לויטלי רסקלוב ואלכסנדר רמנוב יש כישרון צילום מרשים. יש להם גם כישרון בטיפוס ובאיתור אתרי צילום מעניינים. דבר אחד אין להם: פחד גבהים. שני הצלמים הצעירים מרוסיה עושים מהאהבה שלהם לצילום ולהתגרות בגורל אמנות מרהיבה ומנציחים נופים אורבניים רוסיים מזוויות שטרם נראו, זאת ללא כל ציוד טיפוס או כבלי ביטחון. השניים מטפסים על מגדלים ומבנים עצומים בלי כל אמצעי בטיחות, מצלמים ואז מכניסים גם את עצמם לתמונה, בפוזות שאינן לבעלי לב חלש.

צלם בגובה (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
אין צורך בגלגל הצלה | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

עיר (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
מטפסים ומצלמים | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

השוטרים מחכים למטה

לטרנד הטיפוס המשוגע הזה קוראים "סקייווקינג", הליכה בשמיים, והוא פופולרי ביותר ברוסיה הצעירה. לרוב מדובר בטיפוס לשם הסתכנות בלבד, אך כאן הסכנה יוצרת אמנות חיה וצבעונית. הרשויות במדינה פחות נלהבות מהמאמץ האמנותי, וכבר חיכו לשניים בעבר בתחתית המגדלים על מנת לעצור אותם. הפילוסופיה העומדת מאחורי העניין היא שזוהי הדרך היחידה ליצור את התמונות האלה ולקבל מבט על העיר, ומדובר, מבחינת הצלמים, בחוויות חיים חזקות וחד פעמיות שהם אוספים עמם, בדיוק כמו התמונות שחוזרות באמתחתם בכל פעם שהם יוצאים להתנדנד בין העננים.

צילום העיר מהגובה (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
הסכנה יוצרת אמנות חיה וצבעונית | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

צילום נוף מגובה (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
עדשה ארוכת טווח | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

אנו, בינתיים, יכולים ליהנות מהנופים המשגעים מבלי שתארוב לחיינו כל סכנה, מאחר שהצלמים דואגים להעלות את התמונות, וגם סרטונים מקפיאי דם המתארים את הטיפוס, לכל אתרי השיתוף החברתי ומקפידים לתעד בבלוג של רסקלוב כל צעד ושעל ממעלליהם.

עיר בלילה (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
נוף אורבני בלילה | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

מגדל (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
מצלמים גם מלמטה | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

רסקלוב בן ה-19 כבר נעצר מספר פעמים על הסרת גבול והתנהגות פרועה, והוא וחברו נקנסו כל אחד ב-300 רובל, כעשרה דולר, על הפעלולים שלהם, כאשר בכל פעם ממתינים להם השוטרים בתחתית, אך הם חוזרים ומצהירים כי אין בכוונתם לעצור, מעלים עוד ועוד תמונות מתריסות של הפסגות שכבשו.

בתים כחולים (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
יוצאים אל הכפרים | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

ים (צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב)
רוסיה ממבט על | צילום: מהבלוג של ויטלי רסקלוב

הפסגה הגבוהה ביותר שהעפילו אליה השנים עד כה היתה של גשר רוסקי, המחבר בין האי רוסקי לבין ויאדיבוסטוק, והוא גשר הכבלים הגדול בעולם, גובהו 240 מטרים. השניים מצלמים גם נופים לא עירוניים, ויוצאים למסעות צילום יותר קונבנציונליים, ומצלמים נופים כפריים ברוסיה ממבט על, ממטוסים, מה שמוכיח שמעבר לשטיק סנסציוני, מדובר בכישרון צילום אמיתי.

 ואם כבר מדברים על גבהים: 10 גורדי השחקים המרשמים בעולם