בחניון במרכז העיר פלינט שבמישיגן ייבנה ביוני הקרוב ביתן שעשוי לגרום לעוברי אורח לפקפק בעיניהם הרואות. המבנה, שתכננו צמד האדריכלים הלונדוני Two Islands, יוצר את האשליה שהוא מרחף בחלל האוויר. המבנה זכה במקום הראשון בתחרות עיצוב ואדריכלות בינלאומית למבנים זמניים בשם "Flat Lot competition" ובפרס של 25 אלף דולר.

הבית המרחף, הדמייה (צילום: מתוך האתר של Two-Island)
כולו זכוכית שקופה. הבית במישיגן, הדמייה ממוחשבת | צילום: מתוך האתר של Two-Island

זכוכית שקופה לאשלייה

מדובר במבנה קומפקטי ביותר שיתפוס שמונה מקומות חנייה בלבד. הוא יעמוד על-גבי מסד שכל כולו זכוכית שקופה וכך ייצור את הפאטה-מורגנה המיוחדת הזו. במהלך הקיץ הוא יהווה עבור התושבים המקומיים חלל ציבורי מקורר בו יוכלו לחסות בצל, וכן יארח אירועים ומופעים שונים. כמו-כן, יימצאו בו כמויות גדולות של מים שירוססו על עוברי האורח בימים החמים. לקראת הסתיו, מתכננים בעיר לסגור את שעריו.

המבנה מושפע מסגנון האדריכלות הטיודורי שרווח באנגליה של המאה ה-16 ויובא בשלב מאוחר יותר לארה"ב, בין השאר גם לעיר פלינט. כך, על-פי האדריכלים, מהווה הביתן, שמשלב סגנון אדריכלי היסטורי עם פנלים מודרניים מזכוכית המצפים את הקירות החיצוניים, מטאפורה הן למה שהעיר איבדה מעברה והן להתחדשות שלה בשנים האחרונות.

בפן הפואטי, מאחורי המבנה, המכונה גם "הבית של מארק", עומד סיפורו של מארק המילטון, תושב מקומי מדומיין של העיר, שביתו מעוכל על-ידי הרשויות וכעת הוא עובר להתגורר בבית המראות. אנחנו היינו מתחלפים איתו בשמחה.

הבית המרחף, הדמייה (צילום: מתוך האתר של Two-Island)
יארח אירועי קיץ ומקום להתרעננות. הבית המרחף, הדמייה ממוחשבת | צילום: מתוך האתר של Two-Island

פנטסטי: תערוכת צילומים מרהיבה של בתים מרחפים