העיירה הסיציליאנית גנג'י (Gangi), הנחבאת לה בחלק המרכזי של האי ומונה כ-7,000 איש, משתוקקת לקבל אליה תושבים חדשים, שיחליפו את האוכלוסייה הנעלמת שלה. כבר שמענו בשנה שעברה על 20 הבתים שנמכרו בה במחיר יורו אחד, אבל עכשיו מצטרפים 200 בתים שלא תצטרכו להיפרד עבורם אפילו מיורו אחד – הם נמסרים ממש בחינם.  

השלטון המקומי החליט כעת להציע בתים פנויים לעסקים שיחיו את האזור, למשל כמלונות. בפרסום נכתב כי מקבלי הבתים הריקים ייאלצו לכסות את הוצאות הנכסים בעצמם וגם להגיע אליהם בכוחות עצמם. במילים אחרות, זאת הבעיה שלכם עכשיו. הדיירים המאושרים מתבקשים להציג את תוכניותיהם לשיפוץ בתוך שנה ולהשלים אותם בתוך שלוש שנים. מכיוון שרבים מהבתים בגנג'י רעועים למדי, שלא לומר לא קיבלו תשומת לב במשך עשורים, לא בהכרח שהשיפוץ יהיה מהיר. ועדיין, תשומת הלב הבינלאומית התעוררה באופן מיידי, מהר מכפי שהשלטון יכול לחלק בתים.

עוד באתר לעיצוב הבית:

לשפר את העיירה בכללותה

נכסים רבים כבר חולקו לסיציליאנים שחיפשו בית שני וגם לזרים שהרחיבו את אוסף הבתים שלהם. כעת, מספרים ב""Business Insider", נותרו למסירה 200 בתים, ורשימת הממתינים לא הולכת ומתקצרת.

"אנחנו לא רוצים אנשים רק כי יש להם כסף", אמר ל"ניו יורק טיימס" ראש העירייה ז'וספה פראלו, והוסיף כי העדיפות תינתן לאלה שמטרתם לשפר לא רק את הבתים, אלא את גנג'י בכללותה.