אנחנו כבר כתבנו ש-Ya Pan, הביסטרו היפני של הסף יובל בן נריה, היא אחת המסעדות היפות בארץ. עכשיו מקבל עיצוב המסעדה הכרה בינלאומית עם ציון לשבח בתחרות העיצוב הנחשבת של Interior Design Magazine. הפרס ניתן על עיצוב הפנים שלה בקטגוריית קז'ואל דיינינגס (CASUAL DINING).

מסעדות01, מבנה צר, ארוך וגבוה שבמרכזו בר (צילום: עמית גרון)
מבנה המסעדה צר וארוך. YA pan | צילום: עמית גרון
מסעדות01, אלמנט אנכי בהשראת פסטיבלי עפיפונים יפניים (צילום: עמית גרון)
צילום: עמית גרון

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

בהשראת פסטיבל העפיפונים היפני

את המסעדה, שממוקמת במבנה צר, ארוך וגבוה במרכז תל אביב, עיצבו ברנוביץ גולדברג אדריכלים ופיצו קדם אדריכלים בסגנון נגיש ובלתי פורמלי וההשראת החיבור בין האיזאקאיה היפנית והביסטרו המערבי שיצר השף. הסועדים יושבים סביב בר מרכזי ארוך שמאפשר מפגש חברתי דינמי ומעליו רשתות פח צבעוניות שעוצבו בהשראת פסטיבל העפיפונים היפני. גופי התאורה המרשימים, שתוכננו על ידי אורלי אברון אלקבס, מאירים את האלמנט האנכי, שנראה שונה מכל זווית בחלל. על הקירות תלויות מראות עגולות קטנות, המשקפות זוויות שונות של החלל והחוויה המתרחשת בו.

גם הצד הקולינרי במסעדה זכה השבוע בהוקרה, ו- Ya Pan הוכתרה כמסעדה החדשה טובה ביותר של שנת 2017 בטקס פרסי האוכל של מגזין "טיים אאוט". מבקר האוכל של מאקו אמנם פחות התלהב מהעיצוב, אבל כתב ש"המסעדה הזו קובעת סטנדרט גבוה באיך שמגישים ומכינים אוכל אסייתי במקצועיות ודייקנות" והוסיף שמגישים שם את "מנת הטמפורה הכי טובה שאכלתי בישראל". 

מסעדות01, ביסטרו יפני במרכז תל אביב (צילום: עמית גרון)
השפעות יפניות בעיצוב הפנים | צילום: עמית גרון