חשבתם פעם איך מתקשרת משפחה בבית שבו 123 חדרים? אולי הם נפגשים פעם בשנה לפני חג המולד באחד מתוך שלושת החדרים שמיועדים אך ורק לאריזת מתנות? ומלבד ההווי המשפחתי, באיזה אופן משפיע גודל הבית, מספר החדרים, מיקומו ועיצובו על מחיר הנכס? מסתבר שהבתים היקרים בעולם שונים זה מזה מאוד באופי ובעיצוב. חלקם בנויים כאחוזות חוף או למרגלות ההרים, חלקם כווילות עירוניות וחלקם כפנטהאוזים רבי מפלסים עם נוף לפארק. מחירם של הבתים שבדקנו עובר את מאה מיליון הדולרים ובמקרה אחד אף נושק למיליארד. קבלו את חמשת הבתים היקרים בעולם.

Villa Leopolda, הריביירה הצרפתית, 750 מיליון דולר

לא להאמין שהווילה העצומה הזו נבנתה לפני 110 שנים והייתה שייכת למלך לאופולד השני מבלגיה. בווילה בילו אנשי החברה הגבוהה של אותם זמנים, עד שהיא ניתנה כמתנה לפילגשו של המלך. מאז עברה הווילה ידיים רבות ונאמר עליה שבשלב מסוים גם ביל גייטס היה אחד מבעליה. לפני כארבע שנים היא נרכשה ממשפחת ספרא (משפחת בנקאים היהודית-לבנונית) על ידי המיליונר הרוסי מיכאיל פרוקורוב.

בווילה, ששיטחה 2,700 מ"ר, יש 19 חדרי שינה, 14 חדרי רחצה, מספר מטבחים, אולם קולנוע, מגרשי ספורט, מגרש באולינג, מדרגות ומרפסות חיצוניות, פינות אח וסאונה ושטחי גינה עשירים ואינסופיים, שמעסיקים 50 גננים במשרה מלאה. הווילה, שעוצבה בסגנון "העידן היפה" של צרפת, שימשה כסט במותחן הרומנטי של היצ'קוק "To Catch a Thief", שבו שיחקו כוכבי העבר גרייס קלי וקארי גרנט.

Villa Lepolda, מבט מבחוץ (צילום: מתוך האתר luxuo.fr)
עיצוב בסגנון "העידן היפה" של צרפת | צילום: מתוך האתר luxuo.fr
Villa Lepolda הבריכה (צילום: מתוך האתר luxdb.com)
ועבודה ל-50 גננים במשרה מלאה | צילום: מתוך האתר luxdb.com

The Penthouse, לונדון, 220 מיליון דולר

לונדון היא ללא ספק אחת הערים היקרות והיוקרתיות בעולם, כך שעלותו של פנטהאוז מפנק במרכזה גבוה בהתאם. הפנטהאוז בעל שתי הקומות, שנרכש לאחרונה על ידי אוליגרך רוסי, מעוצב בסגנון מודרני נקי והוא מוקף חלונות מסך מוגני ירי, כמו גם גג זכוכית מוגן ירי למקרה של תקיפה מלמעלה. מהחלונות ניבט נוף מדהיםל כיוון אגם סרפנטין והייד פארק. יש בו שישה חדרי שינה, חדר ביטחון ואפילו מנהרת מילוט. מעבר לכל המותרות שצוינו, נהנים הדיירים ממטעמיהם של שפים פרטיים צמודים והם בעלי גישה ישירה במשך כל שעות היממה למלון מנדרין אוריאנטל הסמוך, שבו ספא, מגרשי סקווש, חדר פרטי לטעימות יין וגם כאן - אבטחה אישית צמודה.

London Penthouse (צילום: מתוך האתר luxist.com)
סגנון מודרני נקי | צילום: מתוך האתר luxist.com
The Penthouse (צילום: מתוך האתר luxist.com)
גישה ישירה למלון מנדרין אוריאנטל הסמוך | צילום: מתוך האתר luxist.com
The Penthouse (צילום: מתוך האתר luxist.com)
וחלונות זכוכית מוגני ירי | צילום: מתוך האתר luxist.com

Fairfield Pond, ניו יורק, 198 מיליון דולר

אחוזה לחוף האוקיינוס האטלנטי בבעלותו של הביליונר האמריקאי יליד ברוקלין, אירה לאון רנרט. האחוזה נחשבת לבית המגורים הגדול בארה"ב ושטחה הכללי 250 אלף מ"ר. מבני האחוזה, בשטח כולל של 10,000 מ"ר, כוללים את הבית המרכזי בעל החזית האיטלקית בשטח 6,100 מ"ר, 29 חדרי שינה, 39 חדרי רחצה, כעשרה קמינים לחימום, חדר אוכל גדול שבו שולחן אוכל באורך 28 מטרים, מגרש כדורסל, מגרש באולינג, חמישה  מגרשי טניס, שני מגרשי סקווש, ו"שכשוכית" בסגנון זו שהוצבה ב"האח הגדול", אלא שבמקרה הזה עלותה 150 אלף דולר.

