דובי עמירה ואריק חביב הכירו מתחת לחופה ב"חתונה ממבט ראשון" (הערב ב-21:30, קשת 12), וכבר משלב המגורים המשותפים יכולנו לשים לב להתקרבות ביניהם. אלא שאמש (שבת) היינו עדים למשבר ביחסים, שדווקא הסתיים בטוב וגרם לאריק סוף סוף להגיע לבית של דובי ולהתרשם ממנו בעצמו. עם כל הכבוד לאריק, אנחנו התרשמנו מבית נקי ומסודר למופת, שממש לא מרגיש כמו גן ילדים ביום. אז הרמנו את הכפפה וביקשנו ממנה קצת יותר פרטים על הדרך שבה היא מצליחה ליהנות מכל העולמות. 

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

>> לכל הכתבות בערוץ living 

>> ת"א: קנה דירה להשקעה ועשה בה שיפוץ משגע

>> לכבוד האביב: קולקציה יפה במיוחד של איקאה

למה רצית להיות גננת?
"הידיעה שאהיה דמות משמעותית בעיצובם ובהתפתחותם של ילדים צעירים שמתחילים את צעדיהם הראשונים".

איך את מתמודדת עם גן ילדים שנמצא בתוך הבית?
"הבית שלי הוא המקום שבו מתרכזים כל הדברים החשובים לי - המשפחה, גן הילדים והקליניקה לטיפולי גוף ונפש. במשך השבוע בין 7 בבוקר ל-5 אחה"צ הבית שמח, רועד ומאורגן כיאה לגן ילדים. מי שיגיע בשעות הללו ימצא צעצועים מפוזרים, מתקני ג'מבורי ומשטחי פעילות. בשעות הערב הבית משנה את פניו, אני מתאימה אותו לאירוח משפחה, חברים ובאי הקליניקה. כדי שכל זה יעבוד דרושים תכנון והתארגנות יום יומית, הקפדה על ניקיון ותחזוקה שוטפת, יצירתיות ותשומת לב לכך שהדברים יותאמו לצרכים ולביטחון הילדים".

הבית של דובי עמירה
צעצועים בכל מקום | צילום: איתן טל, צילום פרטי

איך את מסדרת את הבית לקראת הילדים?
"אחד הדברים הראשונים שחשובים לי הוא שהילדים יגיעו בשמחה, ירגישו שהם נמצאים במרחב בטוח בו הם יכולים להתנהל בחופשיות. לכן כל חפץ שאני מכניסה לבית עובר את מבחן הפרקטיות. אני מקפידה על ריהוט מתנייד שמתאים למקומות ולצרכים השונים בבית".

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

איך את ממליצה להורים להתנהל בתקופה כזו, כשהילדים בבית?
"כולנו מרגישים את בהלת הקורונה, וכמלווה אנשים ביצירת שינוי בחייהם אולי זאת הזדמנות מצוינת בשבילנו, ההורים והילדים, ליהנות מפסק הזמן, להתבונן פנימה, לשמר ולשנות הרגלים, ליצור ולחדש את השגרה וההתנהלות היום יומית. אני מאמינה בתכנון ויצירת הרגלים על מנת להקנות ביטחון ולפתח שותפות ועצמאות אצל ילדים. חשוב להתחיל את היום מוקדם, לצאת מהפיג'מה גם אם נשארים בבית ולשלב בכל סדר יום למידה דרך פעילות מגוונת. הרבה מוזיקה, תנועה, יצירה והתעסקות עם חומרים".

אלבום החתונה של דובי ואריק
דובי ואריק בתמונות זוגיות | צילום: קובי מהגר
דובי עמירה
המשפחה של דובי בסלון | צילום: באדיבות המשפחה, צילום פרטי

הסלון שלכם הפך לחדר משחקים? אלו הטיפים של דובי

1. "ישן מפני חדש תוציא, עבר זמנו בטל קורבנו. אלו משפטים שמנחים אותי - להשתדל לא לאגור דברים שאין בהם שימוש".

2. "כשאני מחדשת את הצעצועים, על כל צעצוע חדש - אחד ישן יוצא ומועבר לתרומה. אני ממליצה להסביר לילדים את הערך המוסף בתרומת משחקים, כך לא אוגרים והילדים מרגישים שזאת בחירה שלהם לתרום".

3. "אני דוגלת בסדר וארגון יומיומיים. הולכים לישון כשהבית מסודר, גם אם עייפים ועסוקים. את הדחיינות להשאיר בחוץ".

הבית של דובי עמירה
הבית של דובי בשעות הערב | צילום: איתן טל, צילום פרטי
הבית של דובי עמירה
הבית של דובי בשעות היום | צילום: איתן טל, צילום פרטי

4. "להתחיל כל בוקר את היום מנקודת אפס, בלי לצבור מטענים ומשימות מהיום הקודם. זה מייצר סדר, והנשמה הולכת לישון רגועה וקמה רעננה".

5. "אני מאוד אוהבת שדברים מאוחסנים ולא גלויים לעין. את צעצועי המשחק החופשי של הגן אני מאחסנת בקופסאות פלסטיק גדולות שניידות לילדים, ומשחקי החשיבה הדידקטיים מאוחסנים בחדר המיועד לכך. ספרי הילדים מסודרים על מדפים נגישים ואת הילדים אני מלמדת שבסיום המשחק או קריאה בספר יש להחזיר למקום לפני שמוציאים משהו אחר".

6. "חשוב לי שמשטחי העבודה, למשל השיש של המטבח, יהיו פנויים לעבודה לפני ותוך כדי הבישול. אני מקפידה על זה".