זה אף פעם לא פשוט לפרק בית, אבל איך מפרקים כמה וכמה בתים ונכסים בשווי מילארדי דולרים? זה האתגר העומד כעת בפני ביל ומלינדה גייטס, שהודיעו שהם מתגרשים אחרי 27 שנות נישואים. מייסד מייקרוסופט ואשתו, לשעבר מנהלת בכירה בחברה, מחזיקים בהון של כ-130 מיליארד דולר, לפי הערכת Business Insider ופורבס (יש הערכות נדיבות יותר של 146 מיליארד דולר). ועוד משהו, אין להם הסכם ממון. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living  

>> הטיפ המדהים של האם לכביסה מפלג את הגולשים

>> ת"א: האישה רצתה מטבח כפרי, הגבר מודרני. וזה מה שיצא

בני הזוג הודיעו על הפרידה בהצהרה שפורסמה בטוויטר ביום שני, ואמרו כי בעוד שהם מתכננים להמשיך לעבוד יחד בקרן ביל ומלינדה גייטס, הם כבר לא מאמינים שהם יכולים להמשיך לגדול כזוג. עוד הוסיפו השניים בהצהרה כי "גידלנו שלושה ילדים נפלאים ובנינו קרן צדקה שעובדת בכל העולם במטרה לאפשר לאנשים לנהל חיים בריאים ויצרניים".

ביתו של ביל גייטס בסיאטל (צילום: GettyImages - Dan Callister)
חול מיובא על חוף האגם. אחוזת Xanadu 2.0 | צילום: GettyImages - Dan Callister

גייטס, שהקים את מיקרוסופט יחד עם פול אלן בשנת 1975, הוא כיום האדם הרביעי בעושרו בעולם, ונוהג להשקיע בתבונה במה שמניב עבורו עוד ועוד כסף. רק ב-2020 הוא הגדיל את הונו בכ-30 אחוז. בני הזוג לא מרבים להתפאר בבזבוזים, ובעבר אף אמרו בריאיון כי "זה לא הוגן שאנחנו כל כך עשירים". הם תורמים הון לצדקה באמצעות קרן ביל ומלינדה גייטס, קרן הצדקה הפרטית הגדולה והעשירה בעולם. הם התחייבו לתרום את מרבית הונם לצדקה ולהשאיר רק חלק קטן לילדיהם. כן, ילדי גייטס יצטרכו אולי לעבוד לפרנסתם. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Bill Gates (@thisisbillgates)

למרות זאת, בני הזוג ביצעו כמה רכישות מפוארות לאורך השנים: יש להם מטוס פרטי, אוסף מכוניות יוקרה, וגם תיק נדל"ן מרשים, המוערך ב-166 מיליון דולר. הנכס המפואר ביותר הוא אחוזה בעיר מדינה במדינת וושינגטון, הנקראת Xanadu 2.0, ונמצאת על חוף אגם וושינגטון. את המגרש, ששטחו יותר מ-6,000 מ"ר, רכש גייטס ב-1988 תמורת 2 מיליון דולר. בניית האחוזה נמשכה שבע שנים ועלתה 63 מיליון דולר, והיום הנכס שווה היום כ-125 מיליון דולר. כדי להמחיש את גודל הנכס נזכיר כי על פי הדיווחים, בשנת 2017 בני הזוג שילמו ארנונה בסך 1,041,292.55 דולר.

מה יש באחוזה? שישה מטבחים, 24 חדרי רחצה ומספר דומה של חדרי שינה, אולם קולנוע ביתי המיועד ל-20 אורחים, בריכה, חדר טרמפולינה, מערכת בית חכם בשווי כ-80 אלף דולר, כולל שלל מסכים שעליהם אפשר לראות ציורים וצילומים, חיישני טמפרטורה, ניטור תנועה וניווט ברחבי הבית הגדול ועוד פיצ'רים טכנולוגיים.

בספרייה הענקית והמעוצבת נמצא כתב יד של ליאונרדו דה וינצ'י מהמאה ה-16 שקנה ​​גייטס במכירה פומבית תמורת 30 מיליון דולר בשנת 1994, ויש גם מקום ל-23 מכוניות – גייטס הוא אספן מכוניות נלהב והמותג האהוב עליו הוא פורשה. אגב, על פי דיווחים לא מאומתים בחוף הפרטי הסמוך לבית מפוזר חול המיובא מהוואי.

גייטס עם כתב היד של ליאונרדו דה וינצ'י: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Bill Gates (@thisisbillgates)

ב-2009 רכשו בני הזוג חווה בוויומינג, וב-2013 הם רכשו חוות סוסים בוולינגטון, פלורידה, ב-8.7 מיליון דולר. בתם של בני הזוג ג'ניפר היא רוכבת מוכשרת, ובעבר סיפר גייטס כי רכשו את הנכס כדי שתוכל לעסוק בתחביבה. על פי דווחים, הם שילמו 27 מיליון דולר לרכישת שורה של נכסים באזור כדי לשמור על פרטיות ושקט.

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

>> הירשמו לניוזלטר של  living

ביל גייטס ובתו ג'ניפר בילדותה: 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Bill Gates (@thisisbillgates)

בקליפורניה הגייטסים הם הבעלים של ראנצ'ו פסיאנה, חווה שרכשו תמורת 18 מיליון דולר, ובה מסלול מרוצים, פרדס, מטע תפוחים וחמישה אסמים. לפני כשנה רכשו בני הזוג ב-43 מיליון דולר בית חוף ששטחו 540 מ"ר ליד סן דייגו ובו שישה חדרי שינה, ג'קוזי ל-10 אנשים ובריכת שחייה.

עכשיו צריכים בני הזוג לחלק ביניהם את הנדל"ן ואת שאר הנכסים שלהם, כולל מניות מייקרוסופט והכסף המושקע באמצעות חברת אחזקות. במדינת וושינגטון שבה הם מתגוררים כל הנכסים שנצברו במהלך הנישואים נחשבים משותפים לשני בני הזוג, אבל שלא תטעו- החוק לא בהכרח מחייב כי ההון כולו יחולק לשניים, וידוע שהשניים לא חתמו על הסכם ממון לפני הנישואים, אבל הפרטים הפיננסיים של הסכם הגירושים עדיין לא ברורים. יהיה מעניין.