בפנטהאוז בהרצליה הצעירה, בבניין בן כ-40 שנה שבו תשע קומות, מתגוררת עם הוריה חיילת בת 20 שאחיה הגדולים עזבו את הבית והשאירו הזדמנות לשיפוץ וחידוש. מכיוון שחדרי השינה שלהם החלו להפוך, כמו שקורה לעתים קרובות, למחסנים, האחות הצעירה, שמגיעה הביתה מהבסיס בסופי שבוע, ראתה את ההזדמנות. היא ביקשה מהמעצבת לילך צוריאל ליצור עבורה יחידה משלה - מרווחת ומסוגננת - שתהיה עבורה מקום מפלט למנוחה, צפייה בטלוויזיה ואירוח חברים.

לפני השיפוץ שני חדרי השינה היו סטנדרטיים בגודלם. השיפוץ כלל תכנון ובנייה של סוויטה מפוארת ששטחה 25 מ"ר. הדיירת ביקשה ליצור עיצוב רגוע ושקט מצד אחד ומצד שני לבחור בצבעוניות שמתאימה לסגנון הבוהו-שיק. השיפוץ נמשך כחודש, ועלותו כ-45 אלף שקלים. החישוב כולל עבודות הריסה, גבס, חשמל, טיח, צבע, התקנת פרקט, חידוש וצביעה של ריהוט קיים, רכישת ריהוט חדש, טקסטיל ואקססוריז (לא כולל שכר המעצבת).

לילך צוריאל (5) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
שני חדרי שינה אוחדו לכדי סוויטה מפנקת | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (19) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
האחים הגדולים עזבו, והחיילת חוגגת | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (6) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (21) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב

לילך צוריאל (3) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב

עוד בערוץ עיצוב הבית: 

שני חללים, שני ייעודים

האתגר הראשון היה להחליט אילו מהרהיטים שנותרו מתאימים לקונספט החדש ואילו צריך לתרום או לזרוק. האתגר השני היה למיין ולהיפטר מכל החפצים והניירת שמילאו את שני החדרים בתקופה הקצרה שהם שימשו כמחסן ולתכנן את החלל כך שישרת את שתי הפונקציות בצורה אופטימלית. משיקולי נוחות, לצד מבט קדימה לעתיד, הוחלט להשאיר את שתי הכניסות המקוריות של החדרים.

הקיר המפריד בין שני החדרים פורק וכך התקבל חלל אחד גדול ולא סימטרי. "החלטנו לייעד את החלל הצר יותר לשינה, והחלל השני שבו הרבה אור ושמש הפך לחלל אירוח. בחלל השינה הותקן פרקט בצביעת ווש לבן. לבחירת הדיירת, השארנו את המיטה הקיימת. על הקיר שמאחוריה יישמנו שליכט אקרילי בגוון נס קפה בהיר, גוף תאורה גיאומטרי עשוי ברזל וזכוכית נתלה מהתקרה וניתן להדליק ולכבות אותו משני מקומות בחדר. מאחורי הדלת התקנו מתלה שחור עם ווים, המיועד במקור עבור מטבחים", מתארת צוריאל את תהליך הלבשת החדר.

לילך צוריאל (14) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
הטלוויזיה מתכווננת לשני החללים | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (13) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
הארון נסגר בנישה שאפשרה יצירת פינת איפור | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (20) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
פינת ישיבה מודולרית שאפשר להזיז בהתאם לצורך | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (11) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (8) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
הקיר בין שני החדרים פורק, הכניסות נשמרו | צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (7) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (2) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב

לילך צוריאל (9) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צמחי האוויר. הפריט האהוב על המעצבת | צילום: טטיאנה פאוטוב

שימו דגש על התאורה

ארון הבגדים, ירושה מהאחות הגדולה, נתחם בשן קיר וכך נוצרה גם פינה לאיפור ותכשיטים. מראה גדולה בהזמנה מיוחדת נשענת בניצב על הקיר הסמוך, וממול שידת אחסון קיימת שטופלה ונצבעה מחדש. הדיירת, שאוהבת לצפות בטלוויזיה מהמיטה, ביקשה אפשרות לסובב את הטלוויזיה לשני חללי הסוויטה ולכן נבחרה זרוע תלת מפרקית בעלת זווית סיבוב רחבה במיוחד. "אני מאוד אוהבת את צמחי האוויר וכדורי הזכוכית השקופים והסגולים. מצאתי אותם במקרה במהלך נסיעה לצפון, והמיקום שלהם, בדיוק בין שני חלקי הסוויטה, נותן טאץ' מרהיב", מספרת צוריאל על הפריט האהוב עליה.

