לא מעט אנשים בשוק ההון סימנו את יציאתו של לב לבייב מבני ברק ללונדון כקו פרשת המים, הרגע שבו התהפך המזל לטייקון החרדי. בשנת 2008, רגע לפני הקריסה הגדולה והסדר החוב באפריקה ישראל, קנה לבייב אחוזה מפוארת בשכונת המפסטד היוקרתית שממוקמת בצפון מערב לונדון, לא רחוק מביתו של חברו, האוליגרך רומן אברמוביץ'.

לבייב שילם אז על הבית הנוצץ 35 מיליון ליש"ט, כלומר 252 מיליון שקל, ועזב את ביתו הצנוע שבעיר בני ברק.

עוד באתר לעיצוב הבית:

40 דונם בסביון

אבל לונדון היתה רק תחנת ביניים. בסוף 2006, כשמניית אפריקה ישראל ריחפה בעולמות פנטסטיים וכל מה שנגע בו לבייב הפך מיד ליהלום נוצץ, קנתה משפחת לבייב קרוב ל-40 דונם בסביון מאפריקה ישראל שבשליטתו. 23 דונם עבור לב ואולגה לבייב, ועוד 8 מגרשים עבור 8 ילדיו. הסך הכולל של הרכישה עמד על 61 מיליון שקל. צבייה, הבת הבכורה, הגיעה מספר שנים קודם לכן ליישוב היוקרתי וסימנה את הדרך להורים ולאחים.

המשבר העולמי, ואיתו המעבר ללונדון, עיכבו מעט את התוכניות. גם צביה נאלצה מאז לנדוד עם משפחתה לרוסיה, כדי לפקח על הקניון הענק שהחברה בנתה במוסקבה. אבל אט אט הולכת ונשלמת בניית האחוזה המפוארת שברחוב החורש בסביון, ואם לשפוט על פי הקדחתנות סביב אתר הבניה, נראה כי בתוך מספר חודשים לבייב ומשפחתו יוכלו לארוז את הפקלאות בלונדון ולחזור לארץ.

אחוזה של לב לבייב
23 דונם לו ולאשתו, ושמונה מגרשים לשמונת ילדיו. הווילה של לבייב בסביון

אחוזה של לב לבייב
האם המשפחה תשוב בקרוב לישראל?