אשת עסקים מצליחה החליטה לשוב ארצה אחרי שנים של מגורים באירופה. יחד עם בתה המתבגרת התמקמו השתיים בדירת יוקרה בקומה ראשונה מתוך 30, של מגדל יוקרתי במרכז תל אביב. הדירה בת 140 מ"ר עוצבה לבקשת הדיירת בסגנון אירופאי קלאסי על ידי מעצב הפנים, דניאל חסון.

דניאל חסון, ספות בסלון
קפיצה קטנה לאירופה"" | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, חדר שינה
גב מיטה מרופד מהרצפה ועד התקרה בחדר של האם | צילום: אורי אקרמן

"בשיפוץ שארך כחמישה חודשים נשברו כל הקירות בדירה, למעט הממ"ד, אותו לא ניתן היה לשנות", מתאר חסון ומוסיף: "מכיוון שהמבנה היה צר וארוך, היה צורך להקדיש מחשבה רבה לחלוקת הפנים, כדי שהחללים יהיו מספיק רחבים ונוחים ולא תיווצר תחושת מסדרון". איך הוא עשה זאת? את המטבח, למשל, הוחלט להעביר לחלל אחר, על מנת לקבל חלל ציבורי פתוח ומרווח שכולל גם את הסלון. כמו כן, הדירה רוצפה בפרקט בצבע אגוז ובתקרה הותקנו קרניזים במראה אלגנטי.

דניאל חסון, קירות תכולים
דלת הכניסה לדירה נפתחת אל קיר ארוך | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, מסדרון
קיר בגלריה בצבע אקווה | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, חדר שירותים
מראת שמש בחדר השירותים | צילום: אורי אקרמן

עוד באתר לעיצוב הבית:

חצי מטבח בארון, קיר מרופד בחדר השינה

דלת הכניסה בדירה נפתחת אל קיר ארוך, המוביל אל החלל הציבורי ואל המרפסת. אורכו של הקיר והמרחק מהסלון יצרו מסדרון רחב, שהודגש ואופיין בצורה שונה משאר החלל - כמעין גלריה בצבע אקווה בגימור מבריק עם יצירות אמנות ומראות מסוגננות. אחרי הכניסה המרשימה נחשף לבאי הבית החלל הציבורי הגדול שכולל את המטבח ואת הסלון.
 
מאחר והמטבח והסלון נמצאים בחלל משותף הוחלט להסתיר את חלקו האחורי של המטבח בעזרת דלתות הזזה מזכוכית בגוון קפה. "מאחורי דלתות ההזזה מוקמו מקרר, תנור, כיריים, משטח עבודה ומזווה ומה שנותר חשוף מפונקציות המטבח הוא האי הרחב, שגודלו כשלושה מטרים ועליו מונח כיור בלבד", מפרט חסון. האי שנצבע בתנור בצבע לבן משי עם חיתוכים קלאסיים, כולל שישה מקומות ישיבה משלושה צדדים. "למעשה לב המטבח הוא האי, שיוצר חוויית בישול שונה מאשר במטבח רגיל", אומר חסון. מעל האי מתנוסס גוף תאורה של חברת "קרטל" (שעלותו 1,500 שקלים).

דניאל חסון, קיר תמונות
מסדרון ברוחב 2.5 מטר | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, קיר תמונות
יצירות אמנות מקשטות את הקיר | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, מטבח
דלתות הזזה בצבע מוקה ואי במרכז | צילום: אורי אקרמן

בסלון מוקמה ספה אחת עמוקה בצורת ריש (בעלות של 45 אלף שקלים מ"בי.אן.בי"), לצידה שולחן אובאלי ושתי כורסאות קלאסיות (בסכום של 20 אלף שקלים מ"קסטיאל"). קיר הכניסה ממשיך אל הסלון ובצידו מוקמו שתי דלתות הזזה בעיצוב קלאסי מעץ, גם הן מכוסות מראות, אשר יכולות להיעלם אל תוך הקיר או פותחות פתח אל חדר השינה של הדיירת. "קיר האקווה ממשיך מהכניסה והסלון אל חדר השינה, כך שכשדלתות החדר פתוחות נוצרת תחושת זרימה כמו בלופט", אומר חסון.
למיטה שמוקמה במרכז החדר עוצב גב מיוחד שרופד מהרצפה עד התקרה עם חיפוי מראה - דבר שיוצר תחושת גודל ומרחב. השידות שבצדי המיטה נרכשו ב"פנדי רהיטים" (מבית "ראש בובואה", ומחירן 7,000 שקלים ליחידה).
 
בחלקה האחורי של הדירה מוקמה הסוויטה של הבת, הכוללת חדר שינה, חדר רחצה וחדר ארונות שמוקם בממ"ד. חדר הרחצה רוצף בחיפוי אבן ונצבע בגוון בהיר ליצירת מראה קלאסי ונקי. "תהליך העבודה  בדירה הזו והאינטראקציה עם הלקוחה הייתה חוויה. כמו קפיצה קטנה לאירופה", מסכם חסון את השיפוץ.

דניאל חסון, חדר שינה בהיר
בחלקה האחורי של הדירה מוקמה הסוויטה של הבת | צילום: אורי אקרמן
דניאל חסון, חדר רחצה
חיפוי אבן עד גובה 1.7 מטר ומעליו צבע בהיר ליצירת מראה קלאסי ונקי | צילום: אורי אקרמן


עיצוב ותכנון פנים:  דניאל חסון