בחלל האירוח ביקשה הדיירת אווירה קלילה וקולית של זולה, לכן הוזמנה פינת ישיבה מודולרית, שניתנת לשינוי לפי הצורך. פינת הישיבה עוצבה בסקלת הצבעים שנבחרה ומתחתיה נפרש שטיח טבעי באריגה שטוחה. כל החלונות בחדר כוסו בווילונות לבנים חצי שקופים מבד רך שאינו מתקמט בקלות, ליצירת מראה רך, נשי ואינטימי בסוויטה. הקיר השלם היחיד בחלל האירוח נצבע בגוון אפור כהה ליצירת דרמה ועליו נתלתה שרשרת ברזל כסופה עם אטבים עבור אוסף התמונות והגלויות של הדיירת.

"גורם חשוב ביצירת האווירה בחלל הוא התאורה", מסבירה צוריאל. "להדגשת הווייב הבוהמייני עם רדת החשכה הותקן גוף תאורה מחורר בצורת כוכב בין שני החלונות, אשר מפזר רסיסי אור לכל עבר. בנוסף, חוברו יחד חמש שרשראות נורות ונתלו על הווילון ומתחתיו. הנצנוצים העדינים של נורות האורז ורסיסי האור מעניקים תחושה קסומה מאין כמוה בחלל".

לילך צוריאל (15) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (1) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (16) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל (18) (צילום: טטיאנה פאוטוב)
צילום: טטיאנה פאוטוב
לילך צוריאל, מהלך השיפוץ ג (צילום: צילום ביתי)
מהלך השיפוץ | צילום: צילום ביתי
לילך צוריאל, מהלך השיפוץ (צילום: צילום ביתי)
מהלך השיפוץ | צילום: צילום ביתי
לילך צוריאל, תכנית_לפני_השיפוץ (צילום: לילך צוריאל)
תוכנית לפני השיפוץ | צילום: לילך צוריאל
לילך צוריאל, תכנית_אחרי_השיפוץ (צילום: לילך צוריאל)
תוכנית אחרי השיפוץ | צילום: לילך צוריאל

_OBJ

אל תעתיקו, היו יצירתיים

"הפרויקט הזה היה באמת חלומי מכל הבחינות. קיבלתי יד חופשית מהלקוחות שזרמו עם כל רעיון שהצעתי. לוחות הזמנים היו גמישים והצוות המקצועי עבד ללא דופי. בסך הכל זו הייתה חוויה מדהימה לכולם", מסכמת צוריאל. "בין הלקוחות, המעצבת, הקבלן והפועלים נוצרו כימיה מצוינת ויחסי ידידות כבר מההתחלה. לעתים קרובות אכלנו כולם יחד ארוחת צהריים, באדיבות בעלי הדירה, ונשארנו מעבר לשעות העבודה לפטפט במרפסת".

טיפ: "אל תסתפקו בחלל בסיסי וחד גוני כמו שיש לכולם. הציבו רף יותר גבוה עבור עצמכם. חפשו, בדקו, הרחיבו אופקים, קבלו השראה מהעולם ולא רק מהבית של השכן. הביאו את עצמכם לידי ביטוי בחלל שלכם: אוספים, תשוקות, פריטים עם היסטוריה ואפילו מוזרויות שיש לכם. תנו להם מקום ומינון נכון"._OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ_OBJ

_OBJ

רשימת מכולת:

שטיח צבעוני עגול: 990 שקלים, קרפטיזם, מושב רינתיה
מערכת ישיבה: כ-8,000 שקלים, מילגה
שולחן צד ליד המיטה: 600 שקלים, Homepiece, רעננה
סל מתכת: 299 שקלים, Homepiece, רעננה
מגש מראה: 250 שקלים, Homepiece, רעננה
כיסוי מיטה: 360 שקלים, רוזבד, רעננה

תכנון ועיצוב פנים: לילך צוריאל

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?