היחסים עם סעודיה עדיין רחוקים מהתחממות, אבל זה לא אומר שאי אפשר כבר לפנטז על אתרי נופש מרהיבים בשטחה, וליתר דיוק פרויקט הים האדום המתהווה. זהו פיתוח תיירותי יוקרתי שהוצג במקור כחלק מחזון 2030 של ערב הסעודית על ידי יורש העצר מוחמד בן סלמאן. העבודה על הפרויקט נמשכת כבר יותר משש שנים, ובמהלכן הוצגה לציבור מדי פעם ההתקדמות הכוללת – בינתיים נבנו שם שלושה מלונות ייחודיים ונמל תעופה בינלאומי. בין המלונות נמצא האי שורה (Shura) הידוע גם כקונספט Coral Bloom שעוצב על ידי Foster + Partners, והאי שיבארה (Sheybarah), שהתקדמותו נחשפה על ידי היזמים בימים האחרונים.

פרויקט הים האדום (צילום: Red Sea Global)
פרויקט הים האדום | צילום: Red Sea Global

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Red Sea Global‎‏ (@‏‎redseaglobal‎‏)‎‏

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> רגע לפני שאתם מנקים את התנור, תעשו את זה

>> יפו: לא רצו אי במטבח, וזה מה שבחרו במקום

באי נבנות וילות על המים הנראות כמו כדורים צפים המשלימים את האופק עם משטחי מראה, והווילות על היבשה שואבות את השראתן מדיונות החול המהפנטות של חבל הארץ. "אנחנו בשיא הבנייה, כבר סיימנו 26 וילות", מספר מומחה פרויקטים בכיר בחברה האחראית ליופי, Red  Sea Global. "לראות פרויקט כמו שיבארה כאן בסעודיה זה משהו להתגאות בו. אני מאוד נרגש לראות את הפרויקט מתגשם", הוא מוסיף.

הצוות בחברה מתאר את הפרויקט באי שיבארה כ"משהו שמעולם לא נבנה קודם לכן", אחד האיים השאפתניים ביותר שלהם. לעיצוב יחידות האירוח הם גייסו את Killa Design מדובאי, משרד האדריכלות בראשותו של שון קילה. הווילות מעוצבות ככדורי פלדה עתידניים, צפים מעל פני המים, משקפים את הים, השמים והשונית מתחת. העיצוב מתכתב עם הסביבה הטבעית של האי, בייחוד האלמוגים, מה שיוצר את האפקט המעגלי. מוטיב מעגלי זה משמש סמל לאחדות, אינטגרציה ושלמות. הווילות שעל היבשה, כאמור, נועדו להזכיר את דיונות החול המדבריות הסוחפות, רחוקות זו מזו כדי לספק לאורחים תחושת פרטיות.

הצגת פוסט זה באינסטגרם

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Red Sea Global‎‏ (@‏‎redseaglobal‎‏)‎‏

"הווילות הללו הן דוגמה מצוינת לאופן שבו החברה משפרת, משמרת ומשמרת את הסביבה", שיתף מנכ"ל החברה בסרטון, ובו הסביר כי מבני הכדור הייחודיים מיוצרים מחוץ לאתר באיחוד האמירויות הערביות, ומציעים פתרון מותאם אישית. הווילות (השוקלות כ-120 טונות) מועברות מהמפעל באמצעות מובילים על הים, ולאחר מכן מורדות בזהירות על לוח ההתקנה. כך מובטח שלא תיגרם הפרעה לסביבה ולטבע העדין של הסביבה. שלום עכשיו.

פרויקט הים האדום (צילום: Red Sea Global)
פרויקט הים האדום | צילום: Red Sea Global

פרויקט הים האדום (צילום: יוטיוב , צילום מסך)
פרויקט הים האדום, סעודיה | צילום: יוטיוב , צילום מסך

_OBJ