יש משהו במונח "דירת יוקרה", שמעלה בפני רוב האנשים תמונה של חלל בסגנון מודרני ומאופק, המשדר תחושה קרה ולא ביתית. במקרה זה, של דירה בקומה ה-18 במגדל מגורים בגוש דן, המטרה העיקרית של עיצוב הפנים היתה ליצור תחושה נינוחה, אלגנטית וחמימה.

טלי ורקפת, סלון מבט מהכניסה (צילום: גלעד רדט)
וילונות רכים עוטפים את החלל | צילום: גלעד רדט
טלי ורקפת, סלון גובה (צילום: גלעד רדט)
שטיח צבעוני מוסיף חום וצבע לחדר | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, סלון מבט (צילום: גלעד רדט)
את החלל המרכזי חולקים פינת האוכל והסלון | צילום: גלעד רדט

מראה אירופאי, אווירה ישראלית

המשפחה, זוג מהנדסים ובתם בגיל העשרה, רכשו דירת 120 מ"ר מקבלן ורצו לשדרג אותה כך שתתאים לצרכיהם ולטעמם האישי. הזוג עלה מרוסיה לפני 13 שנה ושניהם עובדים בהיי-טק, כל אחד בתחומו – היא בהנדסת מכונות והוא בהנדסת חשמל. הרקע שלהם, יחד עם השתלבותם בתרבות ובתעשייה הישראלית, הובילו לרצונם לעצב את ביתם בסגנון אקלקטי, שישלב מראה אירופי עכשווי עם אווירה ישראלית וביתית. לצורך כך הם פנו אל מעצבות הפנים טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב מסטודיו "הום סטיילינג", שעזרו להם לעצב את הדירה בדיוק כפי שרצו.

טלי ורקפת, מטבח מבט מהסלון גובה (צילום: גלעד רדט)
דלפק ארוחת בוקר מינימליסטי מפריד את המטבח מהסלון | צילום: גלעד רדט

תקציב הפרויקט, שהעבודה עליו ארכה כחצי שנה, היה כ-250 אלף שקלים, שכללו את כל פרטי הנגרות, ריהוט, תאורה, טקסטיל, פרקט, אביזרים אמנות וצמחייה. בזכות ניהול נכון של העבודה ושיתוף פעולה בין כל הגורמים, הצליחו לעמוד בתקציב שהוגדר מראש ולהשיג את התוצאה הרצויה.

עוד באתר לעיצוב הבית:

הכניסה לדירה מובילה אל חלל המגורים המרווח, הכולל מטבח, פינת אוכל וסלון שממנו יציאה למרפסת עם נוף אורבני מרשים. המטבח הוחלף כולו והוא כולל קיר ארונות גבוהים, הנסתר מהעין במבט מהסלון, ושני קירות עם ארונות נמוכים בלבד וקלאפה ליצירת משטח עבודה ארוך ככל האפשר. דלפק ארוחת בוקר מינימליסטי עם כיסאות בר שחורים מפריד בין המטבח לבין חלל המגורים הפתוח.

טלי ורקפת, חדר שינה כניסה (צילום: גלעד רדט)
מימין ארון קיר, משמאל חדר רחצה. הכניסה לחדר ההורים | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, חדר שינה איזון צבעים (צילום: גלעד רדט)
איזון בין צבעים בהירים לכהים | צילום: גלעד רדט

את החלל המרכזי חולקים פינת האוכל והסלון שמוצבים האחד מאחורי השני. בפינת האוכל שולבו חומרים חמים וקרים, שיחד עם הריהוט והאבזור יוצרים אווירה נעימה ואישית. מאחורי שולחן האוכל ניצבות שתי ספריות נמוכות, מעליהן תלויות שלוש יצירות אמנות ומהתקרה תלוי גוף תאורה אחד בגוון לבן ובמראה אוורירי.

בסלון מוקמה ספה רחבה ומפנקת בגוון בהיר ולצידה כורסה אחת עם ריפוד כהה וקונטרסטי. במרכז ניצב שולחן בעיצוב מינימליסטי מעץ ומתכת ומולו שידת טלוויזיה כהה במראה מרחף. במרכז החלל מוקם שטיח צבעוני שמוסיף חום וצבע לחדר, ווילונות לבנים ורכים מוסיפים לו נגיעת רוך ועדינות.

טלי ורקפת, חדר רחצה, כיור מרחף (צילום: גלעד רדט)
ארון כיור ומראה במראה מרחף וקליל | צילום: גלעד רדט
טלי ורקפת, חדר רחצה זוגי (צילום: גלעד רדט)
אבזור לבן ומינימליסטי | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, חדר רחצה זוגי גובה (צילום: גלעד רדט)
צמחייה ירוקה שמוסיפה צבע לחד | צילום: גלעד רדט

צמחייה בחדר הרחצה

האגף הפרטי של הבית כולל שני חדרי רחצה גדולים ושלושה חדרי שינה, שחופו בפרקט לאווירה נעימה וחמה. חדר השינה של ההורים עוצב בסגנון מינימליסטי ועדין ופרטי הטקסטיל והאבזור שמוקמו בו בקפדנות, כמו כורסה מרופדת שחורה, וילון בהיר ושטיח שמשלב בין גוונים בהירים לכהים, מוסיפים רכות ועדינות לחלל. מימין לכניסה לחדר מוקם ארון קיר גדול שבצידו השני הכניסה לחדר הרחצה. חדר הרחצה מעוצב בגוונים בהירים וחמים, עם מקלחון שקוף מרוצף בפרקט, אבזור לבן ומינימליסטי וצמחייה ירוקה שמוסיפה צבע לחדר.

טלי ורקפת, חדר רחצה עם חדר כביסה (צילום: גלעד רדט)
חדר רחצה נוף עם חלל כביסה | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, חדר רחצה אבזור (צילום: גלעד רדט)
אבזור פשוט ונקי | צילום: גלעד רדט

חדר השינה של הבת המתבגרת משלב גם הוא דקורציה שיוצרת אווירה צעירה, מודרנית וקלילה בחלל. שני קירות חופו בטפט מעוטר במראה עדין, על החלון מצל וילון רומאי בהיר, נבחרו פריטי נגרות מודרניים בגווני לבן ועץ וגב המיטה והכיסא המשרדי מוסיפים צבעוניות מעודנת לחלל בגווני כחול-טורקיז.

טלי ורקפת, חדר בת גוונים עדינים (צילום: גלעד רדט)
גוונים בהירים ועדינים בחדר הבת | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, פינת עבודה גובה (צילום: גלעד רדט)
הכיסא המשרדי מוסיף צבעוניות מעודנת לחלל | צילום: גלעד רדט

עיצוב הדירה מחדש לאחר שנרכשה מהקבלן העניק לה סגנון חדש לחלוטין, המקנה משמעות חדשה לעיצוב דירות היוקרה. התוצאה הביתית והמיוחדת מדגישה שגם אם הדירה ממוקמת בקומה גבוהה במגדל מגורים, עיצוב הפנים בה יכול להיות בגובה העיניים, ובסגנון חם, קלאסי ונעים.

טלי ורקפת, מרפסת גוונים ירוקים (צילום: גלעד רדט)
מרפסת מסוגננת | צילום: גלעד רדט
טלי ורקפת, מרפסת נוף (צילום: גלעד רדט)
משופעת הצמחייה | צילום: גלעד רדט

טלי ורקפת, נוף אורבני (צילום: גלעד רדט)
נוף אורבני מרשים | צילום: גלעד רדט

תכנון, עיצוב פנים והום סטיילינג: טלי רוזנשטיין ורקפת גולדפרב