זה לא סט מסרט מדע בדיוני חדש או דגם של חללית מדוגמת, המבנה העצום הזה הוא וילה מפוארת שבונה בימים אלו, המולטי מליונר הרוסי, ולדיסלב דורונין, לאהובתו הדוגמנית נעמי קמפבל. 

העבודה על הפרויקט השאפתני, הממוקם באיזור כפרי ליד מוסקבה, בעיצומה. ועל מלאכת תכנונו הופקדה הארכיטקטית הנודעת זהה חדיד. על פי ההערכות, האדריכלית שאינה מתעסקת לרוב בבנייה פרטית, קיבלה על עבודתה התכנונית בלבד, מעל מיליון דולר.

spaceshiphouse001-10 (צילום: zaha hadid architecture)
צריח הנישא לגובה 20 מטר | צילום: zaha hadid architecture

"בית שמשתלב בנוף"

הוילה הלבנה, שנראית כאילו הופיעה באחד הפרקים של "מסע בין כוכבים", כבר זכתה לכינוי "מגורי קפיטל היל'. רוחבו של המבנה הוא כשניים וחצי דונם, ובראשו צריח הנישא לגובה של כעשרים מטרים. הארכיטקטית שילבה בעיצוב את שיאי הטכנולוגיה הנוכחית עם צורה שהיא עגולה וזורמת, והמבנה כולל את חוד החנית מבחינת עיצוב אקולוגי.

spaceshiphouse001-17 (צילום: zaha hadid architecture)
סלון במפלס התחתון | צילום: zaha hadid architecture

spaceshiphouse001-18 (צילום: zaha hadid architecture)
אפלולי עם אדום דומיננטי | צילום: zaha hadid architecture

"הבית נטוע בין עצים גבוהים," מסבירה חדיד באתר הבית שלה, "המגיעים עד לגובהו של הצריח. הוילה מורכבת מצורות גיאומטריות זורמות שנראות כמו מגיחות מהנוף. הבית מנסה להשתלב בגבעות שסובבות אותו, אך גם להיראות כאילו הוא מרחף מעל היער".

מבט מלמעלה (צילום: zaha hadid architecture)
צורות גיאומטריות זורמות | צילום: zaha hadid architecture

בבית מתכוננים ארבעה מפלסים שונים, בתחתון ימוקם הסלון המרכזי, חדר הכושר, הבריכה, חדר המסאג'ים היוקרתי, סאונה, חמאם ומרחצאות בסגנון רוסי. במפלסי הביניים, חדרי השינה ואזורי מחיה שונים, ובמפלס השלישי, ספרייה, מסדרון רחב וגדול, חדרי אורחים וחדרי ילדים. המפלס הרביעי הוא למעשה הצריח, אליו מגיעים במעלית, ובו נמצא חדר השינה המרכזי והמפנק ביותר, ממנו יוכלו קמפבל ודורונין להביט בממלכתם ולפקח על תנועת המטוסים. עתה יש רק לקוות שקמפבל תסכים לספוג את הקור המוסקבאי ולעבור לגור עם הנסיך שלה בטירת חלומותיה החללית.

הבית בחושך (צילום: zaha hadid architecture)
"כמו מרחף מעל היער" | צילום: zaha hadid architecture

דורונין וקמפבל הפכו לזוג בשנת 2008, והם עתידים להינשא בשנה הקרובה. זה אינו הבית הראשון שרוכש דורונין לאהובתו התמירה. לכבוד יום הולדתה ה-41, קיבלה קמפבל בית עצום מימדים בטורקיה שבמבט על נראה כמו עין מצרית עתיקה בלבו של אי קטן בשם קלאופטרה. גם הארכיטקט שבנה את הבית הקודם, הספרדי לואיס דה גרידו, הוא מומחה בעיצוב אקולוגי.

ואפרופו בתי מפורסמים: תראו את החווה השווה שריס ווית'רספון העמידה למכירה