הלקוח של משרד האדריכלים היפני Yuichi Yoshida & Associates  החליט למכור או להשכיר את הדירה שקנה בטוקיו, 47.5 מ"ר רבוע,לאחר תקופה של חמש עד עשר שנים, וביקש לארגן לו חלל מגורים זמני. התוצאה מאירת העיניים נקראת פרויקט Tsukiji Room H, ומציגה חלוקה שיכולה לשמש את החלל גם למגורים וגם לעבודה.    

השינויים שהתבצעו לטובת מגורים היו מינימליים – שיפוץ חדר הרחצה, המטבח וחדר השינה – תוך שימור אופן ספייס רחב נקי מריהוט, שיכול לשמש לכל מטרה.

דירה בטוקיו
קוביית העץ במרכז | צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
ריבועי עץ בכיוונים מתהפכים | צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
אופן ספייס גדול | צילום: Katsumi Hirabayashi

עוד באתר לעיצוב הבית: 

בטון חשוף ואביזרים לבנים

קופסת עץ נבנתה במרכז חדר המגורים ומשמשת כחדר שינה, וכן יוצרת גומחה צרה למטבח בצדה האחד ומסדרון בצדה האחר. דלתות הזזה מעץ חושפות מיטה על פלטפורמה שבה מגירות לאחסון. לוחות העץ מסתירים את החלל במשך היום, ומדף מעל הדלת משמש כמקום אחסון ותצוגה נוסף.

מאחורי חדר השינה חדר רצה קומפקטי שקירותיו לבנים, רצפת בטון חשופה ואביזרים לבנים. בכלל הרצפה מעניינת בדירה, מבטון חשוף ועד ריבועי עץ המנוגדים בכיווניהם. יש גם קירות בטון החושפים צינורות מתכת ותורמים למראה מחוספס תעשייתי.

בחלל המגורים, ערסל המשתלשל מווי מתכת בתקרה מגיע עד דלתות המרפסת השקופות. ובקצהו, ארונות עץ מסודרים בשורה במטבח הצר, מחופים מתכת, וכך גם יחידות מדפים נוספות. 

דירה בטוקיו
תצוגה ואחסון גם למעלה | צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
ערסל הנמתח עד למרפסת | צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
מתכת ובטון יוצרים מראה מחוספס | צילום: Katsumi Hirabayashi
דירה בטוקיו
צילום: Katsumi Hirabayashi