בסיסיים ובכל אחד מהם מיטה, מנורה לילה, מאוורר קטן ותאי אחסון. השירותים והמקלחות ממוקמים בנפרד בשני חדרי מרחץ נפרדים לגברים ולנשים.

חדרים בלילה
באיזו קומה אתם מעדיפים לישון? | צילום: מתוך האתר TuboHotel

אנחנו אהבנו. ואתם? מוזמנים לצפות בסרטון הבא

ואם כבר מדברים על בתי מלון ייחודיים: תראו את העיצוב של המלון הברלינאי