Fairfield Pond (צילום: מתוך האתר coolpicturegallery.us)
כך נראה בית המגורים הגדול ביותר בארה"ב | צילום: מתוך האתר coolpicturegallery.us
Fairfield-Pond-Mansion (צילום: מתוך האתר toptenz.net)
יש מקום גם לחמישה מגרשי טניס ואולם באולינג | צילום: מתוך האתר toptenz.net

Franchuk Villa, מרכז לונדון, 161 מיליון דולר

המבנה בסגנון ויקטוריאני, ששימש עד שנת 1997 כבית ספר לבנות, נרכש בשנת 2008 על ידי אלנה פרנצ'וק, בתו של נשיא אוקראינה לשעבר ואשתו של אחד מגדולי אנשי העסקים האוקראינים. פרנצ'וק בעצמה נחשבת לחברתו הקרובה של הזמר אלטון ג'ון ולפילנתרופית חשובה בתחום המאבק באיידס. הבית, בשטח של 6,363 מ"ר, שופץ בסכום אסטרונומי והיום הנו בן חמש קומות וכולל עשרה חדרי שינה מחופים שיש, בריכה תת קרקעית, סאונה, אולם ספורט, אולם קולנוע, שטחי אחסון, חדר חדשות וחדר ביטחון.

Franchuk Villa (צילום: מתוך האתר maryjaneflowers.wordpress.com)
פעם זה היה בית ספר לבנות | צילום: מתוך האתר maryjaneflowers.wordpress.com
Franchuk Villa ,מבט מבפנים (צילום: מתוך האתר maryjaneflowers.wordpress.com)
היום יש כאן, בין השאר, בריכה תת קרקעית, אולם ספורט ואולם קולנוע | צילום: מתוך האתר maryjaneflowers.wordpress.com

 The Manor, לוס אנג'לס, 150 מיליון דולר

הטירה, שנבנתה בשנת 1932 והייתה שייכת בעבר לזמר ושחקן הקולנוע האמריקני הידוע בינג קרוסבי, נרכשה בתחילת שנות ה-90 על ידי מפיק הטלוויזה הנודע אהרון ספלינג ואשתו (ההורים של טורי מ-90210, זוכרים?), שעברו אליהם אחרי ארבע שנות שיפוצים. לאחרונה נרכש הבית מאלמנתו של ספלינג על ידי בתו של נהג מירוצי הפורמולה וואן ברני אקלסטון.

הבית, שמעוצב בסגנון צרפתי בצורת כנפי ציפור במעופה, נבנה בשטח 5,000 מ"ר וכולל (קחו נשימה עמוקה) 123 חדרים שמפוזרים על פני שתי קומות בלבד. עוד בבית: גרם מדרגות עצום שעוצב בהשראת הסרט "חלף עם הרוח", 27 חדרי רחצה, חמישה מטבחים, חמישה ברים, אולם קולנוע כמובן, מגרש באולינג, משטח החלקה על הקרח, בריכת שחייה ואגף שלם שמשמש כחדר הארונות של בעלת הבית. ואם זה לא מספיק אז יש גם לא פחות משלושה חדרים שלמים שמוקדשים לאומנות אריזת מתנות, מגרש חנייה למאה מכוניות וגינות וגנים עם פינות נסתרות בסגנון בתי המלוכה של פעם.

כשהבית הועמד למכירה פרסמה ספלינג שבמהלך 18 השנים בהם גרה בו עם בעלה הוא נחשב לבית האירוח הגדול בעולם. "במטבח ניתן היה לבשל ארוחות לשניים או ל-800 איש ובמשך הזמן עברו בו מיטב הכוכבים והשחקנים, בהם הנסיך רנייה, הנסיך צ'ארלס, ג'קי קנדי וכמובן שכל הכוכבים מסדרות הטלוויזיה שהפיק בעלי", אמרה ספלינג.

The Manor (צילום: מתוך האתר hookednhouses.net)
123 חדרים בשתי קומות | צילום: מתוך האתר hookednhouses.net

בהודו תמצאו את גורד השחקים היקר בעולם
ועוד בענייני יוקרה: שנדליר לבית במיליון שקלים 

הסתחררתם מהסיור היוקרתי? תפיצו בפייסבוק